کاهش هفتگی قیمت طلا

کاهش هفتگی قیمت طلا

بسیاری از تحلیل‌گران اظهار کرده‌اند که پس از صعود قیمت طلا به بالای مرز دو هزار دلار، دوره تحکیم قیمت و قیمت‌های پایین‌تر مطلوب خواهد بود. آن‌ها معتقد هستند اگر حمایت در این محدوه با ثبات نباشد، روند نزولی قیمت طلا ممکن است پیش از ورود مجدد خریداران به بازار ادامه پیدا کند.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، کاهش خوش‌بینی به صعود قیمت‌ها در پی دومین کاهش هفتگی قیمت طلا روی داد.

کارشناسان بازار می گویند افزایش ارزش دلار آمریکا باعث توقف خرید طلا از سوی برخی از سرمایه‌گذاران شد زیرا دلار قوی‌تر، خرید طلا را برای سرمایه‌گذاران خارجی گران‌تر می‌کند.

دلار روز جمعه ۰.۵ درصد رشد کرد و به رشد چشمگیری که روز پیش از آن داشت افزود.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که در میان آنها هفت نفر معادل ۴۷ درصد به افزایش و به همین تعداد به کاهش قیمت طلا رای دادند و یک نفر معادل هفت درصد نظری نداشت.

 کیتکو این هفته شاهد بزرگ‌ترین مشارکت کم‌سابقه در بخش نظرسنجی از سرمایه‌گذاران بود. با این حال خوش‌بینی این گروه به صعود قیمت طلا به پایین‌ترین حد از ابتدای امسال تاکنون سقوط کرد. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران، دو هزار و ۸۳۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها یک هزار و ۵۹۶ نفر معادل ۵۶ درصد به افزایش و ۷۰۲ نفر معادل ۲۵ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۵۳۲ نفر معادل ۱۹ درصد نظری نداشتند.

طلا یک هفته پیش شاهد بزرگ‌ترین کاهش قیمت هفتگی از مارس بود و هر دو گروه کارشناسان وال استریت و تحلیل‌گران بهبود قیمت طلا را پیش‌بینی کرده بودند. اما هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۵۰ سنت معادل کمتر از ۰.۱ درصد رشد کرد و در یک هزار و ۹۴۷ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۱ درصد کاهش ثبت کرد که دومین کاهش هفتگی متوالی بود.

فشار فروش در بازار فلزات ارزشمند روز چهارشنبه پس از انتشار گزارش نشست بانک مرکزی آمریکا که انتظارات بازار را برآورده نکرد، آغاز شد. پس از این که بانک مرکزی آمریکا سیگنال جدیدی درباره روند نرخ‌های بهره فراهم نکرد، بازار طلا نتوانست صعود چشمگیری پیدا کند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار کرد در کوتاه مدت حرکت قیمت طلا تحت تاثیر دلار آمریکا خواهد بود. ضعف دلار آمریکا به سطح کم سابقه ای رسیده و ممکن است این ارز در آستانه اصلاح کوتاه مدت باشد. همچنین گزارش بانک مرکزی آمریکا ممکن است نیروی جدیدی به روند افزایشی دلار ببخشد.

با وجود این که پیش‌بینی می‌شود نوسان در بازار طلا اوج بگیرد، بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه بلندمدت برای این فلز ارزشمند را حفظ کرده‌اند.

هانسن به کیتکونیوز گفت: قیمت طلا به خوبی پشتیبانی خواهد شد زیرا عوامل منفی زیادی در حال حاضر بر فراز اقتصاد سایه افکنده‌اند.

افشین نوابی، نایب رئیس شرکت بازرگانی ام کی اس در این باره به کیتکونیوز گفت: وی به افزایش قیمت طلا خوش‌بین است زیرا به نظر می‌رسد بازار در محدوده ۱۹۲۰ دلار حمایت قوی پیدا کرده است و عوامل بنیادین طلا تغییری نکرده‌اند.

بسیاری از تحلیل‌گران اظهار کرده اند که پس از صعود طلا به بالای مرز دو هزار دلار، دوره تحکیم قیمت و قیمت‌های پایین‌تر مطلوب خواهد بود.

به گفته اوژن واینبرگ، مدیر تحقیقات کالا در کومرس بانک، تحکیم قیمت در محدوده یک هزار و 900 دلار سازنده خواهد بود و بازار باثبات‌تری را ایجاد می‌کند.

لوکمان اوتونوگا، تحلیل‌گر ارشد اف ایکس تی ام درباره روند کوتاه مدت قیمت طلا پیش‌بینی کاهشی داشت و اظهار کرد: این فلز ارزشمند هفته گذشته عرصه را به دلار واگذار کرد با این حال این جنگ ادامه خواهد داشت و همه چشم‌ها به حرکت قیمت در محدوده یک هزار و 900 دلار دوخته شده است. اگر حمایت در این محدوه باثبات نباشد، روند نزولی طلا ممکن است پیش از ورود مجدد خریداران به بازار ادامه پیدا کند.

بر اساس گزارشی از ایسنا، آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی درباره روند قیمت‌ها نظری نداشت و گفت: طلا در آستانه اصلاح قیمت قرار دارد اما بازار همچنان شاهد تقاضای کم‌سابقه و خرید در قیمت‌های پایین‌تر است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: