ضرورت افزایش سرمایه‌گذاری‌های معدنی
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ضرورت افزایش سرمایه‌گذاری‌های معدنی

استاندار آذربایجان شرقی، معادن را کلید توسعه استان دانست و با تاکید بر ضرورت افزایش سرمایه‌گذاری‌های معدنی در استان گفت: افراد صاحب پروانه‌ای که هیچ فعالیتی در معادن خود انجام نمی‌دهند باید شناسایی و در صورت لزوم مراحل قانونی برای خلع ید این افراد انجام شود.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای معادن استان با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند معدنی در استان اظهار داشت: علاوه بر مس سونگون ورزقان، معادن متعدد دیگری نیز در سایر شهرستان‌های استان قرار دارد که شاید بسیار بزرگ‌تر و باارزش‌تر از سونگون باشد.

وی از تدوین استراتژی توسعه معادن در استان خبر داد و افزود: معدن، جایگزین مناسبی برای اقتصاد نفتی است و بر این باور هستیم که کلید توسعه پایدار استان در شرایط کنونی، توجه به بهره‌برداری هرچه بیشتر از معادن استان است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر رعایت بیشتر اصول زیست‌محیطی در بهره‌برداری از معادن استان ادامه داد: فرآیند بهره‌برداری از معادن همواره با موضوعات زیست‌محیطی همراه است اما باید همواره برای ورود کمترین آسیب به طبیعت و محیط زیست تلاش کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از کم توجهی به ظرفیت معادن در سال‌های گذشته تصریح کرد: بهره‌وری و استفاده از ظرفیت معادن استان، آن‌چنان که باید و شاید تاثیر مناسبی در اقتصاد استان نداشته و سرمایه‌گذاری‌های جدید و مولد را به همراه نداشته است.

پورمحمدی همچنین خواستار همکاری و پیگیری نمایندگان استان برای اصلاح قانون بهره‌برداری از معادن شد و افزود: خرید و فروش عادی پروانه‌های بهره‌برداری معادن در کشور باعث شده که بسیاری از متقاضیان دریافت پروانه به امید فروش آن، هیچ اقدامی نسبت به بهره‌برداری از معادن نداشته و صرفا به فکر کسب سود خود از محل فروش پروانه معدن باشند.

وی با اشاره به روند مزایده گذاشتن ۲۰۰ معدن استان در آینده نزدیک، گفت: افراد صاحب پروانه‌ای که هیچ فعالیتی در معادن خود انجام نمی‌دهند باید شناسایی و در صورت لزوم مراحل قانونی برای خلع ید این افراد انجام شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین تاکید کرد: سازمان‌های صمت و برنامه و بودجه باید میزان حقوق دولتی و عوارض ناشی از آلایندگی معادن را که طی سال‌های گذشته وصول شده، چه سهم دولت به طور اعم و چه سهم استان به طور اخص، مشخص و پیگیری کنند.

پورمحمدی با بیان اینکه مشوق‌ها برای به حرکت درآوردن بخش معدن باید شناسایی و مشخص شود، گفت: در بخش معدن به دنبال سودجویی و درآمد نیستیم، بلکه به دنبال توسعه پایدار بوده و در این راستا باید تلاش کنیم تا زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

وی افزود: مرجع تشخیص آلایندگی واحدهای معدنی، محیط زیست بوده و باید این سازمان در خصوص آلایندگی یا عدم آلایندگی معادن اعلام نظر کند. هر شخص دیگری هم که مدعی آلودگی هر یک از معادن استان است باید مستدل و مستند سخن بگوید.

محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه آمادگی نمایندگان استان را برای رفع مشکلات موجود در زمینه بهره‌برداری معادن استان و تلاش برای اصلاح قانون معادن اعلام کرد.

بر اساس گزارشی از صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، اللهوردی دهقانی، نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضرورت توجه بر استفاده از تکنولوژی‌های جدید در استحصال مواد معدنی و حفاظت از مراتع و محیط زیست تاکید کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
خلع ید معدن طلای اندریان مطرح نیست
احیای معادن کوچک‌مقیاس تنها راه نجات صنعت روی است/ توسعه معادن روی با عبور از جاده تحقیق و توسعه ممکن خواهد بود
توسعه معادن و صنایع معدنی با ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی
حضور فعال «ومعادن» در 13 پهنه اکتشافی/ پروژه‌ها با سرعت بیشتری پیش می‌روند
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: