درآمد آهن و فولاد ارفع طی پنج ماه نخست سال به دو هزار میلیارد تومان رسید

درآمد آهن و فولاد ارفع طی پنج ماه نخست سال به دو هزار میلیارد تومان رسید

میزان فروش شرکت آهن و فولاد ارفع در پنج ماه نخست سال جاری به 20 هزار و 157 میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 57 درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت آهن و فولاد ارفع پنج ماه نسبتا موفق را در تولید و فروش شمش فولادی پشت سر گذاشت و توانست با توجه به نیاز بازار داخلی به شمش و نیز صادرات، رکوردهای خوبی از خود در بخش فروش داخلی بر جای بگذارد و درآمد این شرکت در سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل به مراتب بهتر بوده است. ارفع در سال جاری یک اقدام مهم انجام داد و با توجه به مصوبه هیئت مدیره، سرمایه‌گذاری در سهام سایر شرکت‌های بورسی و فرابورسی از طریق شرکت‌های سبدگردان صورت خواهد پذیرفت که تاریخ شروع قراردادها از ابتدای شهریور ماه 1399 به مدت یک سال و تاریخ موثر شروع همکاری از تاریخ 15 شهریور ماه بوده است. ضمنا ارزش این سرمایه‌گذاری نیز چهار هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

آهن اسفنجی ارفع 4 درصد رشد داشت

نمودار 1 حاکی از آن است که شرکت آهن و فولاد ارفع در پنج ماه نخست سال جاری توانست 339 هزار و 860 تن شمش فولادی و 340 هزار و 756 تن آهن اسفنجی تولید کند. مجموع تولید این شرکت در پنج ماه نخست سال جاری 680 هزار و 616 تن بوده است. با این حال ارفع در پنج ماه ابتدایی سال قبل 368 هزار و 93 تن شمش فولادی و 325 هزار و 833 تن آهن اسفنجی تولید کرده بود. مجموع تولیدات آهن و فولاد ارفع در پنج ماه نخست سال قبل 693 هزار و 926 تن بود. به این ترتیب تولید شمش فولادی در ارفع طی 5 ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته 7 درصد کاهش، تولید آهن اسفنجی 4 درصد رشد و کل تولیدات نیز یک درصد کاهش داشت.

اولویت ارفع در سال جاری بازار داخلی است

نمودار 2 نشان می‌دهد که شرکت آهن و فولاد ارفع در پنج ماه نخست سال جاری توانست 295 هزار و 860 تن شمش فولادی را در بازار داخلی به فروش برساند که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 20 درصد رشد را نشان می‌دهد. در حالی که ارفع در پنج ماه اول سال گذشته 246 هزار و 260 تن شمش فولادی را در بازار داخلی به فروش رسانده بود. همچنین این شرکت در پنج ماه ابتدایی سال جاری موفق به صادرات 35 هزار و 695 تن شمش فولادی شد که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال قبل 58 درصد کاهش یافته است. ارفع در سال قبل موفق به فروش 86 هزار و 69 تن شمش فولادی در بازارهای صادراتی شده بود. مجموع فروش شمش فولادی ارفع (داخلی و صادراتی) در پنج ماه نخست سال جاری به 331 هزار و 55 تن رسید. در حالی که فروش این شرکت در پنج ماه نخست سال گذشته 332 هزار و 329 تن شمش فولادی بوده است.

‌رشد 57 درصد درآمد

در نمودار 3 مشاهده می‌شود شرکت آهن و فولاد ارفع از محل فروش شمش فولادی خود در بازار داخلی طی پنج ماه نخست سال جاری، توانست 18 هزار و 105 میلیارد و 502 میلیون ریال درآمد کسب کند که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال قبل، 96 درصد رشد نشان می‌دهد. ارفع توانسته بود طی پنج ماه ابتدایی سال قبل 9 هزار و 218 میلیارد و 373 میلیون ریال درآمد از محل فروش شمش فولادی در بازار داخلی کسب کند. همچنین این شرکت توانست طی پنج ماه اول سال جاری دو هزار و 52 میلیارد و 540 میلیون ریال از صادرات شمش فولادی درآمد کسب کند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 42 درصد کاهش را نشان می‌دهد. آهن فولاد ارفع در سال قبل سه هزار و 594 میلیارد و 273 میلیون ریال درآمد از محل صادرات شمش فولادی داشت.

شرکت آهن و فولاد ارفع در پنج ماه نخست سال جاری توانست از محل فروش داخلی و صادراتی شمش فولادی خود 20 هزار و 158 میلیارد و 42 میلیون ریال درآمد کسب کند که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 57 درصد رشد نشان می‌دهد. این شرکت در پنج ماه ابتدایی سال گذشته توانسته بود 12 هزار و 812 میلیارد و 646 میلیون ریال درآمد داشته باشد.

رشد 87 درصدی نرخ فروش شمش فولادی از فروردین تا مرداد

نمودار 4 نشان می‌دهد نرخ فروش شمش فولادی ارفع در مرداد ماه سال جاری به 85 میلیون و 47 هزار ریال به ازای هر تن رسید. در حالی که این نرخ در فروردین ماه 45 میلیون و 704 هزار ریال به ازای هر تن بوده است. به این ترتیب شاهد رشد 87 درصدی در نرخ فروش هستیم. همچنین میانگین نرخ فروش شمش فولادی ارفع در پنج ماه نخست سال جاری به 61 میلیون و 196 هزار ریال به ازای هر تن رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: