سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومانی ایمیدرو، نقطه عطف آغاز عملیات اجرایی پروژه  آزادراه لامرد به پارسیان
نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی:

سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومانی ایمیدرو، نقطه عطف آغاز عملیات اجرایی پروژه آزادراه لامرد به پارسیان

برنامه احداث آزادراه لامرد–پارسیان با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومانی ایمیدرو (سهم 50 درصدی) و مشارکت سایر سرمایه‌گذاران (وزارت راه و شهرسازی و شستا)، در جنوب غرب کشور عملیاتی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، پانزدهم اسفند ماه سال 91 کلنگ احداث بزرگراه لامرد پارسیان استان هرمزگان نیز به زمین زده شد و تکمیل پروژه فوق در آن برهه زمانی به سرانجام نرسید.

اکنون پس از سال‌ها با اهتمام به وجود آمده در احداث این پروژه و معرفی سرمایه‌گذاران، عملیات اجرایی این کریدور آغاز خواهد می‌شود. بزرگراه در حال ساخت لامرد پارسیان هرمزگان علاوه بر اینکه فارس را به دریا نزدیک‌تر و وصل می‌‌کند به‌ عنوان یک مسیر استراتژیک ملی نیز محسوب می‌شود. این جاده به طول ۴۰ کیلومتر یکی از طرح‌های مهم ایمیدرو در حوزه زیرساخت است که وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو در اجرای آن مصمم هستند.

همچنین احداث این آزادراه یکی از پروژه‌های مهم دولت دوزادهم محسوب می‌شود و مورد تاکید رئیس دولت است. پیش از این دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور در آیین بهره‌برداری از ترمینال جدید فرودگاه لامرد، اعلام کرده بود: وزیر راه و شهرسازی قول دادند عملیات اجرایی آزادراه لامرد به پارسیان را نیز به زودی و در ماه‌های آینده آغاز کنند که تحول بسیار خوبی برای استان و منطقه پارسیان و لامرد خواهد بود.

رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی از اقدامات راهبردی ایمیدرو در شکستن یخ توقف آزادراه لامرد–پارسیان تمجید کرد.

سید موسی موسوی در دیدار با رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو ضمن تقدیر از تصمیم راهبردی این سازمان به‌منظور احداث آزادراه لامرد–پارسیان اعلام کرد: این محور استراتژیک که کریدور ارتباطی جدید جنوب غرب کشور به سمت مرکز به شمار رفته و استان فارس را به آب‌های آزاد متصل می‌کند، به دلیل عدم تامین منابع مالی چندین سال است که متوقف شده بود.

وی گفت: خوشبختانه با هماهنگی‌های بعمل‌آمده بین مجموعه‌های ایمیدرو، وزارت راه و شستا که عهده‌دار تامین مالی این پروژه شدند، احداث این مسیر استراتژیک از سر گرفته خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: جاده فوق حلقه اتصال دو منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر لامرد در استان فارس و پارسیان در استان هرمزگان است که در صادرات محصول و واردات تجهیزات و مواد اولیه نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا خواهد کرد.

نماینده مردم لامرد و مهر در خانه ملت معتقد است احداث جاده‌های شریانی زیرساخت توسعه در هر منطقه‌ای به شمار رفته و اجرای محور یادشده سبب عمران، آبادانی و شکوفایی ظرفیت‌های جنوب غرب کشور و استان های فارس و هرمزگان خواهد شد.

موسوی خاطرنشان کرد: به دلیل استقرار آلومینیوم جنوب و سایر صنایع منطقه ازجمله پالایشگاه پارسیان، اتان‌زدایی و ...، احداث این مسیر موجب کاهش هزینه‌های سوخت و صادرات و واردات شده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه محور لامرد - پارسیان یک پروژه استراتژیک و بسیار تعیین‌کننده است، گفت: ایمیدرو با دید کلان و راهبردی به این پروژه ورود کرد و اجرای آن باعث می‌شود فاصله لامرد تا دریا به ۴۰ کیلومتر کاهش یابد که نقشی مهم در جلب نظر سایر سرمایه‌گذاران جهت حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامرد خواهد داشت.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی افزود: سرمایه‌گذاری ایمیدرو در ساخت این پروژه ملی، نقطه عطف شکستن یخ توقف آزادراه مذکور شد و طی نشست با وزیر راه، معاون وزیر صنعت و سایر مسئولان مرتبط، مقرر شد ایمیدرو با تامین 50 درصد هزینه، وزارت راه و شهرسازی 30 درصد و شستا با 20 درصد سرمایه‌گذاری، این پروژه را اجرا کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
دلیل اصلی خروج سرمایه از کشور، عدم امنیت اقتصادی است
شروع کار ایمیدرو در بخش طراحی و ساخت ماشین‌آلات معدنی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: