پروژه فولادسازی اکسین، یک فرصت برای اهواز و خوزستان
مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست خوزستان:

پروژه فولادسازی اکسین، یک فرصت برای اهواز و خوزستان

دکتر اشرفی، مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست خوزستان در مورد پروژه فولادسازی اکسین گفت: با نظارت محیط زیست و پایش فولاد اکسین از این پروژه به عنوان یک فرصت برای اهواز و خوزستان یاد خواهد شد و این صنعت می تواند یک الگوی زیست محیطی برای سایر صنایع باشد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فولاد اکسین، جلسه‌ای با حضور مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست استان، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اهواز و مدیر عامل، نایب رئیس هیات مدیره و معاونین و مدیران فولاد اکسین در رابطه با فرآیندهای مربوط به محیط زیست در فولاد اکسین و رعایت این موارد در طرح فولادسازی شرکت در سالن کنفرانس حوزه مدیریت برگزار شد.

مهندس ابراهیمی مدیر عامل فولاد اکسین خوزستان در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه، طی گزارشی آخرین وضعیت فولاد اکسین را تشریح کرد و پس از آن مدیران این شرکت در خصوص محیط زیست و طرح فولادسازی اکسین گزارشاتی را بیان کردند.

لازمه تداوم در پویایی و اشتغال‌زایی فولاد اکسین، راه اندازی طرح توسعه فولادسازی است.

ایشان اظهار داشت: با توجه به نیاز کشور به ورق‌های آلیاژی خاص و Api، خط نورد ورق عریض فولاد اکسین راه‌اندازی شد، که نیاز اصلی آن جهت تحقق این هدف مواد اولیه (اسلب) خاص است که در حال حاضر با توجه به پروژه‌های فولاد اکسین در حوزه تامین ورق‌های وزارت نفت در حوزه ترش و شیرین از شرکت فولاد مبارکه تامین می‌شود که آن هم جوابگوی خط نورد اکسین نیست، بر این اساس لازمه تداوم در پویایی و اشتغال‌زایی فولاد اکسین، راه‌اندازی طرح توسعه فولادسازی است.

وی افزود: مجوز این طرح از سوی هیئت دولت در سال ۱۳۹۶ صادر و در دو مرحله نیز تمدید شد، که خوشبختانه با پیگیری‌های هیئت‌مدیره و موافقت سهامدارن شرکت از بهمن ماه ۹۸ اقدامات لازم در این خصوص انجام و به امید خدا در شهریور ماه گشایش پاکات مناقصه آن برگزار خواهد شد.

راه‌اندازی طرح فولادسازی موجب اشتغال‌زایی مستقیم یک هزار نفر مستقیم و هفت هزار نفر غیرمستقیم در این شرایط خواهد شد.

مهندس ابراهیمی اشاره کرد: سیستم در نظر گرفته‌شده در این طرح، بر اساس تکنولوژی روز اروپایی و ژاپنی به صورت احیاء فولادسازی به ورق است که برای اولین بار در کشور اتفاق خواهد افتاد و با رعایت پروتکل‌های زیست محیطی راه‌اندازی آن موجب اشتغال‌زایی مستقیم یک هزار نفر مستقیم و هفت هزار نفر غیرمستقیم در این شرایط خواهد شد.

در ادامه این نشست دکتر اشرفی بیرگانی مدیرکل محیط زیست خوزستان در خصوص همکاری و همیاری فولاد اکسین در موضوعات محیط زیستی و راهاندازی طرح عظیم فولادسازی موارد مهمی را اشاره کرد.

اشرفی بیرگانی تصریح کرد: شرکت فولاد اکسین برای استان خوزستان و کشور عزیزمان در پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک در شرایطی که درگیر جنگ اقتصادی هستیم افتخارآفرینی کرده و به همین سبب از مدیرعامل و هیئت‌مدیره این شرکت تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: در حال حاضر فولاد اکسین بنا بر نظر کارشناسان از لحاظ زیست محیطی بحمدالله هیچ مشکل خاصی ندارد و در موضوع انتقال پساب‌های شرکت به چرخش تولید و بهره‌برداری از مزایای آن هم، اگر واقعاً این امکان وجود داشته باشد که به طریق صحیح پساب فولاد اکسین به تصفیه خانه شرکت فولادخوزستان متصل شود، اصرار خاصی بر احداث یک سیستم تصفیه‌خانه مستقل نیست که تحقق این مهم برای دوشرکت مفید است.

با همکاری و همیاری محیط زیست و فولاد اکسین این پروژه هرچه زودتر افتتاح شود.

مدیرکل محیط زیست استان در خصوص طرح فولاد سازی فولاد اکسین اظهار کرد: با توجه به حساسیت این پروژه استراتژیک و زمین‌های مناسبی که برای احداث این واحد در مجموعه فولاد اکسین است بنا به مصوبه هیئت دولت مقرر شد که طرح فولاد سازی در مجموعه کنونی شرکت راه اندازی شود و باتوجه به گزارشهای امیدوارکننده و استاندارد زیست‌محیطی که برای طرح فولادسازی ارائه شده ما امیدوار هستیم که با همکاری و همیاری محیط زیست و فولاد اکسین این پروژه هرچه زودتر افتتاح شود.

به‌روزترین و مدرن‌ترین روش‌ها در طرح فولادسازی به کار گرفته خواهد شد

ایشان ادامه داد: بر اساس گزارش‌های متخصصین فولاد اکسین که به ما داده شد به‌روزترین و مدرن‌ترین روش‌ها در طرح فولادسازی به کار گرفته خواهد شد و با نظارت محیط زیست و پایش فولاد اکسین از این پروژه برای شهر اهواز و برای استان خوزستان به عنوان یک فرصت یاد خواهد شد و این صنعت می تواند یک الگوی زیست محیطی برای سایر صنایع باشد.

وی در پایان اشاره کرد: در موضوعات محیط زیستی فولاد اکسین، مهندس ابراهیمی مدیرعامل شرکت نیز حساسیت‌ و دقت نظر ویژه‌ای دارند از این رو ما به گونه‌ای عمل می‌کنیم که انتظارات اکسین پاسخ داده شود و الزامات مدنظر نیز رعایت گردد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: