طلا می‌تواند جایگزین ارز شود/ نوسازی بزرگ برای ناوگان حمل‌ونقل کشور
رئیس جمهور:

طلا می‌تواند جایگزین ارز شود/ نوسازی بزرگ برای ناوگان حمل‌ونقل کشور

رئیس جمهور در سومین روز از هفته دولت در آیین افتتاح و رونمایی از طرح‌های ملی در وزارت صنعت، معدن و تجارت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: دولت حاضر است برای معادن طلا سرمایه‌گذاری ویژه انجام دهد؛ چراکه امروز موفق شدیم نسبت به سال ۹۲، تولید طلا را به ۱۴ برابر برسانیم. بنابراین گسترش معادن طلا و استخراج آن می‌تواند به نوعی جایگزین ارز خارجی شود که البته پیشبرد این موضوع نیز کار بزرگی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حسن روحانی اظهار داشت: بسیاری خوشحالیم در هفته دولت موفق شدیم پروژه‌هایی را در توسعه معادن و طلا هم برای استخراج و اکتشاف افتتاح کنیم، مسئله طلا اهمیت ویژه‌ای برای ما دارد.

وی افزود: همان طور که معادن و پتروشیمی ما توانسته جای صادرات نفت را بگیرد، گسترش معادن طلا و استخراج آن می‌تواند به نوعی جایگزین ارز خارجی شود که کار بزرگی است. ما به وزارت صنعت و معدن نیز گفته‌ایم که دولت حاضر است برای معادن طلا سرمایه‌گذاری ویژه انجام دهد؛ امروز موفق شدیم نسبت به سال ۹۲، تولید طلا را به ۱۴ برابر برسانیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه مسئله فلز طلا و معادن طلا برای ما مهم است، گفت: طلا می‌تواند پشتوانه پول ما باشد. طلا می‌تواند در صنابع بسیار حساس کاربرد داشته باشد بنابراین دولت آماده است در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهد.

روحانی یادآور شد: این که در چهار ماهه امسال نسبت به چهار ماهه سال گذشته با وجود کرونا رشد کردیم، این کار خیلی مهمی است. اینکه بیان شد که در فولاد دنیا به خاطر مسئله کرونا در این چهار ماهه آغاز امسال ۶ درصد کاهش داشته و ما ۱۰ درصد افزایش داشتیم؛ بنابراین وجود این موضوع مهم است. می‌خواهم تشکر کنم از همه بنگاه‌های تولیدی که پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی مراعات کردند. مردم شنیدند که در این کارخانه عظیم اسفنجی که در سال حدود یک میلیون تن آهن اسفنجی تحویل می‌دهد گفته شد هیچ مبتلایی ندارد و همه مشغول کار هستند. 

وی تاکید کرد: دشمنان ما در آغاز کرونا دنبال توطئه‌ای بودند که می‌گفتند همه کارها باید تعطیل شود و وقتی ما در اواخر فروردین اعلام کردیم که کسب و کارها باید باز شود و از آغاز کرونا اعلام کردیم واحدهای تولیدی نباید تعطیل شود، خیلی‌ها عصبانی شده بودند.

نوسازی بزرگی برای ناوگان حمل و نقل کشور انجام دهیم

رئیس جمهور گفت: رسانه‌های بیگانه خودکشی می‌کردند که دولت برای جان مردم ارزش قائل نیست و چرا همه جا تعطیل نمی‌شود. می‌خواستند کشور را به بحران ببرند و همه چیز تعطیل شود مانند کشورهای خود آنها که برای نان، آب و وسایل بهداشتی مردم صف تشکیل می‌دادند، می‌خواستند ما هم چنین وضعیتی را پیدا کنیم.

روحانی افزود: ستاد ملی کرونا از ابتدا کار بسیار دقیقی را با هوشمندی انجام داد و آن اینکه گفتند تولید اقلام ضروری حتی برای یک ساعت نباید تعطیل شود و اساسا تولید و همه بنگاه‌های تولیدی باید فعالیت خود را ادامه دهند؛ کسب‌وکار هم در یک مدت زمانی از ۲۳ فروردین گشایش یافت و بنابراین کار بزرگی انجام گرفت ما گفتیم نان و جان با هم و به صورت توامان قابل استحصال است یعنی فردی با رعایت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی هم جان خود را حفظ کند و هم نان به دست آورد.

وی با تشکر از همه دست‌اندرکاران مقابله با کرونا به موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور اشاره کرد و اذعان داشت: موضوع نوسازی ناوگان از آغاز دولتی دوازدهم مد نظر دولت بود که نوسازی بزرگی برای ناوگان حمل و نقل کشور انجام دهیم و همه چیز آن طراحی شده است قطعاتی که نیاز بود از خارج وارد شود، شرکت‌هایی که قرار بود قطعاتی را در داخل کشور بسازند. می‌خواستیم تمام ناوگان را نوسازی کنیم اما کاری که ترامپ در سال ۹۷ انجام داد و خیانتی که به دنیا، ملت آمریکا و به ملت ایران کرد و عهد و پیمان را زیر پا گذاشت، باعث شد ما به خاطر آن قراردادها دچار مشکل شویم اما این نوع سازی باید به شکل دیگر ادامه یابد از هر راهی که امکان‌پذیر است باید آن را نوسازی کنیم.

رئیس جمهور با تشکر از رانندگان کامیون افزود: در اینجا می‌خواهم از همه رانندگان کامیون تشکر کنم که در این ایام کرونا از آغاز سال حتی از ماه اسفند حمل و نقل را برای یک ساعت متوقف نکردند، پروتکل‌ها را مراعات کردند؛ تمام بار موجود در بنادر کشور به انبارها منتقل شد، به بنادر نگاه می‌کنیم می‌بینیم که میلیون‌ها تن بار وجود دارد همیشه سه میلیون تاچهار  میلیون تن کالاهای اساسی در بندری که به تدریج می‌آید و بار دیگر جایگزین آن می‌شود رانندگان کار بسیار عظیمی در این ایام انجام دادند از آن‌ها تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم.

رئیس جمهور به رشد و جهش در تولید فولاد در هفته دولت اشاره کرد و گفت: امروز با افتتاح کارخانه آهن اسفنجی، حدود یک میلیون برای کشور، محصول به ارمغان می‌آورد. 

بر اساس گزارشی از ایرنا، روحانی تصریح کرد: بسیار خوشحالیم که صنعت پتروشیمی و فولاد در سال‌های سخت ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ با وجود فشار دشمن توانستند بخش بزرگی از مشکلات را جبران کنند و ارز مورد نیاز کشور را تامین کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
ضرورت شفاف‌سازی و واقعی کردن نرخ خودرو/ الزام در ارتقای فناوری و کیفیت تولید داخلی
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن منصوب شد
ضرورت افزودن بحران کرونا به بند شرایط غیرمترقبه
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: