انجام یک میلیون متر عملیات حفاری اکتشافی از اهداف ایمیدرو است
رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو:

انجام یک میلیون متر عملیات حفاری اکتشافی از اهداف ایمیدرو است

رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو در مجمع سالانه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: این سازمان، عملیات حفاری اکتشافی به وسعت یک میلیون متر را برای سال‌های آتی هدف‌گذاری کرده است و از نظر تامین مالی، برای توسعه اکتشافات، محدودیتی نداریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور در جلسه مجمع سالانه ایمپاسکو با اشاره به تبریک سالروز بازگشت آزادگان به کشور، اظهار داشت: اولویت کشور در حال حاضر، ایجاد اشتغال و ثروت‌آفرینی، رفع ریشه‌ای این مشکلات و برداشتن گام‌های بزرگ است.

 رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو ادامه داد: با توجه به شرایط پیش رو، ناچاریم نفت را از سبد صادراتی به حداقل برسانیم و بخش معدن می‌تواند جایگزین مناسبی برای صادرات نفت و دستیابی به این اهداف شود.

ضرورت جهش در اکتشاف، استخراج و فرآوری

وی با بیان اینکه برای تحقق جهش تولید در بخش معدن، باید گام‌های بزرگی برداریم، گفت: برای جهش تولید در این بخش، باید جهش اکتشاف و سرمایه‌گذاری (استخراج و فرآوری) صورت گیرد و در این روند، تولید حلقه آخر است.

غریب‌پور افزود: با توجه به ظرفیت بالای شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان یکی از شرکت‌های بسیار معتبر دولتی، باید رویکرد جدیدی در حوزه اکتشاف، حفاری و بومی‌سازی این شرکت صورت گیرد.

رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: از این رو، باید گلوگاه‌های این حوزه را از نظر تامین ماشین‌آلات، تامین ارز و حتی استفاده از پیمانکاران خارجی رفع کنیم. از نظر تامین مالی، برای توسعه اکتشافات، محدودیتی نداریم.

اکتشاف زیرزمینی تا عمق ۲۰۱۰ متر

وی با بیان اینکه به شناسایی و اکتشاف معادن زیرزمینی ورود کرده‌ایم، گفت: در حال حاضر، تقریبا همه معادن روباز کشور شناسایی شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. برخی از آن‌ها نیز همچون چادرملو (تا 4 سال دیگر) رو به اتمام است.

غریب‌پور ادامه داد: از این رو، ورود ایمیدرو به اکتشافات عمقی و شناسایی معادن عمقی یک ضرورت است که خوشبختانه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، در این مسیر گام برداشته و در عمق ۲۰۱۰ متری اکتشاف کرده است و باید آن را توسعه داد.

ضرورت اصلاح هدف‌گذاری یک میلیارد دلاری بومی‌سازی

 رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه هدف‌گذاری یک میلیارد دلاری برای بومی‌سازی در ایمیدرو صورت گرفته است، گفت: با توجه به جهت‌گیری و اتکای کشور به ظرفیت داخلی، باید این هدف‌گذاری در ایمیدرو و شرکت‌های تابعه اصلاح شود.

غریب‌پور افزود: با توجه به وجود ذخیره دو میلیارد تنی سنگ‌های تزئینی و استخراج ناچیز آن (12 میلیون تن در سال) و در عین حال، امکان ایجاد اشتغال بالای این بخش، خانه معدن با استفاده از کارشناسان در حال تدوین طرحی برای صادرات این نوع سنگ‌هاست. ایمیدرو نیز در حال بررسی توسعه این بخش است و محدودیتی برای تامین اعتبار مورد نیاز آن نداریم.

وی با بیان اینکه این سازمان به عنوان یک نهاد حاکمیتی وظیفه سیاست‌گذاری دارد، خاطرنشان کرد: واگذاری شرکت‌های زرشوران، تیتانیوم کهنوج و کک‌سازی اروند به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، در این راستا انجام شده است.

غریب‌پور ادامه داد: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به دلیل برخورداری از ظرفیت فنی، دانشی و اجرایی، انجام طرح‌های توسعه، راهبری و حتی اکتشافات را ادامه دهد و ایمیدرو به عنوان ستاد نیز امور ساماندهی، برنامه‌ریزی و اجرا در بخش معدن و صنایع معدنی را انجام می‌دهد.

ایمپاسکو پایه‌گذار سبک جدیدی از واگذاری‌ها در قالب راهبری است

 رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو با بیان اینکه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو)، پایه‌گذار سبک جدیدی از واگذاری‌ها در قالب راهبری است، عنوان کرد: این شرکت در زمینه واگذاری طرح‌ها و مجتمع‌ها به بخش خصوصی عملکرد بسیار ارزنده ای داشته است و این روند نشان می‌دهد که مدل راهبری ایمیدرو موفقیت‌آمیز و کم‌نقص بوده است.

وی افزود: این در حالی است که هر جا مدیریت و مالکیت شرکت‌ها نظیر المهدی، کشت و صنعت، گروه ملی فولاد، هپکو و غیره را به بخش خصوصی واگذار کردیم چندان موفق نبوده‌ایم.

غریب‌پور با بیان اینکه رشد تولید شرکت‌های واگذار شده از سوی ایمپاسکو، نویدبخش و امیدآفرین است، تصریح کرد: نظارت پس از واگذاری برای افزایش سرعت انجام کار و دستیابی به اهداف، ضروری است تا هر جا مشکلاتی نظیر فنی، تامین مالی و بازاریابی وجود داشته باشد، نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
افزایش سرمایه شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی
شروع کار ایمیدرو در بخش طراحی و ساخت ماشین‌آلات معدنی
تحقق ۸۷.۱ درصد شاخص استراتژیک در ایمپاسکو
ضرورت تدوین راهبردهای بلندمدت اقتصادی در بخش معدن
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: