اختلاف سهامداران، کارخانه نورد ایوان را تعطیل کرده است

اختلاف سهامداران، کارخانه نورد ایوان را تعطیل کرده است

کارخانه نورد ایوان در یک سال و پنج ماه گذشته به دلیل اختلاف میان سهامداران آن تعطیل شده و این موضوع باعث شده تا کنون کارگران بسیاری از کار بیکار شوند و نتوانند بیمه بیکاری خود را دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، کارخانه نورد ایوان به عنوان یکی از کارخانه‌های استان ایلام عملیات اجرایی آن سال ۹۰ آغاز شد و بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع میلگرد آجدار فولادی در منطقه غرب کشور، با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن و تولید شمش به ظرفیت ۲۰۰ هزار تن سالانه منشا ایجاد تحول اساسی در بخش بازار مصالح ساختمانی به ویژه آهن‌آلات در استان شده است اما الان یک سال و پنج ماه می‌شود که به دلیل اختلاف بین سهامداران این کارخانه بزرگ تعطیل شده و تمامی کارگران آن از کار بیکار شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان ایلام در این خصوص اظهار داشت: علت اصلی تعطیلی این کارخانه اختلاف بین سهامداران و زیاده‌خواهی‌هایی است که در بخش خصوصی بین شرکا اتفاق افتاده است.

رضا محمد رحیمی افزود: در بحث واحدهایی که دچار تعطیلی و یا با مشکل مواجه می‌شوند سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام هر زمان که این واحدها مشکلی با ادارات، بانک ها و دیگر شرکت‌های خدمات داشته‌اند نهایت همکاری برای رفع مشکل به عمل آمده و در قالب کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و یا نشست ستاد اقتصاد مقاومتی مشکل این واحدها برطرف شده است.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع تعطیلی یک کارخانه مربوط به بخش خصوصی می‌شود و در این راه سهامداران هیچ‌گونه همکاری برای رفع مشکل انجام نمی‌دهند، گفت: در زمینه کارخانه فولاد نورد ایوان ما با این قضیه مواجه شده‌ایم، به این صورت که این کارخانه دو سهامدار دارد که هر دو علیه هم به دستگاه قضایی شکایت کرده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای فعالیت مجدد این کارخانه ادامه داد: در این خصوص بارها پیگیری‌هایی در ستاد مقاومتی قوه قضائیه و ستاد حمایتی دادگستری کل انجام شده است که امیداوریم به زودی رای نهایی از سوی دادگاه صادر و نتیجه رای مشخص شود.

محمد رحیمی با بیان اینکه تمامی بدهی‌های این کارخانه تعیین تکلیف شده و هیچ گونه مشکلی در زمینه راه‌اندازی این کارخانه وجود ندارد، عنوان کرد: این کارخانه بازار ۱۰۰ درصدی را در اختیار دارد و در زمینه تولید هم مشکلی ندارد.

وی اضافه کرد: بحث اصلی این است وقتی سهامداران به جای تفاهم با یکدیگر کار را به دستگاه قضایی کشانده‌اند چاره ای نیست جز اینکه حکم نهایی صادر شود و منتظر ماند که حق با کدام یک از طرفین است.

فرماندار ایوان نیز در این خصوص اظهار داشت: دلیل تعطیلی این کارخانه اختلاف بین سهامداران است و نارسایی از سوی فرمانداری، سازمان صنعت و معدن و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست.

امیدعلی سبزی افزود: رایزنی‌های بسیاری با مسئولان ذیربط برای رفع مشکل و ایجاد تفاهم بین شرکا انجام شد اما متاسفانه به نتیجه نرسیده است.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ایوان نیز در خصوص افراد بیکار شده این کارخانه نیز اظهار داشت: این افراد به این اداره برای دریافت بیمه بیکاری معرفی شدند که تاکنون حق و حقوق خود را دریافت کردند.

منصور منصوری مقدم افزود: شهریور ماه آخرین ماه دریافت بیمه بیکاری کارگران کارخانه نورد شهرستان ایوان است.

مدیرعامل کارخانه نورد ایوان نیز چندی پیش عنوان کرد: دو سال از مشکل این کارخانه می‌گذرد که در این مدت قول مساعد برای کمک داده شد اما هم‌اکنون پس از تعطیلی آن نیز هیچ مسئولی به این مشکل توجه نکرده است.

محمد عبدی افزود: این کارخانه به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه استان در ۲ فاز با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان سهم قابل توجهی در اشتغال دارد اما متاسفانه همچنان با مشکلاتی دست به گریبان است.

وی با بیان اینکه هیچ بدهی معوقی به کارگران نداریم، خاطرنشان کرد: از عمده مشکلات بین سهامداران این کارخانه افزایش سرمایه، جذب نقدینگی و سرمایه‌گذار جدید است که با ورود مسئولان رفع خواهد شد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، مدیر کارخانه نورد ایوان یادآور شد: فاز اول این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان و فاز دوم آن نیز با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان باعث اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیر مستقیم می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: