ایران‌خودرو در پی قطع وابستگی صنعت خودروی کشور به منابع خارجی است
مدیرعامل ایران‌خودرو:

ایران‌خودرو در پی قطع وابستگی صنعت خودروی کشور به منابع خارجی است

هم‌زمان با بازدید مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از نمایشگاه نهضت قطعه‌سازی وزارت دفاع، چند قطعه گلوگاهی خودرو اعم از ACU، توربوشارژر، ایربگ و باتری‌های ویژه خودروهای عمومی و تاکسی و مناطق گرمسیری، ساخت متخصصان صنعت دفاعی وزارت دفاع رونمایی شد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در مراسم رونمایی از این قطعات اظهار داشت:‌ درحال حاضر ۱۰ شرکت در مجموعه وزارت دفاع در تولید و داخلی‌سازی ۳۰ پروژه ایران‌خودرو درحال همکاری هستند که با اجرای کامل این پروژه‌ها، گام بزرگی در داخلی‌سازی و قطع وابستگی به منابع خارجی برداشته می‌شود. 

وی افزود: همکاری‌های خود با مجموعه دفاعی را از سال گذشته با قدرت و قوت بیشتری دنبال کرده‌ایم و در نهضت داخلی‌سازی که در خودروسازی کشور شکل گرفته به دنبال داخلی‌سازی و خودکفایی در تولید هستیم.  

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ادامه داد: در چهار میز خودکفایی که توسط وزارت صمت برگزار شد، همکاری‌هایی با وزارت دفاع شکل گرفت که بخشی از قطعات در پروژه‌های تعریف شده به تولید انبوه و خودکفایی رسیده است. 

مقیمی با بیان این ‌در گذشته صنعت خودرو به کمک صنایع دفاعی کشور رفته و امروز صنایع دفاعی در بخش‌هایی که نیاز به دانش فنی بالا وجود دارد به حمایت خودروسازی کشور آمده است تصریح کرد: از ۳۰ پروژه همکاری با وزارت دفاع، برخی به تولید انبوه رسیده و برخی دیگر نیز در مرحله تست یک روز خط هستند، برخی دیگر نیز در مرحله نمونه‌سازی و یا انعقاد قرارداد هستند.

وی ادامه داد: درحال حاضر با قطع وابستگی به منابع خارجی در بخش‌های زیادی از تولید، می‌توانیم میزان تولید را بهتر از گذشته مدیریت کنیم.

مجید هدایت، معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع نیز در آیین رونمایی از این سامانه‌ها اظهار داشت: نمایشگاه نهضت قطعه‌سازی در دو حوزه نظامی و غیرنظامی دو هزار قطعه، دستاوردهای ارزشمند نیروهای مسلح را برای تامین نیاز ملی و صنایع به نمایش گذاشته است.

وی با بیان ظرفیت و توانمندی بالای وزارت دفاع در حوزه تولید انواع قطعات پیچیده و حساسی که مورد تحریم کشورهای بیگانه است، ادامه داد: امروز در وزارت دفاع  بیش از ۳۸ هزار قطعه تولید می‌شود که در این نمایشگاه تنها دو هزار قطعه به نمایش گذاشته شده است.

معاون وزیر دفاع و مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با اشاره به اینکه وزارت دفاع با بومی‌سازی انواع سامانه ها، توانمندی خود را  در حوزه‌های مختلف  نشان داده است، گفت: کشور می‌تواند همه نیازهای خود را از طریق ظرفیت‌های موجود در صنعت دفاعی تامین کند؛ تمرکز ما برای تامین نیازمندی‌ها باید به داخل کشور باشد و از این طریق صنعت خودروسازی نیزدهمانند صنایع دفاعی می‌تواند از تحریم‌ها عبور کند.

هدایت در خصوص رونمایی از باتری‌های ویژه خودروهای عمومی تصریح کرد: این باتری ویژه خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر است که ویژگی‌هایی از جمله مقاومت و اطمینان بالا در برابر استارت‌های پیوسته، ۷۰ درصد طول عمر بیشتر در دمای زیاد، ظرفیت بسیار بالا برای ذخیره بیشتر و همچنین ۲۵ درصد ایمنی و شارژ سریع بالاتر را دارا است.

وی در خصوص باتری ویژه مناطق گرمسیری نیز افزود: در این نوع باتری‌ها عمر و مقاومت باتری افزایش یافته است که می‌تواند تا حد زیادی دغدغه رانندگان مناطق گرمسیری را در تعویض زود هنگام باتری رفع کند.

معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع در خصوص ساخت توربوشارژر خودرو توسط متخصصان صنعت دفاعی عنوان کرد: توربو شارژر سامانه‌ای کمکی است که با تزریق هوای بیشتر به محفظه احتراق، توان خروجی و بازده موتورهای درون‌سوز را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارشی از ایسنا، مجید هدایت درباره ساخت ACU توسط متخصصین صنعت دفاعی یادآور شد: ACU  رایانه کنترل هوشمند ایربگ و همان یونیت کنترلی است که فرامین مربوط به فعال‎سازی ایربگ را صادر می‌کند و تا کنون حدود 3000 ACu  تحویل شرکت‌های خودروسازی شده است.

وی ضمن بیان اینکه صنعت دفاعی در تعامل تنگاتنگ با شرکت‌های خودروساز بخش عمده‌ای از تعهدات خود در زمینه باتری، توربوشارژر ACU تامین و تحویل داده و بخش دیگری از قطعات نیز به تولید انبوه رسیده است، خاطرنشان کرد: وزارت دفاع آماده تامین نیازمندی صنایع مختلف برای قطع وابستگی است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
تحقق جهش تولید در سال گذشته
زنجیره تامین محکم پشت ایران خودرو ایستاده است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: