«وسدید» در تدارک عرضه اولیه زیرمجموعه دانش‌بنیان خود

«وسدید» در تدارک عرضه اولیه زیرمجموعه دانش‌بنیان خود

گروه صنعتی سدید با نماد «وسدید» این روزها در حال رونمایی از اقدامات صورت گرفته در زیرمجموعه‌های خود است و هر روز شاهد شفاف‌سازی شرکت‌های تابع این گروه در سامانه کدال هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، رخدادی که حکایت از عزم جزم مدیران این شرکت برای توسعه فعالیت‌ها و اهتمام آنها برای گام نهادن و حرکت در مسیر شعار سال با نام جهش تولید است.

در روزهای گذشته در گام نخست شرکت توسعه سازه‌های دریایی «تسدید» اقدام به افشای مناقصات خود نمود و هفته گذشته نیز شرکت تولید پمپ‌های بزرگ و توربین آبی «پتکو» از حضور خود در مناقصات جدید رونمایی کرد.

بر اساس گزارشی از بورس 24، هلدینگ گروه صنعتی سدید این روزها در حوزه عملکردی در حال پوست‌اندازی است تا پتانسیل‌های بالقوه موجود در مجموعه را به بالفعل تبدیل کند و گواه آن نیز شفاف‌سازی‌های متعدد این شرکت در هفته گذشته است.

مسعود تجریشی مدیرعامل شرکت پتکو درباره وضعیت عملیاتی و مالی این شرکت اظهار داشت: پتکو در حدود 21 سال است که در حوزه تولید انواع پمپ فعال است. شرکت در زمینی به مساحت هشت هکتار بنا شده و دارای دو هکتار سوله و سه هزار و 500 متر فضای اداری بوده و همچنین دفتر فروش و مرکزی آن در تهران، خیابان پاسداران واقع شده است.

وی ادامه داد: با برنامه‌هایی که در دست اجرا داریم این امکان برای ما فراهم است تا افزایش فروش و سود‌آوری را در مجموعه، عملیاتی کنیم. برند ما جزو برندهای خوش‌نام و مورد تایید وزارت نفت، برای اجرای طرح‌های نفت و گاز و پتروشیمی است و در حدود 80 درصد از خدمات ما نیز به این حوزه اختصاص داده شده است.

مدیرعامل شرکت پتکو گفت: بر اساس تصمیمات سهامدار عمده در تلاشیم مقدمات لازم برای ورود شرکت به بازار بورس را آماده کنیم و هم اینک بر اساس دستورالعمل‌های مرتبط با فرآیند پذیرش سازمان بورس و اوراق بهادار، مستندات مورد نیاز و مواردی همچون پرسش‌نامه‌های پذیرش، امیدنامه و... تهیه و در مسیر طی نمودن این فرآیند هستیم.

تجریشی افزود: پتکو یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید انواع پمپ و توربین‌های آبی است. نوع فعالیت ما نیز سفارش محور است و بر اساس سفارشات دریافتی اقدام به تولید محصولات مطابق با نیاز پروژه‌ها می‌کنیم. تولیدات ما نیز، نیاز بخش‌های مختلفی از جمله حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، پمپ‌های آب برای صنایع مختلف، معدن و نیروگاه‌ها، خطوط انتقال آب و همچنین پمپ‌های آتش‌نشانی را جوابگو است و در حوزه نیروگاهی نیز اقدام به تولید توربین می کنیم.

وی بیان کرد: یکی از نقاط قوت مجموعه پتکو دانش فنی و نحوه اجرای پروژه‌ها است و با توجه به زیرساخت‌هایی که در مجموعه مهیا شده است تولیدات ما با بهترین کیفیت در پروژه‌ها ارائه می‌شود. در کارخانه تبریز از واحدهای مختلفی از جمله ماشین‌کاری، مونتاژ، جوشکاری، ابزارسازی، کنترل کیفی و ...برخوردار هستیم و بزرگ‌ترین آزمایشگاه تست هیدروماشین‌ها در خاورمیانه را نیز در اختیار داریم.

مدیرعامل شرکت پتکو ادامه داد: با توجه به نوع عملیات مهندسی که انجام می‌شود ما در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان طبقه‌بندی می‌شویم و از آنجایی که نیاز پروژه‌های مختلف به خدمات دریافتی متفاوت است، واحدهای تحقیق و توسعه و مهندسی به صورت مداوم در حال طراحی محصولات، مطابق با انواع سفارشات هستند.

تجریشی تصریح کرد: در حدود 80 درصد از خدمات قابل ارائه در شرکت پتکو در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی است و پمپ‌های مورد نیاز پروژه‌های بزرگی را تامین نموده‌ایم.

ازجمله 400 پمپ برای پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، 70 پمپ برای پالایشگاه بید بلند، تامین پمپ‌های خنک‌کننده آتش‌نشانی در واحد الفین پتروشیمی ایلام، تامین و نصب پمپ در پالایشگاه گاز پارسیان، پالایشگاه لاوان، پتروشیمی شازند، پالایشگاه بندرعباس، پمپ‌های طرح گوگرد زدایی پالایشگاه تبریز، نصب و راه‌اندازی پمپ در پروژه‌های مختلف نمک‌زدایی، تامین پمپ برای تلمبه‌خانه‌های نفتی و خطوط لوله انتقال نفت و ... که از خدماتی است که پتکو ارائه داده است.

همچنین در سال جاری پتکو بر اساس استراتژی‌هایی که پیاده‌سازی نموده و با توجه به برند خوش‌نامی که دارد، تقریبا در تمام مناقصات مرتبط حضور داشته است. ما در سال 99 در حدود 40 میلیون یورو مناقصه را شرکت نموده‌ایم.

با احتساب سفارشاتی که اخذ شده و مناقصات ریالی که شرکت کردیم، این شرایط فراهم است تا در حدود یک هزار میلیارد تومان پروژه اجرا کنیم و علی‌رغم تمام مشکلات موجود، تقریبا ظرفیت سفارش‌گیری ما برای تولید تکمیل است.

مدیرعامل پتکو در ادامه به مهم‌ترین برنامه های آتی این شرکت به شرح زیر اشاره کرد:

* توسعه سبد محصولات شرکت، همانند ورود به تولید پمپ‌های ESP برای اولین بار در کشور( مهم‌ترین و اقتصادی‌ترین روش برای افزایش برداشت از مخازن نفتی، استفاده از پمپ‌های درون چاهی است که نقشی حیاتی در صنعت نفت دارند)

* توسعه بازار محصولات با ایجاد واحدهای جدید در کشورهای همسایه (هم اکنون در حال مذاکره هستیم)

*جوینت شدن با یکی از دو شرکت برتر پمپ‌سازی در دنیا جهت انتقال تکنولوژی و تولید مشترک در راستای تامین بازار منطقه خاورمیانه.

وی در پایان گفت: برنامه محوری در شرکت پتکو، دانش فنی موجود، زیرساخت‌های در اختیار مجموعه و برند شناخته شده و معتبر، منجر شده تا پتکو در زمره شرکت‌های در مسیر رشد تولید قرار داشته باشد و بر این اساس بتوانیم اهداف مناسبی را برای سال‌های پیش رو تعریف نماییم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: