رشد 39 درصدی تولید محصولات سبک ساختمانی «فخاس» در مرداد ماه

رشد 39 درصدی تولید محصولات سبک ساختمانی «فخاس» در مرداد ماه

شرکت مجتمع فولاد خراسان موفق شد در مرداد ماه سال جاری 319 هزار و 122 تن محصول تولید کند که نسبت به تیر ماه حدود یک درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت مجتمع فولاد خراسان به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در شرق و شمال شرق کشور، در مرداد ماه سال جاری توانست تولیدات خود را بهبود ببخشد و رکوردهای خوبی در زمینه تولید محصولات سبک ساختمانی بر جای بگذارد. «فخاس» در مرداد ماه تمرکز خود را بر فروش داخلی گذاشت و با توجه به نیاز بازار و دستورالعمل‌های وزارت صمت، صادرات شمش نداشت.

رشد 39 درصدی تولید محصولات سبک ساختمانی

نمودار 1 نشان می‌دهد که شرکت فولاد خراسان در مرداد ماه سال جاری توانست 104 هزار و 634 تن گندله، 118 هزار و 55 تن آهن اسفنجی، 43 هزار و 345 تن شمش فولادی و 53 هزار و 86 تن محصولات سبک ساختمانی تولید کند. جمع تولیدات فولاد خراسان در این ماه به 319 هزار و 122 تن رسید. در حالی که «فخاس» در تیر ماه سال جاری توانسته بود 137 هزار و 526 تن گندله، 99 هزار و 165 تن آهن اسفنجی، 39 هزار و 707 تن شمش فولادی و 38 هزار و 93 تن محصولات سبک ساختمانی تولید کند. جمع تولیدات این شرکت در تیر ماه سال جاری به 314 هزار و 491 تن رسیده بود. به این ترتیب تولید گندله در این شرکت 23 درصد کاهش، آهن اسفنجی 19 درصد رشد، شمش فولادی 9 درصد رشد و محصولات سبک ساختمانی نیز 39 درصد رشد داشته است. در مجموع نیز تولید محصولات مختلف در فولاد خراسان با یک درصد افزایش مواجه شد.

عدم صادرات شمش فولادی برای تامین نیاز بازار

نمودار 2 حاکی از آن است که شرکت فولاد خراسان در مرداد ماه سال جاری موفق به فروش 21 هزار و 216 تن شمش فولادی، 36 هزار و 365 تن محصولات سبک ساختمانی و یک هزار و 152 هزار تن آهن اسفنجی مجموعا 59 هزار و 93 تن محصول در بازار داخلی شده است. در حالی که «فخاس» در تیر ماه سال جاری توانسته بود 14 هزار و 655 تن شمش فولادی، 54 هزار و 268 تن محصولات سبک ساختمانی و دو هزار و 111 تن آهن اسفنجی، مجموعا 71 هزار و 34 تن محصول به فروش برساند. به این ترتیب، فولاد خراسان در فروش شمش فولادی با 44 درصد رشد، محصولات سبک ساختمانی با 32 درصد کاهش و آهن اسفنجی با 45 درصد کاهش و در مجموع محصولات با 16 درصد کاهش مواجه شد. شرکت فولاد خراسان در مرداد ماه سال جاری تنها موفق به صادرات محصولات سبک ساختمانی به میزان 949 تن شد. در حالی که «فخاس» در تیر ماه موفق به صادرات 29 هزار و 998 تن شمش فولادی، 319 تن محصولات سبک ساختمانی و مجموعا 30 هزار و 317 تن محصول شده بود. به این ترتیب صادرات شمش فولادی «فخاس» 100 درصد کاهش، محصولات سبک ساختمانی 197 درصد و مجموع صادرات 96 درصد کاهش داشته است. به نظر می‌رسد فولاد خراسان به جهت تامین نیاز داخلی به شمش فولادی، صادرات آن را متوقف کرده و عرضه شمش را در بازار داخلی افزایش داده است. نمودار 2 مجموع فروش این شرکت را نشان می‌دهد.

رشد 70 درصد فروش داخلی شمش فولاد خراسان در مرداد ماه

در نمودار 3 مشاهده می‌شود که فولاد خراسان طی مرداد ماه سال جاری از محل فروش شمش فولادی در بازار داخلی مبلغ یک هزار و 642 میلیارد و 779 میلیون ریال، محصولات سبک ساختمانی سه هزار و 48 میلیارد و 709 میلیون ریال و مجموعا چهار هزار و 735 میلیارد و 339 میلیون ریال درآمد کسب کرد. این در شرایطی است که «فخاس» در تیر ماه سال جاری موفق شده بود سه هزار و 634 میلیارد و 569 میلیون ریال محصولات سبک ساختمانی، 961 میلیارد و 646 میلیون ریال شمش فولادی و 61 میلیارد و 162 میلیون ریال آهن اسفنجی، مجموعا چهار هزار و 657 میلیارد و 47 میلیون ریال از فروش داخلی درآمد داشته باشد. به این ترتیب، در مقایسه مرداد ماه سال جاری با تیر ماه، درآمد حاصل از فروش داخلی شمش فولادی 70 درصد رشد، محصولات سبک ساختمانی 16 درصد کاهش و مجموعا یک درصد رشد را تجربه کرد. در بخش صادرات، شرکت فولاد خراسان در تیر ماه سال جاری توانست 65 میلیارد و 946 میلیون ریال محصولات سبک ساختمانی درآمد داشته باشد. در حالی که طی تیر ماه سال جاری این شرکت توانسته بود یک هزار و 791 میلیارد و 902 میلیون ریال از شمش فولادی و 21 میلیارد و 554 میلیون ریال محصولات سبک ساختمانی مجموعا یک هزار و 813 میلیارد و 456 میلیون ریال درآمد صادراتی داشته باشد. به این ترتیب،«فخاس» در مقایسه درآمد مرداد ماه سال جاری با تیر ماه در شمش فولادی با 100 درصد کاهش، محصولات سبک ساختمانی با 205 درصد افت و مجموعا  با 96 درصد کاهش مواجه شد. با این حال، فولاد خراسان در مرداد ماه سال جاری چهار هزار و 801 میلیارد ریال درآمد کسب کرد که در مقایسه با تیر ماه 25 درصد کاهش را نشان می‌دهد. «فخاس» در تیر ماه 6 هزار و 470 میلیارد ریال درآمد داشت. نمودار 3 مجموع درآمد این شرکت را نشان می‌دهد.

شرکت مجتمع فولاد خراسان در پنج ماه نخست سال 1399 توانست 21 هزار و 300 میلیارد ریال درآمد کسب کند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 22 درصد رشد را نشان می‌دهد. «فخاس» در سال گذشته توانسته بود 17 هزار و 422 میلیارد ریال درآمد کسب کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: