پروژه بوکسیت گینه با برنامه‌ریزی ایمیدرو پیش می‌رود
رئیس خانه معدن ایران:

پروژه بوکسیت گینه با برنامه‌ریزی ایمیدرو پیش می‌رود

رئیس خانه معدن ایران گفت: با نگاه هوشمندانه می‌توان سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در معادن گینه انجام داد و نیاز صنایع معدنی کشور را به مواد اولیه برای سال‌های آتی تامین کرد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، هفته گذشته جلسه‌ای در خانه معدن ایران میان هیئت‌مدیره این تشکل با سفیر جدید ایران در گینه برگزار شد. در این باره محمدرضا بهرامن  اظهار داشت: چهارشنبه هفته گذشته، جلسه‌ای با سفیر جدید ایران در گینه داشتیم و در خصوص سرمایه‌گذاری‌های مشترکی که می‌تواند در زمینه معدن و صنایع معدنی بین ایران و گینه اجرایی شود، بحث و گفت‌وگو انجام شد.  

وی در ادامه با اشاره به قدمت 60 ساله ایران و گینه افزود: باتوجه به سابقه طولانی ارتباط ایران و گینه، همچنین وجود یک پایگاه ایرانی در افریقا، حدود 20 سال قبل سرمایه‌گذاری از سوی دولت ایران در معدن بوکسیت گینه انجام شد و اکتشافات آن به سرانجام رسید؛ در واقع هدف از این سرمایه‌گذاری، انتقال بوکسیت این معدن به ایران و استفاده آن برای صنعت آلومینیوم کشور بود.

رئیس خانه معدن در ایران ادامه داد: در راستای پیگیری شرایط فعلی در معدن بوکسیت گینه، مذاکرات تلفنی با مجری طرح بوکسیت در گینه صورت گرفت و بنا شد تا کارهایی که ایران در کشور گینه انجام داده و اقدامات دیگری که برای به سرانجام رساندن این پروژه لازم است انجام شود.

بهرامن با بیان اینکه باید برای نهایی شدن و ادامه کار در معدن بوکسیت گینه اقدامات بسیاری انجام شود، در ادامه به برنامه‌ریزی‌های ایمیدرو برای اثبات سرمایه‌گذاری در این بخش اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد برای انجام این کار لازم است تا وزارت خانه نیز وارد عمل شود تا طرح به نتیجه برسد. زیرا امروزه بر اساس روابط دیپلماسی اگر بهره برداری از معدن بوکسیت گینه انجام نشود و برای آن برنامه‌ریزی صورت نگیرد، نباید انتظار داشته باشیم که در دیگر بخش‌های معدنی این کشور بتوانیم ورود کنیم.

به عقیده وی، نگاه هوشمندانه می‌تواند این فرصت را ایجاد کند که ایران نیز بخشی از نیازهای خود را در کشور گینه برای صنایع معدنی تامین کند.

رئیس خانه معدن ایران افزود: در این راستا سفیر ایران در گینه پیشنهاداتی ارائه کردند که بتوانیم از پتانسیل‌های گینه در بخش معدن استفاده کنیم. درواقع سرمایه‌گذاری بلندمدت در گینه برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

به گفته بهرامن؛ گینه ذخایر خوبی از سنگ آهن را دارد و هم‌اکنون کشورهایی همچون چین؛ ترکیه و فرانسه در آن سرمایه‌گذاری بزرگی را انجام دادند. حال با توجه به اینکه ایران به عنوان یک کشور معدنی بزرگ بشمار می آید، می‌تواند سرمایه‌گذاری برای زیرساخت‌ها و تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع معدنی خود را از طریق دیگر کشورها بدست آورد.

وی ادامه داد: هم اکنون با توجه به سرمایه‌گذاری که در بخش بوکسیت گینه توسط ایمیدرو در انجام شده، شاید بتوانیم در بخش‌های دیگر معدنی نیز ورود داشته باشیم؛ بر این اساس هیئت‌مدیره خانه معدن ایران نیز بر این موضوع تمرکز کرده و قرار است مطالعاتی روی کشور گینه به همراه ایمیدرو انجام دهد تا بتوانیم در شرایط موجود برای تامین نیاز صنایع به مواد اولیه در آینده از این کشور به نحو مطلوب بهره بگیریم.

رئیس خانه معدن در ادامه سخنانش به ذخایر سنگ آهن موجود در گینه اشاره کرد و گفت: کشور گینه از ذخایر مطلوب سنگ آهن برخوردار است و سفیر ایران موضوع را اعلام کرد که آمادگی همکاری در این بخش برای ایران وجود دارد و ما می‌توانیم سرمایه‌گذاری بلند مدت روی این ذخایر معدنی در گینه انجام دهیم. همچنین طلا نیز یکی دیگر از ذخایر موجود و قابل قبول در گینه است که می توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد.

بر اساس گزارشی از ایراسین، بهرامن ادامه داد: البته برای شروع همکاری با گینه لازم است تا در ابتدا با قوانین معادن گینه آشنا شویم؛ در این رابطه قرار شد تا سفیر ایران اطلاعات را در اختیار خانه معدن ایران قرار دهد و ما هم این اطلاعات را به اعضای خود و کسانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در کشور گینه را دارند، ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: