همکاری استارتاپی ایمینو با شرکت‌های معدنی

همکاری استارتاپی ایمینو با شرکت‌های معدنی

در نشست با تعدادی از مسئولان شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) گفت: این مرکز به دنبال توسعه همکاری استارتاپی با شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی است.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، حسین منصوری در نشست با مسئولان شرکت سرمایه گذاری غدیر، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ماموریت ایمینو، شناسایی و کمک به توانمندسازی کسب و کارهای نوپای بخش معدن و صنایع معدنی است و تلاش می کند فضایی مناسب برای توسعه استارتاپ های این حوزه فراهم کند.

وی افزود: صاحبان استارتاپ‌های مستقر در این مرکز، نخبگانی هستند که متفاوت فکر می‌کنند و مرکز مذکور، شرایطی فراهم کرده است تا آن‌ها بتوانند ایده‌ها و دغدغه‌های خود را پرورش دهند و در نهایت، با معرفی به شرکت‌های علاقه مند به نوآوری، ایده‌های خود را اجرایی کنند.

مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به برنامه تشکیل شورای عالی سیاستگذاری به ریاست رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو در این مرکز گفت: در این شورا، حضور رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری، معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: روسای دانشگاه‌های مطرح کشور، تشکل‌های معدنی، مدیران عامل شرکت‌های بزرگ معادن و صنایع معدنی، معاونت‌های ایمیدرو، مرکز تتحقیقات فرآوری مواد معدنی و مدیر موسسه یونیدرو، از دیگر اعضای پیشنهادی این شورا هستند.

خدمات ایمینو به استارتاپ‌ها

منصوری با اشاره به حوزه‌های سرمایه‌گذاری ایمینو گفت: این حوزه‌ها شامل فناوری‌های نوین معدن و صنایع معدنی، مدیریت بازاریابی و فروش، مدیریت باطله و پسماند، کاربردهای نوین مواد معدنی، ساخت محصولات نوین، مدیریت ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی و نیز مدیریت باطله و پسماند معادن و صنایع معدنی است.

وی ادامه داد: خدمات و امکانات این مرکز برای استارتاپ‌ها مشتمل بر حمایت نقدی و غیرنقدی تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان، بهره‌مندی از خدمات به مدت ۶ تا ۱۸ ماه، ارائه خدمات مشاوره‌ای (در حوزه‌های مدیریت، مالی، حقوقی، کسب و کار ، بازاریابی و غیره)، ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی، معرفی شرکای استراتژیک به کسب وکارهای نوپا، برگزاری تورها، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و غیره است.

آمادگی غدیر برای همکاری با ایمینو

محمد قندیلی، مدیر مرکز نوآوری شرکت سرمایه گذاری غدیر در این نشست گفت: اقدامات انجام گرفته و در حال انجام ایمینو، گامی ارزشمند در راستای تغییر، تحول و ارزش‌آفرینی بخش معدن و صنایع معدنی کشور خواهد بود.

وی افزود: فضای همکاری میان ایمینو و مرکز نوآوری شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، بسیار مناسب است و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر متمایل است از ظرفیت‌های ایمینو برای توسعه بخش معدن بهره برد.

قندیلی با تاکید بر انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین این مرکز با ایمینو براساس موضوعات اجرایی، تصریح کرد: این مرکز نوآوری می‌تواند در 2 قالب، به توسعه نوآوری در حوزه معدن و صنایع معدنی کمک کند.

وی افزود: نخست، «حمایت از استارتاپ‌های معرفی شده از سوی ایمینو» و نیز «معرفی استارتاپ های معدنی به ایمینو برای جذب سرمایه‌گذار» است. همچنین این مرکز مایل به همکاری در حوزه رسانه با ایمینو است.

تعریف پهنه‌های اکتشافی در 5 استان

نورایی، معاون فنی مهندسی شرکت اکتشاف غدیر با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری غدیر متشکل از 8 هلدینگ و بیش از ۱۳۸ شرکت است، گفت: از جمله این‌ها، هلدینگ صنعت و معدن است که به صورت عمده در زنجیره آهن و فولاد فعالیت می‌کند. به طوری که از 8 طرح ایمیدرو، در 3 طرح آن، سرمایه‌گذاری کرده است.

وی ادامه داد: همچنین این شرکت در طرح احداث 900 هزار تنی آلومینیوم سالکو با مجموعه ایمیدرو مشارکت دارد. این شرکت از سال گذشته در حوزه مس با یکی از شرکت‌های اقماری شرکت گل گهر وارد فعالیت شده است. نورایی با اشاره به فعالیت‌های اکتشافی شرکت سرمایه‌گذاری غدیر تصریح کرد: این شرکت در 5 استان کشور شامل مازندران، آذربایجان غربی، فارس، کرمان و مرکزی، با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها پهنه اکتشافی تعریف کرده است.

وی افزود: در این پهنه‌ها، محدوده‌هایی در زمینه مس، سرب و روی، نیکل، آهن و غیره تعریف شده و برای برخی از آنها پروانه اکتشاف صادر شده است.

ایجاد تیم همکاری برای رفع مشکلات استارتاپی

علی اکبر فرجادیان، مدیرعامل شرکت شتاب‌دهنده سریر در این نشست با بیان اینکه شتاب دهنده‌ها، بازوی توسعه‌ای هستند، گفت: به اشتراک گذاشتن «زیرساخت‌ها»، «مهارت‌ها و دانش» و «فرصت‌ها» با استارتاپ‌ها، جزو برنامه‌های این شرکت است.

وی ادامه داد: این شرکت به عنوان بازوی نوآوری شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، پل ارتباطی کسب‌وکارهای نوپا و شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و نوآور با این شرکت محسوب می‌شود و هدف ما، برداشتن مشکلات از یک کسب و کار، هلدینگ، صنعت و در نهایت مشکلات کشور با ایجاد تیم همکاری است و تنها به موضوعات مرتبط با کسب و کار می پردازیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
ایجاد فن بازار تخصصی معدن، نیازمند آینده‌پژوهی و برنامه مشخص است
لزوم فاصله‌گیری از خام‌فروشی در بخش معدن
75 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری چادرملو در معدن و فولاد کشور
افزایش اعتبار اختصاصی برای تقویت زیرساخت شهرک‌های صنعتی قزوین
دلیل اصلی خروج سرمایه از کشور، عدم امنیت اقتصادی است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: