توسعه حمل‌ونقل ریلی با تولید ریل ملی در ذوب‌آهن
یک مقام مسئول تاکید کرد؛

توسعه حمل‌ونقل ریلی با تولید ریل ملی در ذوب‌آهن

یک مقام مسئول در جلسه تعاملی با شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی گفت: با تولید ریل ملی در ذوب‌آهن حمل‌ونقل ریلی توسعه خواهد یافت. اصلی‌ترین و مهم‌ترین زیرساخت حمل‌ونقل، حمل‌ونقل ریلی است که جای توسعه بسیار زیادی در ایران دارد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، جلسه تعاملی با شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی با حضور محمدجعفر صالحی معاون خرید، مجید تقی یار رئیس کمیسیون معاملات، صادق تخمه چیان مدیر کل بازرگانی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی و تعدادی از مدیران عامل شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و همچنین تعدادی از مدیران حوزه خرید ذوب‌آهن اصفهان بیست و دوم مرداد ماه در سالن جلسات دفتر مدیرعامل شرکت برگزار شد.

صالحی، معاون خرید با اشاره به اینکه در سال جهش تولید و افزایش راندمان تولید را در ذوب‌آهن اصفهان خواهیم داشت، گفت: دشمنان با ایجاد تحریم‌ها و قصد دارند تا به اقتصاد این مرز و بوم ضربه بزنند و این وظیفه ما است تا مانند دفاع مقدس همه در کنار هم نیات دشمنان را نقش بر آب کنیم.

وی یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی را توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل دانست و یادآور شد: اصلی‌ترین و مهم‌ترین زیرساخت حمل‌ونقل، حمل‌ونقل ریلی است که جای توسعه بسیار زیادی در ایران دارد و به همت ذوب‌آهن اصفهان و تولید ریل ملی امید است هر چه بیشتر حمل‌ونقل ریلی توسعه پیدا کند و این پتانسیل در شرق کشور با توجه به ظرفیت پهلو گرفتن کشتی‌های با ظرفیت بالا بیشتر است و ضرورتا بایستی اتصال ریلی شرق به مرکز به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار گیرد.

صالحی گفت: ذوب‌آهن اصفهان با ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت حمل ریلی و همفکری با مسئولین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را معطوف به حمل ریلی می‌نماید و از سال ۸۴ با خصوصی‌سازی حمل‌ونقل ریلی و واگذاری تامین واگن‌ها توسط شرکت‌های ریلی ذوب‌آهن اصفهان با سه شرکت عملیات حمل ریلی را آغاز کرده و در حال حاضر با ۶ شرکت دیگر نیز در حال فعالیت است.

معاون خرید ذوب‌آهن با اشاره به اینکه سهم حمل ریلی در سال ۹۸ حدود ۷۵ درصد و سهم جاده‌ای حدود ۲۵ درصد کل حمل ذوب‌آهن اصفهان است، افزود: با تعاملات و هماهنگی انجام شده با راه‌آهن امید آن می‌رفت که حمل ریلی نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد که عملکرد تا اواسط خرداد تایید کننده این مطلب بود ولی پس از آن به دلیل پاره‌ای از مشکلات افت داشت که امید است این امر به زودی مرتفع گردد.

وی به بهره‌برداری از کوره بلند شماره یک از اواسط مهرماه اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی و بارگیری کوره بلند شماره یک امید است حمل‌ونقل ریلی همکاری بیشتری برای تامین مواد اولیه شرکت داشته باشد تا تولید در ذوب‌آهن نیز افزایش یابد.

صالحی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و ذوب‌آهن اصفهان را در یک تیم و کنار هم دانست و خاطرنشان ساخت: شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی به عنوان گروه پشتیبانی کننده مجموعه ذوب‌آهن اصفهان هستند و در کنار هم به تولید که هدف اصلی است می‌پردازند.

همچنین صادق تخمه چیان، مدیر کل بازرگانی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به گزارشات ذوب‌آهن اصفهان عملکرد ۹۷ نسبت به سال ۹۸ بهتر شده است و با اقدامات انجام شده از سوی راه‌آهن توسعه روابط بین دو مجموعه از لحاظ کمی و کیفی بیشتر خواهد شد.

وی سهم صادرات فولاد را ۲۵ درصد کل صادرات کشور دانست و افزود: بهبود شرایط تولید فولاد وظیفه هر ارگان و سازمانی است و ما نیز در این راستا اقدام خواهیم کرد.

تخمه چیان به تناژ بیشتر حمل ریلی نسبت به حمل جاده‌ای اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به افق ۵۵ میلیون تن تولید فولاد باید با هم مشکلات را حل نمائیم و کارکنان راه آهن آماده همکاری با این مجموعه عظیم صنعتی هستند.

مجید تقی یار، رئیس کمیسیون معاملات گفت: با همت تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان ریل ملی در سال رونق تولید عرضه شد و این خود نقطه امیدی برای توسعه حمل‌ونقل ریلی است و استفاده بهینه از پتانسیل موجود است.

وی خاطرنشان ساخت: با حمایت و کنار زدن مشکلات می‌توانیم با قدرت بیشتری وظیفه اصلی خود که همان تولید است را انجام دهیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: