حمایت از صنایع داخلی استان، اولویت شرکت فولاد خوزستان است
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان:

حمایت از صنایع داخلی استان، اولویت شرکت فولاد خوزستان است

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: اولویت این شرکت حمایت از صنایع داخلی استان بوده و از ابتدای امسال حدود ۶۵ درصد از فروش داخلی خود را به صنایع استان اختصاص داده‌ایم. با توجه به تحریم نفت ایران، صنایع فولادی می‌توانند جایگزین مناسبی برای نفت کشور بوده و برای کشور ارزآوری داشته باشند.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، علی محمدی شامگاه سه شنبه در نشستی اظهار داشت: همه شرکت‌ها موظف به انجام فعالیت‌های اجتماعی هستند و فولاد خوزستان همواره در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود تلاش می‌کند اگر چه شاید در این زمینه کوتاهی هم صورت گرفته باشد.

وی افزود بی‌شک اگر همه شرکت‌ها به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کنند این روند  منجر به پایداری امنیت در جامعه می شود دیگر نیازی به حضور دولت نیست.

اختصاص ۶۵ درصد از فروش شرکت فولاد به صنایع خوزستان

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد: شرکت فولاد خوزستان از ابتدای امسال حدود ۶۵ درصد از فروش داخلی خود را به صنایع استان اختصاص داده است. با توجه به وجود هفت شرکت نوردی در استان از جمله فولاد اکسین و گروه ملی، شرکت فولاد خوزستان همواره متعهد بوده که به صنایع استان کمک کند.

محمدی ادامه داد: فولاد اکسین در سال ۹۷ تا مرز ورشکستگی پیش رفت اما اکنون به یک شرکت سودآور تبدیل شده است. این شرکت در صادرات محصولات خود با مشکل مواجه است و در حال حاضر تمام صادرات آن‌ها را ما انجام می‌دهیم که این موضوع نشان می‌دهد شرکت فولاد خوزستان همواره به دنبال کمک کردن به دیگر شرکت‌های فولادی است.

رشد قابل ملاحظه ارزش سهام فولاد خوزستان 

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تصریح کرد: از مردادماه سال ۹۸ تا پایان مرداد امسال، سهام فولاد خوزستان نسبت به همه شرکت‌ها رشد خوبی داشته است؛ سهام شرکت فولاد خوزستان ۳۷۷ درصد رشد داشته در حالی که سهام شرکت‌های ذوب آهن، فولاد مبارکه و فولاد خراسان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

محمدی ادامه داد: با توجه به تحریم نفت ایران، صنایع فولادی می‌توانند جایگزین مناسبی برای نفت کشور بوده و برای کشور ارزآوری داشته باشند. شرکت فولاد خوزستان سالانه حدود یک میلیارد دلار برای کشور ارزآوری دارد. فولاد خوزستان ازجمله معدود شرکت‌هایی است که تمام مبالغ حاصل از ارزآوری را به موقع تحویل بانک مرکزی می‌دهد در حالی که بسیاری از شرکت‌ها این موضوع را به درستی انجام نمی‌دهند. 

وی با بیان اینکه همه شرکت‌های فولادی باید کف عرضه را رعایت کنند گفت: به عنوان مثال شرکتی که در زمینه فولاد فعالیت می کند باید ۶۰ درصد از محصولاتش را در بورس عرضه کند اما متاسفانه سال گذشته ۲۰ درصد و امسال ۴۰ درصد از محصولات خود را در بورس عرضه کردند که اگر نظارت بر این موضوع بیشتر شود روند کارها بهتر می‌شود.

انجام بیش از یکصد پروژه زیست محیطی توسط فولاد خوزستان

محمدی افزود: شرکت فولاد خوزستان برای کاهش آلایندگی‌ها، طی سال‌های گذشته حدود ۱۰۱ پروژه زیست محیطی به ارزش ۸۸۰ میلیارد ریال انجام داده است و برای سال آینده ۲۷ پروژه بزرگ زیست محیطی با اعتبار چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته است که تلاش می‌کنیم هر چه سریع‌تر به انجام برسند. همچنین سالانه حدود ۹۰۰ میلیارد ریال برای پروژه‌های زیست‌محیطی به شهرداری اهواز پرداخت می‌کنیم.

وی گفت: برابر استاندارد، هر شرکت موظف است ۲۵ درصد محیط خود را به فضای سبز اختصاص دهد که شرکت فولاد خوزستان با دارا بودن ۴۸۰ هکتار مساحت، در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است از سوی دیگر  ۱۱ هزار نفر به صورت مستقیم و ۷۰ هزار نفر غیرمستقیم در شرکت فولاد خوزستان مشغول به کار هستند.

درمانگاه تخصصی قلعه چنعان آماده بهره‌برداری است

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان  با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در حوزه بهداشتی و زیست محیطی در کنار مردم استان باشیم بیان کرد: کار ساخت درمانگاه تخصصی و مجهز در منطقه قلعه چنعان به پایان رسیده و این مرکز آماده بهره‌برداری است همچنین احداث یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی در منطقه ۳۰۰ دستگاه آغاز شده و امیدواریم ظرف ۲ سال آینده تکمیل شود.

محمدی اضافه کرد: شرکت فولاد خوزستان خود را ملزم می‌داند که علاوه بر تولید در حوزه خدمات‌رسانی در کنار مردم باشد. از ابتدای امسال به دلیل شیوع کرونا تنها شرکتی هستیم که رکورد تولید روزانه، ماهانه و فصلی را در کل کشور به ثبت رساندیم  و این موضوع باعث شد تا در حال حاضر پنج درصد از برنامه تولید خود جلوتر باشیم.

وی افزود: ظرف چهار سال آینده حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال در حوزه طرح‌های توسعه ای، سرمایه‌گذاری می کنیم. با توجه به مسائل اقتصادی کشور و وجود تحریم‌ها، بودجه‌های اقتصادی کمتر شده است و بدین ترتیب محرومیت‌ها بیشتر می‌شود و افراد بیشتری به قشر فقرا اضافه می‌شوند البته فولاد خوزستان وظیفه خود می‌داند که در رفع این محرومیت‌ها کمک کند هر چند دستگاه‌های متولی هم باید به وظایف خود عمل کنند.

احداث ماشین ریخته‌گری و کارخانه کک‌سازی

محمدی با بیان اینکه اکنون بازار سهام، ریزشی است گفت: یکی از اقدامات ما که به افزایش ارزش سهام کمک‌ می‌کند بحث تکمیل زنجیره فولاد خوزستان است. اگر فولاد اکسین به تملک شرکت فولاد خوزستان درآید خود به خود ارزش سهام فولاد خوزستان رشد خواهد کرد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، وی گفت: یکی از طرح های توسعه‌ای ما، احداث ماشین ریخته‌گری است که امسال عملیات اجرایی این پروژه را شروع می‌کنیم. این طرح با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیون دلار یکی از پروژه‌های بزرگ جنوب کشور است و از این طریق می توانیم اسلب لوله‌های نفتی را تهیه کنیم. یکی دیگر از کارهای مهم ما احداث کارخانه ککک سازی (یکی از موارد مورد نیاز صنایع پتروشیمی) در منطقه اروند است که می‌توان گفت فولاد خوزستان درحال حاضر تنها شرکت در کشور است که در کک‌سازی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تنظیم بازار محصولات فولادی با نظارت وزارت صمت
هوشمندسازی یکپارچه، کلید تحول صنعت فولاد
اقدامات به موقع شرکت فولاد خوزستان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: