بدون تامین مواد اولیه، مشکلات تولید لوازم خانگی ادامه دارد
دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران:

بدون تامین مواد اولیه، مشکلات تولید لوازم خانگی ادامه دارد

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در نشست مشترک هیئت مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران و مدیران کل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز و دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: در صورت عدم همکاری بانک مرکزی و وزارت صمت در خصوص تامین مواد اولیه، اجزا و قطعات مورد نیاز صنعت لوازم خانگی، روزهای دشوار تولید تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در نشست مشترک هیئت مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران و مدیران کل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز و دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، همکاری متقابل، دسترسی به آمار بی‌طرفانه و آگاهی‌بخشی در خصوص اصلاح الگوی عرضه و مصرف مورد تاکید قرار گرفت.

در این نشست مهدی کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تاکید بر نقش‌آفرینی انجمن در خصوص اجرای ماده ۱۴ قانون مبارزه با قانون قاچاق کالا و ارز که تمام دستگاه‌ها را ملزم به انجام فعالیت‌های فرهنگی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا می‌نماید، اظهار داشت: انجمن صنایع لوازم خانگی ایران به عنوان یکی از ذی‌نفعان این مبارزه می‌تواند کمک موثری برای پیشبرد و ارتقای فرهنگ عمومی مصرف و جلوگیری از خرید کالای قاچاق داشته باشد.

وی افزود: در سالی که مزین به جهش تولید است، انجمن صنایع لوازم خانگی ایران افکار عمومی را به سمت و سوی استفاده از کالای تولید داخل و جلوگیری از مصرف کالای قاچاق سوق دهد.

همچنین امیرمحمد پرهام‌فر، مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه پدیده مذموم قاچاق به‌ویژه در بخش لوازم خانگی همواره یکی از دغدغه‌های بزرگ کشور بوده است بیان کرد: متاسفانه به دلیل اینکه هیچ‌گاه آمار قابل ‌اتکا و قابل‌اطمینانی در حوزه تولید داخلی صنعت لوازم خانگی در اختیار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وجود نداشته است لذا هرگاه برای مقابله با این پدیده شوم اقدام عملیاتی انجام می‌شود ترس بازدارنده‌ای وجود دارد از اینکه اگر کالای قاچاق جمع آوری شود، آیا تولید داخل پاسخگوی نیاز بازار هست و چنانچه هست قیمت‌ها افزایش پیدا نمی‌کند؟ همچنین در صورت جمع آوری کالا در سطح عرضه مشکلات امنیتی ناشی از آشفتگی در بازار به وجود نمی‌آید؟

وی یادآور شد: در صورتی که همه تولیدکنندگان با ارائه آمار دقیق تولیدات خود در سامانه جامع تجارت و ارائه کد شناسه رهگیری اقدام نمایند، کمک بسیاری برای ما خواهد بود.

مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز از هیئت مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران خواست تا با ارائه آمار و اطلاعات بی‌طرفانه، همکاری‌های لازم را با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشند.

در ادامه اعضای هیئت مدیره انجمن نیز به بیان دغدغه‌ها و موانع جدی بر سر راه تولید پرداخته و خاطرنشان کردند که در صورت رفع موانع تولید و تامین مواد اولیه بخش صنعت لوازم خانگی، تولیدات داخلی پاسخگوی نیاز داخل بوده و هیچ‌گونه نگرانی در خصوص تامین تقاضا در بازار توسط تولیدکنندگان وجود ندارد.

در پایان این نشست هاشمی، دبیرکل انجمن ضمن برشمردن توانایی‌های انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در خصوص همکاری‌های متقابل فرهنگی با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تاکید کرد: این انجمن با بیش از ۲۴۰ عضو آماده هرگونه همکاری به عنوان بازوی مشاوره‌ای با ستاد بوده و در قالب یک تعامل دوسویه از ارائه هرگونه آمار و اطلاعات دقیق در حوزه تولید دریغ نخواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: ظرفیت‌های منصوبه در کشور در قالب محصولات لوازم خانگی کفاف بازار داخل را دارد و هیچ نگرانی از بابت کمبود کالا وجود ندارد.

هاشمی همچنین افزود: در صورت عدم همکاری بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تامین مواد اولیه، اجزا و قطعات مورد نیاز صنعت لوازم خانگی، روزهای دشوار تولید تا پایان سال ادامه خواهد داشت و همه دستگاه‌های ذیربط باید در این خصوص چاره‌اندیشی کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
ممنوعیت 100 درصدی واردات لوازم‌خانگی به کشور
بازار لوازم خانگی متعادل‌ می‌شود
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: