لزوم توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی

لزوم توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به موقعیت بی‌نظیر لجستیک کشور گفت: با توجه به اقتدار و مزیت‌های دریایی و بندری کشور در سطح دنیا، باید به توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی به عنوان یک الزام و ضرورت توجه ویژه داشت. کمیسیون عمران مجلس آمادگی کامل خود را برای همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی اعلام می‌کند.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، عادل نجف‌زاده با اشاره به موقعیت بی‌نظیر لجستیک کشور، اظهار داشت: ایران در شاهراه لجستکی دنیا قرار دارد و در صورتی که از ظرفیت‌های لجستیکی در حوزه حمل‌ونقل بین‌الملل اعم حمل‌ونقل دریایی، هوایی، ریلی و جاده‌ای استفاده کند قطعا می‌تواند زمینه‌ساز ترمیم GDP در اقتصاد کشور شود.

 وی ادامه داد: اکنون نقش لجستکی در تولید ناخالص داخلی 7 تا 9 درصد است و با توجه به نقش و موقعیت ویژه ایران در حمل‌و نقل بین‌المللی اگر بتوان زیرساخت‌های مورد نیاز حمل‌و نقل دریایی، هوایی، ریلی و جاده‌ای را ایجاد کرد می‌توانیم به ۲۳ درصد نقش لجستیک در تولید ناخالص داخلی برسیم.

 عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: حمل‌و نقل دریایی جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد دنیا پیدا کرده است و با توجه به صرفه اقتصادی در بخش‌های هزینه، زمان و مسیر باید کشور ما نیز به این مقوله توجه ویژه‌ای داشته باشد.

 نجف‌زاده افزود: با توجه به اقتدار و مزیت‌های دریایی و بندری کشور در سطح دنیا، باید به توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی به عنوان یک الزام و ضرورت توجه ویژه داشت.

 وی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی محور فعالیت‌های بخش دریایی و بندری است بیان کرد: توجه جدی به ارتقای زیرساخت‌ها، توسعه آی تی، استفاده از تکنولوژی‌های حمل‌ونقل کالا، توجه جدی به صنعت کشتی‌سازی، به روز شدن در حوزه دریانوردی و کشتیرانی از مهم‌ترین مسائلی است که باید در راستای تحقق آن گام برداشت.

 عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه سواحل مکران مورد تاکید مقام معظم رهبری است تصریح کرد: کشور ما از شمال به خزر و از جنوب به خلیج فارس و دریای عمان دسترسی دارد و اتصال به به آب‌های آزاد و گرم دنیا از جنوب ایران مسئله‌ای است که باید به نحو مطلوب از آن بهره برد و ایران را به مولدترین صنعتگر حمل و نقل دریایی تبدیل کرد.

 نجف‌زاده با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی می‌تواند موجب قدتمندتر شدن اقتصاد ایران شود، مطرح ‌کرد: به همین دلیل توجه به توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی به عنوان یک مقوله اثرگذار در پویایی اقتصاد ایران باید مدنظر قرار گیرد.

 وی با تاکید بر اینکه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی آمادگی کاملی برای همکاری با بدنه اجرایی دولت دارد، عنوان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی نیز از این مقوله مستثنی نبوده و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تسهیل قوانین و موظف کردن دستگاه‌های اجرایی مرتبط آمادگی این را دارد تا بهتر از قبل زمینه را برای ایجاد بنادری فعال ایجاد شود.

 عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه تمامی مجموعه‌های مرتبط در بخش‌های مختلف کشور باید با تمام توان در راستای بهبود وضعیت حوزه بندری و دریایی ایفای نقش کنند، یادآور شد: استفاده از تکنولوژی‌های برتر و توان فرهیختگان کشور می تواند گره‌گشا باشد.

 نجف‌زاده ضمن تقدیر از عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه بندری و دریایی، خاطرنشان کرد: تا دست یافتن به نقطه مطلوب باید تلاش کرد و با توجه به ظرفیت لجستیکی ایران در شاهراه حمل‌ونقل جهانی انتظار می‌رود شرایط کشور بیش از پیش بهبود یابد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: