تولید محصولات ویژه افزایش دو برابری خواهد داشت
مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان:

تولید محصولات ویژه افزایش دو برابری خواهد داشت

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با حضور در جمع مدیران، کارکنان و پیمانکاران ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم از روند اجرای پروژه جایگزینی تکنولوژی و تجهیزات کارگاه گاززدایی (VOD) به‌ جای سیستم (DH) و محل اجرای توسعه سالن فولادسازی بازدید کرد و گفت: ظرفیت فعلی تولید ذوب‌های کیفی گاززدایی‌ شده یک میلیون تن است که با نصب ایستگاه جدید به بیش از دو میلیون تن خواهد رسید.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، حمیدرضا عظیمیان ضمن تاکید بر اهمیت تسریع اجرای این پروژه، اظهار داشت: در حال حاضر فولادهای خاص و پرکاربرد مورد نیاز در تولید لوله‌های مورد استفاده در انتقال نفت و گاز ترش و برخی گریدهای خاص دیگر با به‌کارگیری یک ایستگاه RH-TOP در حال تولید است. در گذشته فرآیند گاززدایی از طریق ایستگاه DH انجام می‌شد ولی از نظر کمیت و کیفیت جوابگوی نیاز امروز نبود و مدتی است که از مدار تولید خارج شده است. اکنون بناست تا با استفاده از برخی زیرساخت‌های موجود در مکان این ایستگاه، یک واحد گاززدایی دوقلو VOD، مجهز به پمپ ایجاد خلا مکانیکی نصب گردد. با به‌روزرسانی این تکنولوژی و استفاده از سیستم جدید، علاوه بر افزایش ظرفیت این قبیل محصولات، به لحاظ کیفی هم به رشد فزاینده‌ای دست خواهیم یافت؛ ضمن اینکه ظرفیت فعلی تولید ذوب‌های کیفی گاززدایی‌ شده یک میلیون تن است که با نصب ایستگاه جدید به بیش از دو میلیون تن خواهد رسید.

مدیرعامل فولاد مبارکه رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و انسجام در کار تیمی را در روند اجرای این پروژه بسیار حائز اهمیت دانست و با تاکید بر اینکه با اجرای این پروژه از واردات بخش دیگری از محصولات خاص بی‌نیاز خواهیم شد، افزود: کاهش گازهای محلول در فولادهای تولیدی ارزش‌افزوده اقتصادی و سودآوری بیشتر برای سهام‌داران شرکت در پی دارد.

همچنین غلامرضا سلیمی مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد مبارکه نیز در تشریح چگونگی اجرای این پروژه، گفت: با تاکید مدیریت ارشد شرکت، افزایش کمی و کیفی تولید فولاد مقاوم به گازترش در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم به ‌عنوان یک محصول ویژه و جدید و به ‌کارگیری تکنولوژی VOD به‌عنوان یکی از سیستم‌های گاززدایی به‌روز در فرآیند تولید فولاد در دستور کار این ناحیه قرار گرفت.

وی کاربرد این سیستم را برای خارج کردن گازهای محلول در مذاب از طریق ایجاد خلاء و افزایش خواص مکانیکی و مقاومت به خوردگی فولاد تولیدی اعلام و اضافه کرد: بر اساس تصمیمات گرفته ‌شده قرار است سیستم twin VOD به ‌جای سیستم گاززدایی قدیمی (DH) این ناحیه مستقر شود.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد مبارکه از اجرای مراحل پایانی دمونتاژ سامانه قدیم خبر داد و یادآور شد: این پروژه به‌ زودی وارد فاز دوم خواهد شد که شامل اجرای فونداسیون و سیویل کارگاه جدید است.

سلیمی با اشاره به اینکه در فصل گرم سال برای همکاری با برق منطقه‌ای در هنگام پیک مصرف برق، اختصاص برق به واحد فولادسازی کاهش می‌یابد، گفت: به همین منظور به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که با همکاری سایر واحدهای شرکت، فعالیت‌های توسعه‌ای، تعمیراتی و بهینه‌سازی از جمله تغییر سیستم گاززدایی و پیش‌نیازهای نصب جرثقیل 320 تن سالن فولادسازی را در این فصل که به ‌ناچار با کمترین ظرفیت تولید کار می‌کنیم، انجام دهیم.

وی تاکید کرد: برای انجام این پروژه مقدمات زیرساختی مهمی باید صورت می‌گرفت که از جملۀ آن‌ها می‌توان به جابه‌جایی مسیر داکت‌های کوره‌های پاتیلی، تعویض پایپینگ‌ها در عمق 12 متری زمین، نصب فونداسیون مجدد، نصب اسکلت فلزی و نصب لوله‌هایی با قطر دو متر در ارتفاع 40 متری اشاره کرد.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه انجام این حجم از اقدامات و بهینه‌سازی‌ها در طول چند ماه گذشته، در کمترین زمان ممکن در نوع خود بسیار مهم و کم‌نظیر بوده است، گفت: در فرصت اجرای این پروژه همچنین عملیات نصب دیوارهای جداکننده مسیر مکش غبارهای کوره‌های پاتیلی با هدف بهبود هرچه بیشتر فرآیندهای زیست‌محیطی و بهتر شدن فرایند تولید انجام شد.

سلیمی در ادامه از پیش‌بینی چند مسیر جدید برای تسهیل روند بازدید میهمانان با همکاری واحد مهندسی صنایع، مهندسی کارخانه و  روابط عمومی شرکت در خلال اجرای پروژه اصلی خبر داد و تاکید کرد: با اجرای این پروژه، میهمانان با ایمنی و کیفیت بهتری قادر خواهند بود از تجهیزات ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت بازدید کنند و بهره لازم را ببرند.

وی که زمان آغاز اجرای پروژه جایگزینی و به‌روزرسانی سیستم گاززدایی را ابتدای مرداد ماه و اتمام آن را پایان سال جاری اعلام کرد.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز با استفاده از سیستم‌های گاززدایی در واحد RH، فولادهای مخصوص محیط نفت و گازترش و فولادهای ویژۀ صنایع خودروسازی در حال تولید است، اما با بهره‌برداری از سیستم جدید، تولید کمی و کیفی بسیاری از انواع فولادهای خاص پرکاربرد در صنایع یادشده به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
برخورد قانونی با متخلفان حوزه فولاد
عامل نوسان قیمتی در زنجیره فولاد، مسئله توزیع است
لزوم گسترش ارتباط مجلس شورای اسلامی با صنعت برای رفع موانع تولید
افزایش ظرفیت و احداث یک خط نورد در فولاد هرمزگان
فولاد در خدمت اقتصاد ملی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: