صبانور در پنج ماه 459 میلیارد تومان درآمد داشت/ جهش 196 هزار تنی تولیدات «کنور»

صبانور در پنج ماه 459 میلیارد تومان درآمد داشت/ جهش 196 هزار تنی تولیدات «کنور»

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در پنج ماه ابتدایی سال جاری موفق شد 459 میلیارد تومان درآمد کسب کند و با رشد 80 درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، گام بلندی در رسیدن به درآمد یک هزار میلیارد تومانی بردارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات سنگ آهنی در غرب و شمال غرب کشور به شمارمی‌‌رود که با بهره‌برداری از چندین طرح توسعه‌ای به ویژه گندله‌سازی، ارزش افزوده محصولات خود را افزایش داده و از تولید محصولات دارای ارزش افزوده پایین فاصله گرفته است. این شرکت با ادامه روند کنونی تولید محصولات سنگ آهنی، به نظر می‌رسد برای نخستین بار در تاریخ به درآمد بیش از یک هزار میلیارد تومان طی یک سال خواهد رسید که برای یک شرکت تازه تاسیس یک رکورد بزرگ محسوب می‌شود.

رشد 37 درصدی تولیدات صبانور

نمودار 1 نشان می‌دهد صبانور طی پنج ماه نخست ماه سال جاری 188 هزار و 288 تن گندله تولید کرده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، 11 درصد رشد داشته است. این شرکت در پنج ماه ابتدایی سال گذشته حدود 168 هزار و 540 تن گندله تولید کرده بود. همچنین صبانور توانسته است طی پنج ماه ابتدایی سال جاری 524 هزار و 988 تن کنسانتره خشک تولید کند که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال 1398 حاکی از رشد 50 درصدی است. با این حال، صبانور در پنج ماه ابتدای سال 1398 حدود 348 هزار و 566 تن کنسانتره خشک تولید کرده بود. این شرکت در پنج ماه ابتدایی سال مجموعا 713 هزار و 276 تن محصول تولید کرد که در مقایسه با پنج ماه نخست سال 1398، رشد 196 هزار تنی معادل 37 درصد دارد. صبانور در سال گذشته حدود 517 هزار و 106 تن محصول تولید کرده بود.

فروش کنسانتره صبانور 60 درصد رشد داشت

نمودار 2 حاکی از آن است که «کنور» طی پنج ماه ابتدایی سال 1399 حدود 181 هزار و 780 تن گندله را فروخت که این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل 9 رشد داشته است. صبانور در مدت مشابه سال 1399 حدود 165 هزار و 726 تن گندله فروخته بود. همچنین این شرکت در پنج ماه نخست سال جاری 286 هزار و 322 تن کنسانتره خشک به فروش رساند که نسبت به مدت مشابه سال پیش حدود 60 درصد رشد نشان می‌دهد. این شرکت در پنج ماه ابتدایی سال گذشته 178 هزار و 600 تن کنسانتره خشک فروخت. شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در مجموع پنج ماه ابتدایی سال 1398 حدود 507 هزار و 134 تن محصولات سنگ آهنی به فروش رساند که نسبت به مدت مشابه در سال پیش 47 درصد رشد دارد. صبانور در سال گذشته 344 هزار و 326 تن محصول فروخته بود.

رشد 80 درصدی درآمد صبانور

همان‌طور که در نمودار 3 مشاهده می‌شود، صبانور در پنج ماه نخست سال جاری دو هزار و 195 میلیارد و 598 میلیون ریال از محل فروش گندله درآمد کسب کرد که این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، 59 درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت در پنج ماه نخست سال 1398 توانسته بود یک هزار و 375 میلیارد و 303 میلیون ریال از راه فروش گندله درآمد به دست آورد. همچنین صبانور موفق شد در پنج ماه ابتدایی سال 1399 حدود دو هزار و 222 میلیارد و 912 میلیون ریال از محل فروش کنسانتره خشک درآمد داشت که در مقایسه با سال گذشته حاکی از رشد 105 درصدی است. در سال گذشته صبانور توانسته بود یک هزار و 80 میلیارد و 744 میلیون از کنسانتره خشک فروش داشته باشد. در مجموع صبانور طی پنج ماه ابتدای سال جاری چهار هزار و 594 میلیارد و 155 میلیون ریال درآمد کسب کرد که نسبت به مدت مشابه سال پیش 80 درصد رشد داشته است. با این وجود صبانور در مدت مشابه سال قبل دو هزار و 456 میلیارد و 47 میلیون ریال درآمد داشت.

افزایش چهار هزار و 500 تومانی نرخ گندله صبانور

نمودار 4 نیز نرخ کنسانتره و گندله صبانور طی پنج ماه ابتدایی سال جاری را نشان می‌دهد. میانگین نرخ گندله در این پنج ماه 12 میلیون و 78 هزار و 325 ریال به ازای هر تن و نرخ کنسانتره نیز هفت میلیون و 763 هزار و 912 ریال به ازای هر تن بوده است. این نمودار حاکی از آن است که نرخ کنسانتره و گندله در پنج ماه ابتدایی سال جاری با رشد همراه بوده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: