اعطای گواهینامه استاندارد ملی ایران برای تولید ریل به ذوب‌آهن اصفهان

اعطای گواهینامه استاندارد ملی ایران برای تولید ریل به ذوب‌آهن اصفهان

گواهینامه استاندارد ملی ایران برای تولید ریل راه‌آهن و پروانه کاربرد علامت استاندارد این محصول طی آیین ویژه‌ای چهارشنبه پنجم شهریور ماه از سوی نیره پیروزبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان اعطا شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ذوب‌آهن اصفهان، این آیین با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت، مرتضی جعفری معاون بازرگانی و بهره‌برداری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان، مهدی نصر معاون برنامه‌ریزی و توسعه، حسین دیباجی مدیر کیفیت، مرتضی شیرین‌پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب‌آهن اصفهان و محمود فرمانی مدیر کل استاندارد استان اصفهان، در سالن اجتماعات سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این آیین اظهار داشت: ذوب‌آهن اصفهان به عنوان یک تولیدکننده مهم فولادی کشور از توانایی بالایی برخوردار است و تولیدات این شرکت در سطح خاورمیانه و جهان مطرح است.

وی افزود: ریل تولید شده در ذوب‌آهن اصفهان در مدت کمی توانست استاندارد ریل ملی را پاس کند و این امر نشان‌دهنده کیفیت بالای این محصول است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: نگرش نسبت به استاندارد باید تغییر کند و هرگز نباید نگاه اجباری به این مقوله داشته باشیم . همچنان که استاندارد ملی برای ریل نیز به صورت اجباری نبود بلکه این امر به صورت اختیاری و تشویقی صورت گرفت .

پیروزبخت، تولید ریل را یک افتخار برای کشور دانست و تصریح کرد: با توجه به سابقه‌ای که در همکاری برای تدوین استانداردهای محصولات فولادی دارم، از نقش پیشکسوتان در این امر آگاه هستم و از پیشکسوتان این عرصه دعوت کردم که در این مراسم حضور داشته باشند و خوشبختانه دو پیشکسوت ذوب‌آهنی، مهندس منوچهر توفیقی و مهندس یلتقیان در اینجا حضور دارند.

مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت نیز در این مراسم، استاندارد را زمینه ساز توسعه صادرات توصیف کرد و ابراز کرد: باید از مسئولین و تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان تقدیر ویژه نمود که در شرایط سخت کنونی و با وجود مشکلات مختلف، محصول مهمی همچون ریل را تولید کردند .

وی حرکت ذوب‌آهن اصفهان به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر را حاصل خبرگی در مدیریت این شرکت دانست و گفت: تولید ریل موجب افزایش حس خوداتکایی در کشور و مانع خروج ارز از کشور شد.

معاون وزیر صمت با اشاره به سه بازدید خود از ذوب‌آهن اصفهان ادامه داد: این شرکت تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای برای تولید و تست ریل نصب نموده است و این امر تضمین‌کننده امنیت برای حمل‌ونقل ریلی است .

منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این آیین گفت: اندیشه تولید ریل از سال 72 در ذوب‌آهن اصفهان وجود داشت و مرحوم دادمان نیز پیگیر تولید این محصول بود .

وی افزود: ترکیبی از تجربه و تعهد موجب شد تا این شرکت بتواند، ریل استاندارد را تولید کند و هم‌اکنون این محصول در سبد محصولات ذوب‌آهن موجود است و در محورهای مختلف خط آهن کشور استفاده می‌شود .

مدیرعامل ذوب‌آهن، فرایند تولید ریل را در سه بخش تولید شمش، نورد محصول و تست ریل تشریح کرد و افزود: این شرکت برای تولید انواع ریل، راه بسیار دشواری را طی نمود و امروز بر اساس استاندارد ، تلرانس این محصول میکرونی است .

یزدی‌زاده از مسئولین سازمان ملی استاندارد به جهت سرعت و کیفیت تدوین این استاندارد قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد که ذوب‌آهن اصفهان بتواند دیگر محصولات فولادی مورد نیاز کشور را نیز تولید کند.

مرتضی جعفری معاون بازرگانی و بهره‌برداری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز طی سخنانی تولید ریل در کشور را یک اقدام مهم در جهت توسعه حمل‌ونقل ریلی توصیف نمود و گفت: امیدوارم به زودی شاهد صادرات این محصول باشیم .

محمود فرمانی مدیرکل استاندارد استان اصفهان در ابتدای این آیین، گزارش روند اعطای پروانه کاربرد علامت استاندارد ریل راه‌آهن به ذوب‌آهن اصفهان را تشریح کرد و اظهار داشت: این شرکت تنها تولیدکننده ریل در غرب آسیا است و امروز استانداردی را کسب می‌کند که به نظارت تمام دستگاه‌های متخصص مربوط به خود تدوین شده است .

وی با اشاره به پیگیری‌های سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: در سالی که به عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده است، استانداردسازی تولیدات ملی، افتخاری برای کشور محسوب میشود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
راه بسیار دشواری را برای تولید انواع ریل طی کردیم
ذوب‌آهن بر تامین ریل داخل کشور تمرکز کرده است
ریل ذوب آهن در بورس کالا عرضه می‌شود
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: