هدف‌گذاری فولاد خوزستان از معدن تا محصول نهایی/ رشد ۳۷۷ درصدی ارزش سهام فولاد خوزستان
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان مطرح کرد:

هدف‌گذاری فولاد خوزستان از معدن تا محصول نهایی/ رشد ۳۷۷ درصدی ارزش سهام فولاد خوزستان

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: با خرید سهام شرکت سیمیدکو در بالا دست و سهام شرکت صنعت فولاد شادگان در پایین دست به دنبال تکمیل زنجیره ارزش بودیم. در سال آینده خط تولید فولادسازی این شرکت با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن راه‌اندازی خواهد شد. همچنین در آینده با تملک شرکت فولاد اکسین، اهداف ما در تکمیل زنجیره از معدن تا نورد محقق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، علی محمدی در نشست خبری با خبرنگاران ضمن قدردانی از اصحاب قلم، انجام تکالیف مسئولیت‌‌های اجتماعی را وظیفه‌ مجموعه‌ فولاد خوزستان دانست.
وی افزود: هدف از ارائه  گزارش مسئولیت‌های اجتماعی فولاد خوزستان، اثبات تلاش این مجموعه در مسیر آبادانی و رفع محرومیت است. سازمان‌ها، ارگان‌ها و مسئولین استانی باید دست به دست هم دهند و در این مسیر گام بردارند. اعتقاد داریم در صورتی که شرکت‌های فعال استان خوزستان به وظایف اجتماعی خود عمل کنند، نیازی به حضور دولت نیست. مطمئنا دعای خیر مردم استان به واسطه‌ی فعالیت‌های صورت گرفته در مجموعه فولاد خوزستان نمود پیدا می‌کند. رشد تولید، افزایش صادرات و کاهش حوادث، مصداق دعای خیر مردم است.
مدیرعامل فولاد خوزستان بیان کرد: ساخت درمانگاه در منطقه قلعه چنعان، تکمیل بیمارستان ۹۶ تخت‌خوابی، تهیه و توزیع 30 هزار بسته معیشتی به آسیب‌دیدگان کرونا در طرح کمک‌های مومنانه، تحت پوشش قرار دادن هزار دانش‌آموز، بازسازی مدراس شهرستان کارون و اهدای جهیزیه به 100 زوج، بخشی از فعالیت‌های انجام شده در این حوزه است.
محمدی در بخش دیگر از سخنان خود اشاره‌ای هم به پیامدهای مثبت مسئولیت‌‌های اجتماعی داشت و افزود: پایداری امنیتی، اقتصادی و اجتماعی، مهم ترین پیامدهای انجام مسئولیت‌های اجتماعی به شمار می‌آیند. برای مجموعه‌ی فولاد خوزستان این اقدامات به اندازه تولید شرکت اهمیت دارند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از تامین مواد اولیه شرکت‌های نوردی پرسیده بود،‌ گفت: اولویت این مجموعه تامین نیاز شرکت‌‌های نوردی داخلی است‌. از ابتدای سال ۹۹ بیش از ۶۹ درصد فروش داخلی  فولاد خوزستان به هفت  کارخانه نوردی استان اختصاص یافت. در سال‌های گذشته و با توجه به مشکلاتی که گریبان‌گیر دو شرکت فولاد اکسین‌ و گروه ملی صنعتی فولاد شده بود،‌ مجموعه فولاد خوزستان به کمک این دو شرکت شتافت و نسبت به تامین مواد اولیه مورد نیاز اقدام کرد. کمک‌‌های فولاد خوزستان باعث شد، فولاد اُکسین از حالت ورشکستی سال ۹۷ به سود کامل در سال ۹۸ برسد. البته فولاد خوزستان تابع قوانین ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت است و محصولات تولیدی را از طریق بورس عرضه می‌کند. شفافیت فروش این مجموعه از طریق اطلاعات درج شده در بورس قابل روئیت است.
مدیرعامل فولاد خوزستان از رشد ۳۷۷ درصدی ارزش سهام فولاد خوزستان در بورس خبر داد و افزود: سهام فولاد خوزستان با نماد فخوز از مرداد ماه سال گذشته تاکنون با رشد ۳۷۷ درصدی مواجه شده، که در میان تولیدکنندگان فولاد کشور از بیشترین رشد برخوردار بوده است. شرکت ذوب آهن اصفهان با ۲۹۶، فولاد مبارکه ۲۹۴ و فولاد خراسان با ۱۸۰ درصد رشد ارزش سهام پشت سر فولاد خوزستان قرار گرفتند.
محمدی گفت: در فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در تبیین سال پیش رو، نکته‌ مهمی مبنی بر تاثیر محسوس «جهش تولید» در زندگی مردم کشور عیان بود. گردش مالی سالیانه فولاد خوزستان در سال ۲۰۰ هزار میلیارد ریال است. با هماهنگی هئیت مدیره محترم، حساب‌‌های مجموعه فولاد خوزستان در داخل استان تجمیع شد و منافع این گردش عظیم مالی متوجه استان است. تشدید تحریم‌‌ها و شیوع ویروس کرونا نه تنها باعث نشد که وقفه‌ای در تولید فولاد خوزستان بوجود آید، بلکه در سه ماهه نخست سال جاری، سه رکورد تولید روزانه، ماهانه و فصلی ارتقا پیدا کرد. در ۵ ماهه نخست نیز، ۵ درصد از برنامه تولید پیش هستیم.
وی تاکید کرد: بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز شرکت فولاد خوزستان از داخل کشور تامین می‌شود. در سال گذشته نمایشگاه بومی‌سازی را با حضور ۶۵ شرکت داخلی استان برگزار کردیم. در این نمایشگاه توافق‌ نامه‌‌هایی با تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان به امضاء رسید. حمایت همه‌ جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر سیاست‌های اجرایی مجموعه فولاد خوزستان است. از طرفی از سال ۹۷ ستاد مقابله با تحریم‌ در شرکت تشکیل شد. هدف از تشکیل این ستاد جلوگیری از تاثیر تشدید تحریم‌ها بود. بر همین اساس، اقدام به خریداری مواد و تجهیزات وارداتی  شد. همین حرکت باعث شد پایداری مواد مورد نیاز ما برای یکسال تامین شود.
محمدی از سرمایه‌گذاری هشت هزار میلیاردی شرکت فولاد خوزستان در چهار سال آینده خبر داد و افزود: بخش اعظم این سرمایه‌‌گذاری در بخش توسعه هزینه خواهد شد. یکی از این برنامه‌ها احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض با اعتبار دویست میلیون دلار است. با راه‌ اندازی این طرح، مواد اولیه لوله‌های مورد نیاز صنعت نفت تامین می‌شود. همچنین با بهره‌ برداری از این طرح پیوند بین صنایع نفت و فولاد شکل می‌گیرد. از دیگر سرمایه‌گذاری‌های منحصر به فرد فولاد خوزستان، احداث کارخانه کک‌سازی در منطقه آزاد اروند است. این ماده مورد نیاز صنعت فولاد و پتروشیمی است.
مدیرعامل فولاد خوزستان ادامه داد: فولاد خوزستان از معدود شرکت‌هایی است که تمام ارز حاصل صاردات را به سیستم نیما کشور تحویل می‌دهد. این شرکت به تعهدات خود نسبت به بانک مرکزی عمل نموده و در پنج ماهه نخست سال ۲۲۰ میلیون دلار صادرات داشته و بخاطر حمایت از صنایع داخلی ۳۰ درصد صادرات خود را نسبت به سال گذشته کاهش داده و در مجموع فروش کلی شرکت ۹۰ هزار میلیارد ریال بوده است.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری، در خصوص حمایت از اشتغال جوانان استان، اظهار کرد: هم اکنون ۱۱ هزار تن نیروی انسانی به طور مستقیم و بیش از ۷۰ هزار تن بطور غیر مستقیم از طریق فولاد خوزستان مشغول به کار بوده و با نیاز سنجی در بخش‌های مختلف شرکت، اشتغال‌زایی جوانان در دستور کار قرار دارد و جمعی از فرزندان بازنشسته نیز طی مراحل قانونی جذب این مجموعه خواهند شد.
محمدی در خصوص تامین مواد اولیه تصریح کرد: خط تولید پنج میلیون تن کنسانتره و گندله شرکت سیمیدکو از شرکت‌های تابعه فولاد خوزستان فعال بوده و با دو معدن دیگر برای تامین مواد اولیه مذاکراتی داشته ایم. شایان ذکر است با افتتاح کارخانه گندله‌سازی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سیمیدکو در خردادماه سال جاری یک هزار و 500 تن از جوانان شهرستان خواف به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار شدند.
مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: با خرید سهام شرکت سیمیدکو در بالا دست و سهام شرکت صنعت فولاد شادگان در پایین دست به دنبال تکمیل زنجیره ارزش بودیم. در سال آینده خط تولید فولادسازی این شرکت با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن راه‌اندازی خواهد شد. همچنین در آینده با تملک شرکت فولاد اکسین، اهداف ما در تکمیل زنجیره از معدن تا نورد محقق خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: