فروش 17 هزار و 500 میلیارد تومانی فولاد مبارکه

فروش 17 هزار و 500 میلیارد تومانی فولاد مبارکه

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در چهار ماه نخست سال 1399 توانست 175 هزار و 529 میلیارد ریال درآمد کسب کند که نسبت به سال گذشته 33 درصد رشد دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فولاد مبارکه سال به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد و محصولات فولادی در کشور، با توجه به افزایش تولید و فروش، توانست در چهار ماه ابتدایی سال جاری، شرایط بسیار مناسبی داشته باشد. این شرکت در سال جاری علاوه بر افزایش تولید محصولات ویژه، نسبت به تولید اسلب‌های خاص پروژه‌های نفت و گاز ترش نیز با حجم بیشتری اقدام کرده و قرار است طرح فولادسازی این شرکت در واحد سفیددشت نیز به بهره‌برداری برسد. علاوهبراین، اجرای پروژه نورد گرم 2 این شرکت نیز آغاز شده و قرار است این طرح بیش از چهار میلیون تن به ظرفیت تولید ورق گرم کشور اضافه کند.

رشد تولیدات مبارکه

نمودار 1 نشان می‌دهد شرکت فولاد مبارکه در چهار ماه نخست سال جاری یک میلیون و 612 هزار تن محصولات گرم، 497 هزار تن محصولات سرد، 95 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 503 هزار تن سایر محصولات را تولید کرد. بنابراین فولاد مبارکه در چهار ماه اول سال 1399 موفق به تولید دو میلیون و 707 هزار تن محصول شد. این در حالی است که مبارکه در چهار ماه ابتدایی سال 1398 توانست بود یک میلیون و 664 تن محصولات گرم، 511 هزار تن محصولات سرد، 98 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 420 هزار تن سایر محصولات تولید کند. جمع تولیدات مبارکه در چهار ماه ابتدایی سال گذشته برابر با دو میلیون و 693 هزار تن بود. به این ترتیب، فولاد مبارکه در تولید محصولات گرم 3 درصد کاهش، محصولات سرد 2 درصد کاهش، محصولات پوشش داده شده 4 درصد کاهش و سایر محصولات 19 درصد رشد داشت. همچنین کل تولیدات مبارکه در چهار ماه نخست سال 1399 نسبت به مدت مشابه در سال 1398 با رشد 0.5 درصدی مواجه شد.

فروش مبارکه 3 درصد رشد داشت

نمودار 2 حاکی از آن است که فولاد مبارکه در چهار ماه نخست سال 1399 توانست یک میلیون و 622 هزار تن محصولات گرم، 513 هزار تن محصولات سرد، 102 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 461 هزار تن سایر محصولات را در بازارهای داخلی و صادراتی به فروش برساند. به این ترتیب، جمع فروش داخلی فولاد مبارکه در چهار ماه ابتدایی سال جاری به دو میلیون و 698 تن رسید، البته در سال گذشته این شرکت توانسته بود یک میلیون و 635 هزار تن محصولات گرم، 486 هزار تن محصولات سرد، 90 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 386 هزار تن سایر محصولات را به فروش رساند. در چهار ماه نخست سال قبل مجموع فروش فولاد مبارکه دو میلیون و 597 هزار تن بود. در نتیجه این شرکت در فروش محصولات گرم 0.7 درصد کاهش، محصولات سرد 5 درصد افزایش، محصولات پوشش داده شده 13 درصد رشد و سایر محصولات 19 درصد رشد را تجربه کرد. جمع فروش محصولات فولاد مبارکه در چهار ماه ابتدایی سال 1399 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3 درصد رشد را نشان می‌دهد.

افزایش قابل توجه درآمد سایر محصولات مبارکه

در نمودار 3 مشاهده می‌شود شرکت فولاد مبارکه فولاد مبارکه موفق شد در چهار ماه نخست سال 1399 از محل فروش محصولات گرم 96 هزار و 23 میلیارد و 180 میلیون ریال، محصولات سرد 41 هزار و 55 میلیارد و 640 میلیون ریال، محصولات پوشش داده شده 11 هزار و 714 میلیارد و 680 میلیون ریال و سایر محصولات 26 هزار و 735 میلیارد و 988 ریال درآمد کسب کند. جمع درآمد فولاد مبارکه در چهار ماه ابتدایی سال جاری به 175 هزار و 529 میلیارد و 488 میلیون ریال رسید. این در حالی است که مبارکه در چهار ماه اول سال گذشته موفق شده بود از محصولات گرم 81 هزار و 12 میلیارد و 399 میلیون ریال، محصولات سرد 25 هزار و 792 میلیارد و 592 میلیون ریال، محصولات پوشش داده هشت هزار و 866 میلیارد 934 میلیون ریال و سایر محصولات 15 هزار و 507 میلیارد 472 میلیون ریال فروش داشته باشد. بنابراین فروش کلی شرکت فولاد مبارکه در چهار ماه نخست سال گذشته 131 هزار و 179 میلیارد و 404 میلیون ریال بود. به این ترتیب، فولاد مبارکه در مقایسه چهار ماه نخست سال جاری با مدت مشابه سال قبل توانست در محصولات گرم 18 درصد، محصولات سرد 59 درصد، محصولات پوشش داده شده 32 درصد و سایر محصولات 72 درصد رشد فروش داشته باشد. جمع درآمد شرکت مبارکه نیز طی چهار ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال قبل رشد 33 درصدی دارد.

با توجه به آغاز پروژه‌های جدید فولاد مبارکه به ویژه نورد گرم 2 و نیز نورد فولاد هرمزگان، درآمد سال جاری پشتوانه خوبی برای این پروژه‌ها خواهد بود. ضمن اینکه فولاد مبارکه در بخش تامین مواد اولیه نیز پروژه کنسانتره‌سازی فولاد سنگان را در فاز نخست با ظرفیت 2.5 میلیون تن به بهره‌برداری رسانده است و به زودی نیز فاز دوم آن با ظرفیت 2.5 میلیون تن به بهره‌برداری می‌رسد. بنابراین بخش عظیمی از نیاز فولاد مبارکه به مواد اولیه تامین خواهد شد و به صورت پایدار در اختیار این شرکت قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
رکورد تولید گندله در فولاد مبارکه شکسته شد
پیشرفت 65 درصدی پروژه تغییر نحوه آبگیری فولاد مبارکه
دستیابی به رکورد تولید در واحد تاندم میل نورد سرد
تحقق سود 187 ریالی برای هر سهم در سه ‌ماهه اول سال جاری
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: