تجربیات ارزشمند و طرح‌های نوآورانه در تعمیرات سالانه فولاد خراسان

تجربیات ارزشمند و طرح‌های نوآورانه در تعمیرات سالانه فولاد خراسان

تعمیرات سالانه خطوط تولید مجتمع فولاد خراسان با توجه به شرایط خاص تعمیرات و مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا با رعایت کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی با موفقیت به پایان رسید و فولادمردان این مجتمع جان تازه‌ای به خطوط تولید بخشیدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان، معاون بهره‌برداری فولاد خراسان با اشاره به تاکید مدیریت عالی شرکت بر جبران تعطیلات ابتدای سال بر افزایش زمان در دسترس تولید و کاهش زمان انجام تعمیرات سالانه، اظهار داشت: مهم‌ترین اهداف این پروژه سالانه، «بهبود عملکرد تجهیزات» و «ارتقای سطح کیفیت محصولات» برنامه‌ریزی شده بود.

مهندس زارع افزود: با فعالیت اجرایی و تلاش همکاران در نواحی تولیدی و پشتیبانی و واحدهای نگهداری و تعمیرات (مکانیک، برق و کارگاه تعمیرات)، تولید، نسوز، خدمات فنی و پشتیبانی، ایمنی فنی، دفتر فنی و با همکاری شرکت‌های پیمانکاری اقدامات لازم مطابق با برنامه پیش‌بینی شده انجام و شرکت در فرآیند تولید قرار گرفت.

تعمیر تجهیزات استراتژی در کارخانه گندله‌سازی

رئیس دفتر فنی کارخانه گندله‌سازی از تعمیرات سالانه در این ناحیه با هدف تعمیر و نگهداری تجهیزات استراتژیک، انجام نگهداری و تعمیرات تجهیزات و جلوگیری از خرابی‌های احتمالی و همچنین بروز توقفات ناخواسته خبرداد.

مهندس فیروزی نسب این تعمیرات را با بهره‌مندی از توان نیروهای گندله سازی با 84 فعالیت برنامه ریزی شده مکانیک، برق و کارگاه تعمیرات، شامل تعویض نوار، 45  عدد رول DDRS ‏‏- اصلاح استراکچر RAPPING DEVICE‏‏- تعویض بیرینگ سمت لوز فن و اصلاح مجموعه کانترویت نوار عنوان کرد.

طراحی، ساخت و نصب نم‌گیر گاز فیول در واحد احیا

رئیس دفتر فنی واحد احیا مستقیم اظهار داشت: طراحی و ساخت و نصب نم‌گیر گاز فیول یکی از طرح‌های بهبود انجام شده در تعمیرات سالانه بود که انتظار می‌رود در کاهش خرابی‌های فکسیبل‌های فیول ریفورمر و مصرف انرژی موثر باشد. با توجه به شرایط فرآیند و تحقیقات انجام شده، نوع پره‌ای نم‌گیر طراحی پس از ساخت، در زمان تعمیرات اساسی در مسیر گاز فیول نصب شد.

مهندس قربانی، اهم فعالیت‌های صورت گرفته در تعمیرات کارخانه احیا مستقیم را تعویض ونچوری اسکرابر‌های گاز پروسس و کولینگ، دمونتاژ و تعمیر رکوپراتور گاز فید، تعویض فیدلگ‌های کوره، سرریز کاتالیست تیوب‌های ریفورمر، شستشو و تمیزکاری پکینگ‌های اسکرابر‌ها، تعمیرات نسوز در نواحی مختلف کوره و داکت‌ها، تعویض قطعات در معرض سایش در خطوط انتقال مواد و کوره، سرویس تجهیزات برقی، موتوری و ابزار دقیق و سرویس انواع پمپ‌ها، شیرهای کنترلی، سیلندر‌های هیدرولیک و گیربکس‌ها و اجرای طرح‌های بهبود بیان کرد.

ترمیم بخشی از نسوز سقف کوره پیشگرم در کارخانه نورد برای اولین بار

به گفته رئیس دفتر فنی نورد در بازدید صورت گرفته پس از خاموش کردن کوره، مشخص شد که به علت انقباضات بوجود آمده در طی سال‌های متمادی و همچنین کارکرد طولانی و عدم ترمیم سقف تاکنون، بخشی از نسوز سقف کوره پیشگرم از موقعیت اصلی خارج شده است.

مهندس جوان افزود: با شناسایی قسمت جدا شده جلسه ای اضطراری در خصوص اتخاذ راهکار لازم برای رفع مشکل برگزار گردید. وی با بیان این که قسمت ترمیم شده در مقایسه با اندازه کوره از مساحت کمی برخوردار بود اما با توجه به این که، ترمیم برای اولین بار توسط کارشناسان این حوزه صورت می‌گرفت، تجربه ای ارزشمند برای انجام این اقدام در سطح وسیع‌تر، در سال‌های آتی خواهدبود. تخریب و تعویض نسوز گام‌های معیوب، تعویض واترتراف‌ها و حوضچه‌های فرسوده زیر کوره، دمونتاژ و مونتاژ اسپیندل ساپورت استندهای نهایی و اصلاح ریل استند 20، تعویض گیربکس استند 9، دمونتاژ، سرویس، آچارکشی و مونتاژ قیچی CCL، سرویس دستگاه‌های CNC ورکشاپ ، سرویس سالانه کلیه موتورهای DC اصلی خط نورد، انجام اصلاحات برای نصب کولینگ بزرگ‌تر روی موتور استند شماره 6 از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این دوره تعمیرات بود.

اجرای 300  فعالیت برنامه‌ریزی شده در کارخانه فولادسازی

رئیس دفتر فنی کارخانه فولادسازی با بیان این­که برنامه تعمیرات سالانه واحدهای فولادسازی برنامه‌ریزی از پیش طراحی شده بود، گفت: در این مدت جمعا 300 مورد فعالیت اجرایی و درخواست کار، برنامه‌‌ریزی شد که پس از پایان تعمیرات، 90درصد فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده انجام پذیرفت. مهم‌ترین عناوین تعمیرات سالانه 1399 در واحد فولادسازی شامل تعویض بیرینگ ستون کوره، تعویض نوار EBC02، تعویض کلیه رول‌های کولینگ چمبر ریخته‌گری، جابه جای کامل تابلوی کنترل برش تورچ‌های ریخته گری و تعویض گیربکس MH31 است.

مهندس رضوی تجربیات حاصل شده در این تعمیرات را به عنوان مطلوب‌ترین کارگاه آموزشی برای همکاران جدیدالاستخدام دانست.

تعویض مولکولارسیو واحد اکسیژن برای اولین بار از ابتدای راه‌اندازی

رئیس دفتر فنی واحد پشتیبانی فنی در تعمیرات اساسی گفت: در پنج واحد اصلی گازرسانی، آبرسانی، شبکه توزیع و پست برق، نت جرثقیل و خدمات فنی مرکزی، با برگزاری جلسات متعدد با کار گروه‌های نت و دفتر فنی، برنامه‌ریزی و عملیاتی شد و هم چنین توسط دفتر فنی کلیه فعالیت‌ها در سیستم Is‏-suit تعریف، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی شد. تعمیرات این واحد بر اساس انجام برنامه‌های تعمیرات سالیانه در واحد‌های شبکه توزیع برق، گازرسانی، آبرسانی و نت جرثقیل و تاسیسات حفاظتی (بخشی از واحد خدمات فنی مرکزی) و ارائه خدمات به سایر واحد‌ها شامل انجام عملیات داربست بندی، ارائه خدمات ابنیه و عمرانی، تامین ماشین‌آلات و در آخر ارائه خدمات مصنوعات فلزی در واحد خدمات فنی مرکزی انجام پذیرفت.

مهندس صباغیان از فعالیت‌های مهم انجام شده در این واحد را، تعویض مولکولار سیو واحد اکسیژن برای اولین بار از ابتدای راه‌اندازی این واحد با نظارت کارکنان شرکت و همکاری شرکت تعاونی مصرف به عنوان پیمانکار نظافت صنعتی، تعویض hoist اسکیل پیت نورد، گراف ترانس T1,T2,T3 و سرویس تپ چنجر EAF1 و ترانس T2پ ست برق، تعویض درام 180 تنی جرثقیل 103، اصلاح ریل‌های جرثقیل سالن قراضه و انبار محصول عنوان کرد.

شایان ذکراست در پایان تعمیرات مدیرعامل شرکت با حضور در خطوط تولید ضمن خداقوت به همکاران پر تلاش واحده بهره‌برداری از همت صمیمانه و شبانه‌روزی آن‌ها و تمامی واحدهای مرتبط و همراهی مطلوب و بهینه دیگر همکاران تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: