تحقق توسعه فناوری‌های معدن به کمک نوآوری‌ فعالان زیست‌بوم دانش‌بنیان

تحقق توسعه فناوری‌های معدن به کمک نوآوری‌ فعالان زیست‌بوم دانش‌بنیان

در قالب طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با راه‌اندازی مرکز نوآوری و فناوری معدن در برج فناوری کیش، ظرفیت‌های این حوزه به کمک دانش‌بنیان‌ها توسعه می‌یابد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، توسعه فناوری‌های معدنی که یکی از ظرفیت‌های غنی و راهبردی کشور به شمار می‌آید، امروز دوم شهریورماه و با امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک بین طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های مشترک حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش به کمک نوآوری‌ فعالان زیست‌بوم دانش‌بنیان شکل تازه‌ای گرفت.

طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی و موسسه آموزشی علوم و فنون کیش، با اهدافی چون توسعه نوآوری‌ها و تجاری‌سازی فناوری‌های این حوزه، توسط کامبیز مهدی‌زاده مدیر طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مسعود توفیقی مدیرعامل مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش، با امضای این تفاهم‌نامه همکاری مشترک آغاز شد.

مهدی‌زاده در این نشست با بیان اینکه توسعه و دانش‌بنیان شدن نوآوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی که یکی از ظرفیت‌های ارزنده کشور است در اهم اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارد، اظهار داشت: همکاری‌های مشترک برای توسعه زیست‌بوم فناوری‌های معدن و صنایع معدنی، آموزش و توسعه زیرساخت‌های ترویجی و تحقیقاتی این حوزه از اولویت‌هایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به کمک ظرفیت ایجاد شده بر بستر زیست‌بوم نوآوری دنبال می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های ارزنده جزایر خلیج فارس در حوزه زمین‌شناسی و معدن ادامه داد: ژئوتوریسم صحرایی و زیردریایی از محورهایی است که با کمک ایده های نوآورانه جوانان می تواند به خلق ارزش افزوده و کارآفرینی منجر شود.

مدیر طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی همچنین افزود: جزیره کیش ظرفیت ایجاد و راه اندازی موزه زمین شناسی و نمایشگاه دائمی معدن و زمین شناسی را دارد.

مهدی‌زاده این تفاهم‌نامه را گامی در راستای توسعه ظرفیت‌های بالقوه معدنی کشور دانست و گفت: زمان ارزیابی کشورها بر اساس تعداد کارخانه‌ها و میزان خام‌فروشی گذشته و اکنون، خلق نوآورانه و اشتغال بر مبنای دانش و فناوری، معیار اصلی توسعه کشورها است. در همین راستا سعی داریم تا با ایجاد زیست‌بومی برای بروز خلاقیت‌های جوانان دانش‌آموخته، ضمن توسعه فضای کسب‌وکار دانش‌بنیان ظرفیت‌های مغفول را به ویژه در حوزه صنایع معدنی شکوفا کنیم.

وی با بیان اینکه اعتماد به جوانان خلاق و کارآفرین در سال‌های اخیر نتایج ارزنده‌ای را برای کشور به ارمغان آورده است، بیان کرد: اگر به جوانان مستعد و توانمند کشورمان اعتماد کنیم، به نتیجه مطلوب خواهیم رسید. نمود عینی این اعتماد را در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها دیده‌ایم و دانش‌آموختگانی که در قالب طرح‌های حمایتی به کشور بازگشته‌اند با محصولات دانش‌بنیان خود برای رویارویی با بحران کرونا به یاری کشور آمدند.

در بخش دیگری از این نشست، مسعود توفیقی مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش، با اشاره به استقبال واحدهای فناور برای استقرار در برج فناوری کیش گفت: در حال حاضر 34 واحد فناور استقرار یافته‌اند و این در حالی است که بیش از 167 درخواست استقرار در حال بررسی است. این استقبال ناشی از ظرفیت‌های بسیار خوب منطقه آزاد کیش برای توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و فناور، به عنوان یک مدل منحصر به‌فرد توسعه در جنوب کشور  است.

به نقل از معاونت علمی، بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تسهیل شرایط و فرآیند اخذ مجوزهای مورد نیاز و تاییدیه‌های دانش بنیان، تجاری‌سازی طرح‌های موفق و صادرات محصولات استارتاپ های معرفی شده را در دستور کار قرار می‌دهد. همچنین معرفی و ارزیابی طرح‌های فناورانه و پروژه‌های پژوهشی کاربردی حوزه معدن برای استقرار و بهره‌برداری از امکانات مرکز فناوری و نوآوری و نیز حمایت از پروژه‌های کاربردی با هدف توسعه فناوری‌های زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی از دیگر وظایف این معاونت خواهد بود.

بر اساس گزارشی از ایسنا، موسسه آموزشی علوم و فنون کیش نیز فضای کافی را برای راه‌اندازی مرکز فناوری و نوآوری معدن و صنایع معدنی اختصاص خواهد داد و در برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌های تخصصی مشارکت خواهد کرد. تلاش در جهت جلب مشارکت و تشویق به سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی در اجرای ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و فناورانه برای تسهیل فرایند فروش محصولات خروجی در کنار برگزاری دوره‌های آموزشی حرفه‌ای برای تقویت ظرفیت استارتاپ‌ها از دیگر وظایف این موسسه بر مبنای این تفاهم‌نامه همکاری است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: