یک میلیون تن به ذخایر معدنی استان افزوده شد
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت سیستان و بلوچستان:

یک میلیون تن به ذخایر معدنی استان افزوده شد

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: جلسات کمیته بررسی سازمان با هدف بررسی فعالیت‌های اکتشافی اشخاص حقیقی و حقوقی جهت صدور گواهی کشف انجام شد و یک میلیون تن ماده معدنی از ابتدای سال به ذخایر معدنی استان افزوده شد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، محمودرضا رحمتیان اظهار داشت: براساس دستورالعمل چگونگی بررسی و تایید طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، ششمین جلسه کمیته بررسی گزارشات پایان عملیات اکتشاف در محل سازمان صمت استان تشکیل شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از اهداف وزارت صمت در سال جهش تولید، توسعه فعالیت‌های اکتشافی به منظور افزایش ذخایر معدنی در کشور است، تشکیل جلسات کمیته بررسی سازمان با هدف بررسی فعالیت‌های اکتشافی اشخاص حقیقی و حقوقی جهت صدور گواهی کشف انجام شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در این جلسه دو فقره گزارش پایان عملیات اکتشاف بررسی به دلیل نقص فنی مورد تایید قرار نگرفت.

رحمتیان افزود: از ابتدای امسال تاکنون یک فقره گواهی کشف ماده معدنی مخلوط آبرفتی (شن و ماسه آبرفتی) با ذخیره ای بالغ بر 928 هزار و 746 تن و یک فقره گواهی کشف ماده معدنی مس با ذخیره قطعی به میزان 107 هزار تن (با عیار میانگین مس 0.8 درصد) به ذخایر استان افزوده شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •