راه‌حل جبران کسری کنسانتره و گندله، حذف دلالان از چرخه مواد اولیه است
مدیر خرید مواد اولیه و انرژی فولاد مبارکه:

راه‌حل جبران کسری کنسانتره و گندله، حذف دلالان از چرخه مواد اولیه است

مدیر خرید مواد اولیه و انرژی فولاد مبارکه گفت: پیشنهاد ما این است که تولید همه واحدهای معدنی توسط وزرات سمت به صورت ماهیانه استخراج شود و از طرفی، خریداران واحدهای معدنی هم به صورت شفاف معرفی شوند. به این ترتیب، تولیدکنندگان کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی فقط محصولات خود را به فولادسازها خواهند فروخت و دست دلال‌ها و واسطه‌ها از این بازار کوتاه می‌شود و کسری مواد در داخل کشور جبران خواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، رضا حیدری در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته، در گفت و گویی اظهار داشت: علیرغم همه مشکلات در تامین مواد اولیه، ما در سال جدید به معنای واقعی شاهد جهش تولید در فولاد مبارکه هستیم.

وی با اشاره به سال جهش تولید گفت: فولاد مبارکه در سال 99 به معنای واقعی سال «جهش تولید» را با جهش تولید آغاز کرد و علیرغم همه مشکلاتی که ما در تامین مواد اولیه خودمان داشتیم و کسری کنسانتره و گندله که گریبان‌گیر فولاد مبارکه بود اما ما خوشبختانه از ابتدای سال تاکنون رکوردهای خوبی در تولید داشته‌­ایم و امیدواریم که در ادامه سال 99 هم بتوانیم به برنامه‌های تولید خودمان برسیم؛ البته همچنان بحث کسری مواد اولیه شامل کنسانتره و گندله پابرجاست.

مدیر خرید مواد اولیه و انرژی فولاد مبارکه به رویکرد شرکت‌های معدنی در سال های اخیر و سرمایه‌گذاری آن‌ها در حوزه پایین دستی اشاره کرد و افزود: متاسفانه با توجه به اینکه در سال های اخیر شرکت‌های معدنی به‌جای اکتشاف بیشتر و توسعه معادن خود به سرمایه‌گذاری در حوزه های پایین دستی روی آوردند، فولاد مبارکه ناچار شد از سال گذشته به حوزه معدن ورود پیدا کند و در حال حاضر همکاران ما در معاونت معدنی فولاد مبارکه، در حال بررسی پهنه‌های موجود در کشور هستند تا بتوانند با شناسایی و اکتشاف معادن سنگ آهن به خواست خدا بخشی از کسری مواد اولیه فولاد مبارکه را تامین کنند. 

حیدری در ادامه این گفت‌وگو به ارائه راهکاری اساسی برای مدیریت کسری مواد اولیه اشاره کرد و گفت: ما برای بحث مدیریت کسری مواد اولیه شرکت‌های فولادساز، پیشنهاد شفافی داریم: خوشبختانه وزارت سمت برای سال 99 یک جدول توزیع مواد، هم به فولادسازان و هم به معادن ابلاغ کرد. پیشنهاد ما این است که تولید همه واحدهای معدنی توسط وزرات سمت به صورت ماهیانه استخراج شود و از طرفی خریداران واحدهای معدنی هم به صورت شفاف معرفی شوند. اگر این اتفاق رخ بدهد قطعا تولیدکنندگان کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی فقط محصولات خودشان را به فولادسازها خواهند فروخت و دست دلال ها و واسطه ها از این بازار کوتاه می‌شود و با این اتفاق قطعا کسری مواد در داخل کشور جبران خواهد شد و از طرف دیگر کنترل قیمت‌ها توسط وزارت سمت میسر خواهد شد.

بر اساس گزارشی از ایراسین، وی در خاتمه به بحث قیمت­گذاری کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در سال جاری اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال در رابطه با بحث قیمت­‌گذاری، اختلافی بین کارشناسان وجود داشت و شرکت‌های معدنی انتظار داشتند که امسال ضرایب مصوب وزارت سمت برای کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی افزایش پیدا کند. از طرفی فولادسازان مدعی بودند که با توجه به اینکه این ضرایب بر اساس تحلیل‌ها و نظرات کارشناسی استخراج شده و در سال جاری قیمت شمش افزایش قابل توجهی داشته است؛ نیازی به افزایش ضرایب وجود ندارد. خوشبختانه با توجه به فرصتی که وزارت سمت برای کارشناسان محیا کرد فعلا بحث افزایش ضرایب از دستور کار وزارت صمت خارج شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تعادل قیمت‌ها با ورود مواد اولیه به بورس
تعویق بهره‌برداری از کارخانه کنسانتره اسدآباد به علت کمبود نقدینگی
عامل نوسان قیمتی در زنجیره فولاد، مسئله توزیع است
فولاد مبارکه آینده روشنی در صنعت فولادسازی دارد
حامی فولاد مبارکه در زمینه تامین مواد اولیه هستیم
رکورد تولید گندله در فولاد مبارکه شکسته شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: