رشد 70 درصدی درآمد شرکت ملی صنایع مس ایران
مقایسه عملکرد «فملی» در مرداد ماه دو سال اخیر؛

رشد 70 درصدی درآمد شرکت ملی صنایع مس ایران

نگاه اجمالی به عملکرد شرکت مس در دوره یک ماهه منتهی به 31 مرداد ماه سال جاری نشان می‌دهد که این شرکت همچون ماه‌های گذشته در میزان تولید و فروش محصولات مسی و غیر مسی فعال عمل کرده و در ماه مذکور، تولید کنسانتره طلا و نقره و سنگ سولفور این شرکت نسبت به تیر ماه سال جاری رشد داشته است. همچنین «فملی» در مرداد ماه رشد 70 درصدی در میزان درآمد را نسبت به ماه مشابه در سال گذشته ثبت کرده است.

پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در این گزارش به بررسی و تحلیل عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در دوره یک ماهه منتهی به 31 مرداد ماه سال 1399 پرداخته‌ است. شرکت مس در پنج ماه ابتدایی سال 1399 در واحدها و مجتمع‌های زیرمجموعه خود عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته و در میزان تولید و فروش برخی محصولات همچون اسید سولفوریک و سنگ سولفور آمار مطلوبی را به ثبت رسانده است. همچنین این شرکت توانسته طی این پنج ماه به ارقام درخشانی در فروش داخلی و خارجی کاتد مس نیز دست یابد.

نمودار 1 میزان تولید و فروش محصولات مسی شرکت ملی صنایع مس ایران را نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، شرکت ملی مس در گروه محصولات مسی در مرداد ماه سال جاری، 89 هزار و 14 تن کنسانتره مس تولید کرده است. شرکت مس در تیر ماه 93 هزار و 919 تن کنسانتره مس تولید کرده بود و در مرداد ماه افت 5.2 درصدی را به همراه داشت. «فملی» با این میزان تولید در مرداد ماه سال جاری 4.3 درصد رشد را نسبت به مرداد ماه 1398 داشته است. میزان تولید کنسانتره در مرداد ماه سال 1398، 85 هزار و 376 تن بود. این شرکت در مرداد ماه سال جاری با تولید 13 هزار و 350 تن کاتد مس، افت چشمگیر 60 درصدی را نسبت به ماه گذشته با میزان تولید 33 هزار و 342 تن به ثبت رسانده و همچنین شرکت مس با این میزان تولید کاتد در مرداد ماه سال 1399 نسبت به ماه مشابه در سال 1398 افت 33.2 درصدی داشته است. «فملی» در مرداد ماه 1399 برای سومین ماه متوالی در سال جدید 32 تن مفتول تولید کرد که نسبت به تیر ماه با میزان تولید 924 تن مفتول مسی، افت 96.5 درصدی داشته است. همچنین این شرکت افت 89.6 درصدی تولید مفتول را نسبت به مرداد ماه سال گذشته با 307 تن تولید تجربه کرده است.

نمودار 1 نشان می‌دهد که شرکت ملی صنایع مس ایران در مرداد ماه سال جاری مانند دو ماه گذشته فروش کنسانتره داشته و سه هزار و 869 تن کنسانتره مس فروخته است که با این میزان فروش 128.9 درصد افزایش را نسبت به تیر ماه سال جاری ارزیابی می‌کند. گفتنی است که «فملی» در مرداد ماه سال 1398 فروش کنسانتره نداشته است.

شرکت ملی مس با فروش 22 هزار و 809 تن کاتد مس، 14.6 درصد افت نسبت به تیر ماه سال جاری و همچنین 0.03 درصد افت نسبت به مرداد ماه سال 1398 داشته است. از این میزان فروش کاتد «فملی» در مرداد ماه، هشت هزار و 532 تن متعلق به صادرات اختصاص دارد و 14 هزار و 277 تن آن نیز در بازار داخلی به فروش رسیده است. همچنین شرکت مس در مرداد ماه سال جاری برخلاف تیر ماه فروش مفتول را در برنامه کاری خود نداشت و میزان فروش مفتول این شرکت در تیر ماه سال جاری 987 تن بود. «فملی» در مرداد ماه سال گذشته 50 تن مفتول مس فروخته بود.

نمودار 2 میزان تولید و فروش محصولات جانبی شرکت ملی صنایع مس که شامل کنسانتره طلا، نقره و مولیبدنیت می‌شود را روایت می‌کند. طبق این نمودار در مرداد ماه سال 1399 میزان تولید کنسانتره طلا و نقره 63 تن بود که با این میزان تولید «فملی» 8.6 درصد رشد را نسبت به تیر ماه تجربه کرده و نسبت به مرداد ماه سال گذشته تغییری در میزان تولید کنسانتره طلا و نقره نداشته است. در ماه گذشته شرکت ملی مس 423 تن کنسانتره مولیبدنیت تولید کرد که نسبت به تیر ماه با میزان تولید 571 تن، افت 25.9 درصدی را گزارش می‌کند. همچنین شاهد افت 23.8 درصدی تولید مولیبدنیت در مرداد ماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هستیم.

با این میزان تولید محصولات جانبی، 50 تن کنسانتره طلا و نقره و 409 تن کنسانتره مولیبدنیت به فروش رسیده است. «فملی» در مرداد ماه به ترتیب در فروش کنسانتره طلا، نقره و مولیبدنیت افت 39.8 درصدی و افت 35 درصدی را نسبت به تیر ماه سال جاری تجربه کرد. همچنین میزان تغییر فروش این دو محصول جانبی در مرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب، مثبت و منفی بوده است. به طوری که میزان فروش کنسانتره طلا و نقره رشد 4.2 درصدی و کنسانتره مولیبدنیت افت 12.2 درصدی را به همراه داشته است.


نمودار 3 میزان تولید و فروش اسید ‌سولفوریک شرکت ملی صنایع مس را برای ماه مرداد سال جاری نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، میزان تولید اسید سولفوریک 26 هزار و 230 تن و میزان فروش این محصول 30 هزار و 26 تن بوده که نسبت به تیر ماه سال 1399 به ترتیب در تولید و فروش افت 48.6 درصدی و رشد 235.7 درصدی را داشته و میزان تغییرات تولید و فروش این محصول نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب رشد 220.6 و 48.7 درصدی گزارش شده است.

شرکت ملی صنایع مس ایران در مرداد ماه برای سومین بار در سال جدید سنگ سولفور تولید کرد. در مرداد ماه چهار میلیون و 98 هزار تن از این محصول را تولید که نسبت به ماه مشابه در سال 1398 و تیر ماه سال جاری به ترتیب رشد 3.6 درصدی و 2.3 درصدی را به ثبت رسانده است و توانست از این میزان تولید، 72 هزار و 220 تن را معامله کند. «فملی» با این میزان فروش افت 28.2 درصدی را نسبت به تیر ماه تجربه کرد.

بررسی آمار وضعیت تولید و فروش سایر محصولات «فملی» در ماه گذشته نشان می‌دهد که این شرکت با تولید چهار هزار و 451 تن محصول، افت 82.3 درصدی را نسبت به تیر ماه سال 1399 به همراه داشته است. این شرکت در تیر ماه توانست تمام سایر محصولات تولیدی را بفروشد.

طبق نمودار 4، نرخ فروش کنسانتره مولیبدن در ماه مورد بررسی نسبت به تیر ماه سال 1399 با رشد همراه بوده و همچنین نرخ فروش کاتد مسی رشد را تجربه کرده است. این محصول، ازجمله پرطرف‌دارترین محصولات شرکت ملی صنایع مس ایران به‌ حساب می‌آیند.

شرکت ملی صنایع مس ایران در ماه مورد بررسی هشت هزار و 532 تن کاتد مس را صادر کرد که درآمدی بالغ بر یک هزار و 55 میلیارد و 125 میلیون تومان را به دست آورد. در مجموع شرکت فملی در مرداد ماه سال جاری، دو هزار و 905 میلیارد تومان درآمد کسب کرده که نسبت به تیر ماه سال جاری 5.9 درصد رشد و همچنین 70 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال 1398 داشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: