برای بنگاه‌های دانش‌بنیان و صادرات‌محور ضمانت‌نامه صادر می‌شود
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک:

برای بنگاه‌های دانش‌بنیان و صادرات‌محور ضمانت‌نامه صادر می‌شود

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: این صندوق با تغییر رویکرد خود در سال جاری از کمیت به کیفیت‌محوری برای بنگاه‌های دانش‌بنیان و صادرات‌محور، ضمانت‌نامه صادر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، محمدحسین مقیسه اظهار داشت: یکی از اصول حرفه‌ای این صندوق، موضوع کفایت سرمایه است که بر اساس یک سری شاخص‌ها در شرایط نرمال اقتصادی و صنعتی، بین پنج تا ۶ برابر سرمایه صندوق قادر به صدور ضمانت‌نامه است.

وی به کشورهای ژاپن و کره‌جنوبی اشاره کرد که با درجه بالای توسعه‌یافتگی، اما نرخ نکول (عدم تعهد در سر رسید) اعتباری‌شان کمتر از چهار درصد است که بخش زیادی از آن نیز بازیافت می‌شود و افزود:‌ این کشورها با نرخ نکول واقعی بین صفر تا یک درصد، حداکثر هشت تا ۹ برابر سرمایه‌شان ضمانت‌نامه صادر می‌کنند و بر این اساس، پذیرش ضمانت ۶ برابر سرمایه از سوی این صندوق، اقدامی جسورانه است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: اکنون جمع ارزش ضمانت‌نامه‌های صادره از سوی این صندوق بیش از پنج برابر سرمایه آن است و بنابراین ظرفیت جدیدی برای ریسک‌های خاص وجود ندارد.

مقیسه یادآور شد: ‌به همین دلیل، حال که ظرفیت صدور ضمانت‌نامه‌های جدید در مقیاس قابل توجه وجود ندارد، به سمت کیفیت، تغییر رویکرد داده و بنگاه‌هایی را ضمانت می‌کنیم که ارزش‌افزوده‌شان از نظر کیفی و کمی متفاوت از سایر بنگاه‌ها باشد.

وی ادامه‌ داد: اکنون هدف‌گذاری اصلی روی صنایع کوچک تولیدی دانش‌بنیان و صادرات‌محور است که بتوانند به ارتقای ارزش‌افزوده و افزایش اشتغال کمک کنند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک تاکید کرد: برای تحقق این مهم، نگاه ویژه‌ای به بانک توسعه صادرات داشتیم و به همین منظور ۲۱ خرداد ماه امسال تفاهم‌نامه‌ای با این بانک امضا شد، همچنین مذاکرات مشابهی با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری انجام شد که در نهایت به عقد تفاهم‌نامه کاربردی در ششم مرداد ماه منجر شد.

افزایش سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی صندوق

مقیسه همچنین به افزایش سرمایه یکصد میلیارد تومانی صندوق اشاره کرد که در ماه‌های پایانی پارسال تخصیص یافت، اما مقرر شد از سوی مشارکت‌کنندگان در طرح ملی پوشاک مورد استفاده قرار گیرد.

هم‌افزایی بین پنج صندوق ذیل وزارت صنعت

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در ادامه اضافه کرد: سرپرست پیشین وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار هم‌افزایی بین پنج صندوق ذیل این وزارتخانه به منظور کارایی بیشتر آن‌ها بود که نقطه نظری کارشناسی است.

مقیسه یادآور شد:‌ اوایل دهه ۹۰ به منظور ایجاد هم افزایی بین این صندوق‌ها، شورایی تشکیل شد تا به هم نزدیک شده و بخشی از کارها را به صورت مشترک انجام دهند.

وی بیان ‌داشت: اکنون خود وزارتخانه به این مهم ورود کرده و قرار شده سیاست‌های کلی به کمک همه صندوق‌ها احصا شود تا در موارد خاص که یک صندوق به تنهایی قادر به پیشبرد امور یا صدور ضمانت‌نامه نیست، کارها با سهولت بیشتری انجام شود.

بر اساس گزارشی ایرنا، پنج صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، صندوق توسعه صنایع دریایی و صندوق ضمانت صادرات، زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تاثیر دانش‌بنیان‌ها در داخلی‌سازی قطعات حساس خودرو
امتیازات ویژه‌ای برای صادرکنندگان در نظر می‌گیریم
۱۴۴ ضمانت‌نامه سرمایه‌گذاری برای صنایع کوچک صادر و تمدید شد
صندوق ضمانت صنایع کوچک 6 برابر سرمایه خود ضمانتنامه صادر کرد
رشد 114 درصدی ضمانت‌نامه‌های صندوق سرمایه‌گذاری کوچک
تضمین سرمایه‌گذاری از بیمه سرمایه‌گذاری قوی‌تر است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: