280 هزار تن مواد معدنی با عیار ۰.۸ درصد در معدن مس مزرعه اهر شناسایی شد
مدیر اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران:

280 هزار تن مواد معدنی با عیار ۰.۸ درصد در معدن مس مزرعه اهر شناسایی شد

مدیر اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران از شناسایی پهنه معدنی 6 هزار کیلومتر مربع در اهر خبر داد و گفت: حفاری پهنه‌های معدنی با توافق سازمان انرژی اتمی در اهر آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» ، شهریار متوکل در نشست مشترک مدیرعامل و معاونین شرکت ملی صنایع مس ایران با نماینده اهر و هریس و فرماندار اهر اظهار داشت: بر اساس اخذ مجوزهای لازم، پهنه معدنی دارای ذخایر مواد معدنی را به عنوان پهنه‌ی معدنی اهر تا جنوب شهرستان سراب با وسعت 6 هزار کیلومتر مربع شناسایی کرده‌ایم که در آذربایجان شرقی مطالعات دو پهنه شامل اهر و چاراویماق انجام شده است.

وی از شناسایی هفت پهنه معدنی امیدبخش در پهنه 6 هزار کیلومتر مربعی اهر خبر داد و افزود: همچنین 14 پهنه با وسعت کوچک‌تر که برای شرکت ملی صنایع مس ایران جذابیت زیادی نداشت را شناسایی کردیم و این موضوع را به سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اعلام کردیم تا طبق ضوابط به متقاضیان بخش خصوصی در حوزه معدن واگذار شود که این مهم به مزایده گذاشته شود.

مدیر اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: از مجموع هفت پهنه معدنی شناسایی شده در پهنه اهر؛ سه پهنه معدنی در حوزه اهر قرار دارد و خوشبختانه این پهنه‌های معدنی فاصله کمی با معدن مس مزرعه دارند و می‌توانیم از زیرساخت‌های ایجاد شده در جهت تولید کنسانتره مس معدن مزرعه استفاده کنیم.

متوکل بابیان اینکه شرکت ملی صنایع مس ایران برای آغاز حفاری در پهنه‌های معدنی شناسایی شده در شهرستان اهر آمادگی دارد، عنوان کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران و سازمان انرژی اتمی برای انجام اکتشافات و حفاری در پهنه‌های معدنی جدید ازجمله «پهنه اهر» به توافق رسیده‌اند.

وی تصریح کرد: مطالعات و اکتشافات عمومی در پهنه‌های شناسایی شده روستاهای یخفروزان، بصیرآباد و مجیدآباد بدون تعطیلی در حال انجام است، بسیار امیدواریم در پهنه بصیرآباد به ظرفیت‌های معدنی خوبی دست یابیم.

مدیر اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران همچنین از فرسودگی ناوگان اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد: با آغاز نهضت انقلاب معدنی در کشور؛ طرح‌های اکتشافات و مطالعات معدنی در کشور سرعت گرفته است و از طرفی به دلیل شرایط حاکم امکان نوسازی ناوگان اکتشافات را نداریم.

متوکل ابراز داشت: با اجرایی شدن مفاد توافق‌نامه شرکت ملی صنایع مس ایران و سازمان انرژی اتمی؛ دستگاه‌های حفاری در پهنه‌های معدنی شهرستان اهر استقرار می‌یابد و امیدواریم طبق برنامه بتوانیم دستگاه‌های حفاری را در مناطق معدنی یخفروزان و بصیرآباد تا پایان شهریور ماه مستقر کنیم.

وی با تاکید بر این‌که در اکتشافات جدید 280 هزار تن مواد معدنی با عیار 0.8 درصد در معدن مس مزرعه اهر شناسایی شده است، اذعان کرد: این میزان مواد معدنی، آنچنان هم جذابیت ندارد؛ شاید بتواند خوراک سه سال کارخانه معدن مس مزرعه را تامین کند و در اطراف این معدن بر اساس مطالعات انجام شده به نتایج قابل انتظاری نتوانستیم دست یابیم، اما در حال مدل‌سازی را آغاز کرده‌ایم.

اجرای فاز 2 کارخانه آهک هیدراته اهر ضروری است

احمد محرم‌زاده، نماینده مردم اهر و هریس در جلسه مشترک مدیرعامل و معاونین شرکت ملی صنایع مس ایران در کارخانه آهک هیدراته اهر یادآور شد: هفته قبل با مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران جلسه‌ای در رابطه با معاون شهرستان‌های اهر و هریس داشتیم که در آن جلسه قول داده بودند تا به شهرستان اهر سفری داشته باشند تا مشکلات معادن را از نزدیک بررسی کنند. مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در آن جلسه به معاونین خود تاکید کرده بودند تا هرچه می‌توانید در شهرستان‌های ارسباران سرمایه‌گذاری انجام گیرد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به این‌که شیوع ویروس کرونا نمی‌تواند بهانه‌ای برای تعلل و تاخیر در اجرای پروژه آهک هیدراته اهر باشد، خاطرنشان کرد: طبق وعده داده شده، باید 15 آبان ‌ماه سال‌جاری کارخانه آهک هیدراته اهر به بهره‌برداری برسد.

محرم‌زاده بر ضرورت اجرای فاز 2 کارخانه آهک هیدراته اهر تاکید کرد: شهرستان‌های معدنی ارسباران به نگاه جامع و توسعه‌ای شرکت ملی صنایع مس ایران نیازمند هستند.

وی با ذکر این‌که اقدامات آنچنانی برای استخراج مواد معدنی کشف شده در معدن مس مزرعه اهر صورت نمی‌گیرد، مطرح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز لازم برای استخراج مواد معدنی معدن مس مرزعه اهر صادر شده و انتظار می‌رود اقدامات لازم در حوزه استخراج انجام گیرد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس؛ خواستار احداث جاده اختصاصی از سد ستارخان به معدن مس سونگون شد و یادآور شد: مدیر مجتمع مس سونگون طرح کارشناسی جاده اختصاصی از سد ستارخان به معدن مس سونگون را جهت پیگیری و اجرا به شرکت مس ارائه دهد.

بر اساس گزارشی از تسنیم، محرم‌زاده با تاکید بر این‌که مسائل فرهنگی و حوزه بهداشت و درمان شهرستان‌های اهر و هریس به حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران نیاز دارند، گفت: بیمارستان باقرالعلوم اهر از نظر افزایش تخت‌های بستری و تجهیزات با مشکلات عدیده‌ای مواجه است، هرچند مجوزی برای افزایش تخت بیمارستانی از سوی دولت صادر شده بود اما هنوز عملی نشده است از این‌رو انتظار می‌رود برای جبران کمبود و نیازهای بیمارستان باقرالعلوم اهر ازسوی شرکت مس انجام گیرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
رشد 200 درصدی سود شرکت مس مزرعه در سال 99
افزایش اکتشافات فلزی در قم
راه‌اندازی منطقه ویژه فناوری‌های معدنی
آغاز عملیات اجرایی طرح‌های تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون
تقدیر از مدیرعامل شرکت مس به عنوان مدیر نمونه جهادی
وزیر کار از مدیرعامل شرکت مس تقدیر کرد
حمایت شرکت ملی مس از ایده‌های دانشجویی برای افزایش ایمنی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: