شتاب توسعه زیرساخت‌های منطقه ویژه لامرد از سال گذشته تاکنون
مشاور رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو:

شتاب توسعه زیرساخت‌های منطقه ویژه لامرد از سال گذشته تاکنون

مشاور رئیس هیئت‌عامل در مناطق ویژه ایمیدرو (کاشان، لامرد، پارسیان و خلیج فارس) گفت: توسعه زیرساخت‌های منطقه ویژه لامرد از سال گذشته تاکنون شتاب گرفته و مایه افتخار است که سرمایه‌گذاران بومی در ساخت کارخانه‌های تولید ورق آلومینیوم، لوازم خانگی، ماشین‌آلات راه‌سازی و دیگر محصولات کلیدی ورود پیدا‌ کردند و این روند باید حمایت و تقویت شود تا شاهد اجرایی شدن دیگر طرح‌های سرمایه‌گذاری باشیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایلنا، سید علی اصغر علامه در جریان بازدید از پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اشاره به شتاب ارتقای زیرساخت‌های این کانون صنعتی از سال گذشته تاکنون، گفت: با بررسی نمودار تکمیل زیرساخت‌های منطقه‌ ویژه اقتصادی لامرد می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد زیرساخت‌های مهم سرمایه‌گذاری از سال ۹۸ به بعد اجرایی و تکمیل شد و یک حرکت جهادی صورت‌ گرفت. امروز تمامی امکانات اعم از برق، گاز، آب، جاده‌های دسترسی، تلفن، اینترنت و شبکه‌های فیبر نوری در این منطقه در دسترس سرمایه‌گذاران قرار دارد و فعالان‌اقتصادی با اطمینان خاطر می‌توانند مبادرت به سرمایه‌گذاری کنند.

فراهم بودن زیرساخت‌های سرمایه گذاری در  منطقه ویژه لامرد

وی با ابراز خرسندی از آغاز طرح‌های جدید زیربنایی در منطقه ویژه لامرد افزود: آغاز طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد بیانگر آن است که علاوه بر تاثیرگذاری مزیت‌ها، مشوق‌ها و رفع بروکراسی‌ها در جلب اعتماد سرمایه‌گذاران، زیرساخت‌ها و امکانات زیربنایی برای اجرای طرح‌های صنعتی بزرگ و کوچک در این کانون راهبردی صنعتی فراهم است.

علامه بیان کرد: برنامه‌ریزی ایمیدرو و اهتمام ویژه به تکمیل زیرساخت‌های این قطب استراتژیک در راستای تحقق جهش تولید در منطقه ویژه اقتصادی لامرد است. در پرتو عنایات ویژه رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو و همکاران ایشان و کوشش  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد و دیگر صنعتگران، رشد و توسعه صنعتی این منطقه راهبردی با یک برنامه مدون عملیاتی شد و این اطمینان‌خاطر را به سرمایه‌گذاران می‌دهیم که جای هیچ نگرانی در تامین زیرساخت‌ها نیست.

تحقق وعده های ایمیدرو در ارتباط با توسعه مناطق ویژه زیرمجموعه

مشاور رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو در حوزه مناطق ویژه افزود: سازمان ایمیدرو در زمینه ایجاد زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در مناطق ویژه زیرمجموعه به وعده‌های خود عمل کرده است و فرصت مناسبی برای مناطق ویژه به وجود آمده که در جلب ‌اعتماد سرمایه‌گذاران تلاش کنند.

علامه در ادامه بازدید از طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری این منطقه گفت: مایه افتخار است که سرمایه‌گذاران بومی در ساخت کارخانه‌های تولید ورق آلومینیوم، لوازم خانگی، ماشین‌آلات راه‌سازی و دیگر محصولات کلیدی ورود پیدا‌ کردند و این روند باید حمایت و تقویت شود تا شاهد اجرایی شدن دیگر طرح‌های سرمایه‌گذاری باشیم.

پیشرفت ۶۰ درصدی خط انتقال برق به منطقه ویژه لامرد

وی در جریان بازدید از طرح‌های تامین برق صنایع منطقه ویژه اقتصادی لامرد، اضافه کرد: برای استمرار فعالیت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، پروژه خط ۴۰۰ کیلوولت منشعب از شبکه سراسری عسلویه –خنج (به طول  ۳۵ کیلومتر) به همت شرکت غدیر انرژی لامرد در‌حال اجراست که در بخش‌های مهندسی، خرید تجهیزات و تامین و بخش اجرا حدود  ۶۰ درصد پیشرفت دارد.

مشاور رئیس هیئت‌عامل در مناطق ویژه ایمیدرو از پروژه‌های دردست اجرا شرکت غدیر انرژی لامرد بازدید کرد و ضمن تشکر از اهتمام این شرکت و منطقه ویژه در جریان تامین برق فاز نخست مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، اضافه کرد: علی رغم شرایط تحریم‌ها، یک تلاش جهادی در زمینه برق‌رسانی به موقع به کارخانه آلومینیوم جنوب انجام شد که امروز شاهد عرضه محصولات این کارخانه به بازارهای داخلی و خارجی هستیم. 

علامه تصریح کرد: سازمان ایمیدرو در مناطق مختلف با غدیر همکاری دارد و یک حمایت همه جانبه از شرکت غدیر انرژی داشته و دارد و تلاش کردیم که مطالبات این شرکت به موقع پرداخت شود که اخیرا هم این اتفاق افتاد و پروژه خط دوم انتقال برق ۴۰۰ کیلوولت به منطقه ویژه لامرد تسریع شد و براساس گزارش کارشناسان، پیش‌بینی می‌شود که تا دو ماه آینده این خط برق وارد مدار شود.

ایمیدرو آماده اجرای تعهد ۴۰۰ میلیارد تومانی برای تسریع در آزادراه لامرد پارسیان 

علامه در بخش دیگری از سخنان خود، تفاهم اولیه وزارت راه، شستا و ایمیدرو برای سرمایه‌گذاری و تسریع در اجرای آزادراه لامرد-پارسیان را مستلزم همکاری بین بخشی دانست و گفت: سازمان ایمیدرو پس از یکسال کار کارشناسی، آمادگی دارد تا تعهد خود در خصوص سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی(۵۰ درصدی) در آزادراه لامرد پارسیان  را عملیاتی کند و از این رهگذر با توجه به اهمیت ساخت این کریدور مهم میان لامرد و پارسیان؛ ضروری است که مسئولان استانی و سایر سرمایه‌گذاران همت کنند تا این تفاهمنامه مهم اجرایی شود. 

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
افزایش سرمایه شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: