رشد 48.4 درصدی تولید شمش آلیاژی «فایرا»

رشد 48.4 درصدی تولید شمش آلیاژی «فایرا»

شرکت ایرالکو در مرداد ماه بر خلاف روند صعودی چهار ابتدایی سال جاری، در میزان تولید و فروش دو محصول بیلت و شمش خالص عملکرد خوبی را به نمایش نگذاشت اما این کاستی را در محصول دیگر خود یعنی شمش آلیاژی جبران کرد. به طوری که در مرداد ماه شاهد رشد چشمگیر 48.4 درصدی میزان تولید شمش آلیاژی بودیم. ایرالکو در ماه مورد بررسی توانست به درآمد خوبی دست یابد و رشد 2.6 درصدی را نسبت به تیر ماه تجربه کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، نمودار 1 عملکرد شرکت ایرالکو را در مرداد ماه 1399 و مقایسه نتایج آن نسبت به تیر ماه را نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، می‌توان دریافت که میزان تولید و فروش شمش خالص و بیلت آلومینیومی نسبت به تیر ماه سال جاری به شدت افت داشته اما شمش آلیاژی در مرداد ماه نسبت به ماه پیشین آن روند رو به رشدی را طی کرده است.

محصولات شرکت آلومینیوم ایران شامل شمش خالص، شمش آلیاژی و بیلت است که البته بخشی از شمش خالص آلومینیومی خود را هر ماه به منظور تهیه مواد اولیه به صورت تهاتر به سایر کشورها صادر می‌کند و در مرداد ماه نیز این شرکت 9 هزار و 225 تن شمش صادراتی تولید کرد و توانست تمام آن را صادر کند.

رشد 302.8 درصدی فروش بیلت آلومینیومی

شرکت آلومینیوم ایران در مرداد ماه سال جاری، 61 تن بیلت تولید کرد که در مقایسه با ماه قبل از آن که این شرکت یک هزار و 160 تن تولید داشت، افت 94.7 درصدی را تجربه کرد.

این میزان از تولید در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 1398 افزایشی بوده است. به گونه‌ای که در تیر ماه 1398، این شرکت تولید بیلت نداشت.

میزان فروش بیلت ایرالکو در مرداد ماه سال جاری یک هزار و 281 تن بود، در حالی که در تیر ماه همین سال این شرکت توانست یک هزار و 385 تن فروش داشته باشد. به این ترتیب، افت 7.5 درصدی را در زمینه فروش مشاهده می‌کنیم.

فروش بیلت شرکت آلومینیوم ایران در پنجمین ماه سال 1399 نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، 302.8 درصد افزایش داشته است. به نحوی که این شرکت در مرداد ماه 1398، 318 تن فروش بیلت داشت.

نرخ فروش بیلت آلومینیومی در مرداد ماه سال جاری نسبت به ماه قبل از آن، 24.1 درصد رشد و در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته، 57.3 درصد افزایش داشته است. به طوری که از 30 هزار و 554 ریال به ازای هر کیلوگرم در تیر ماه به 37 هزار و 925 ریال به ازای هر تن در مرداد ماه رسید.

کاهش 21.4 درصدی میزان فروش شمش خالص

در دومین ماه فصل تابستان، شرکت آلومینیوم ایران میزان تولید خود را در زمینه شمش خالص آلومینیومی 3.4 درصد نسبت به ماه قبل از آن، کاهش داده است؛ به گونه‌ای که میزان تولید شمش از 13 هزار و 194 تن به 12 هزار و 745 تن رسید و میزان تولید این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، 10.5 درصد افت داشت؛ این شرکت در مرداد ماه سال قبل، 14 هزار و 241 تن شمش آلومینیومی تولید کرده است.

میزان فروش شمش خالص آلومینیوم در مرداد ماه سال جاری نیز روند کاهشی داشته و از 19 هزار و 492 تن به 15 هزار و 321 تن رسیده است. به این ترتیب در این ماه شاهد 21.4 درصد کاهش فروش بودیم. افزایش فروش در مرداد ماه امسال نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1398 که فروش شرکت ایرالکو 14 هزار و 993 تن بوده، 2.2 درصد ارزیابی شده است.

همچنین مبلغ فروش شمش خالص آلومینیومی از 28 هزار و 308 تومان به ازای هرکیلوگرم در تیر ماه سال جاری به 34 هزار و 761 تومان به ازای هر کیلوگرم در مرداد ماه 1399 رسیده است و رشد 22.8 درصدی گزارش می‌شود. همچنین مبلغ فروش نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1398، 58.7 درصد رشد داشته است.

تولید شمش آلیاژی جهش یافت

شرکت ایرالکو در مرداد ماه سال جاری سه هزار و 28 تن شمش آلیاژی تولید کرد که با این میزان نسبت به تولید دو هزار و 41 تنی ماه قبل، رشد 48.4 درصدی را به ثبت رسانده است.

شرکت آلومینیوم ایران در مرداد ماه 1399 با وجود میزان تولید چشمگیری که در این زمینه داشت، توانست سه هزار و 42 تن شمش آلیاژی تولیدی خود را به فروش برساند. قابل ذکر است که ایرالکو در تیر ماه سه هزار و 48 تن شمش آلیاژی فروخته بود و افت 0.2 درصدی در این زمینه قابل مشاهده است. «فایرا » در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل که 341 تن شمش آلیاژی فروخته بود، 792 درصد افزایش فروش داشت.

نرخ فروش شمش آلیاژی در مرداد ماه 44 هزار و 784 ریال بود که نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1398، 88.4 درصد رشد داشته است.

بررسی فعالیت شرکت ایرالکو در یک نگاه

همان‌طور که در نمودار 2 نشان داده شده، ایرالکو در مرداد ماه 1399، در مجموع حدود 15 هزار و 834 تن آلومینیوم تولید کرد که نسبت به ماه پیش از آن، 3.4 درصد افت داشت. این میزان نسبت به دوره مشابه در سال 1398، 9 درصد افزایش داشته است.

ایرالکو در مرداد ماه 1399، در مجموع حدود 19 هزار و 644 تن آلومینیوم فروخت که نسبت به ماه پیش از آن، 17.9 درصد کاهش فروش داشت. این میزان نسبت به دوره مشابه در سال 1398، 25.5 درصد رشد داشته است.

ایرالکو در مرداد ماه، در مجموع حدود هفت هزار و 173 میلیارد و 870 میلیون ریال از محل فروش آلومینیوم درآمد کسب کرد که نسبت به ماه پیش از آن، 2.6 درصد افزایش درآمد داشت. این میزان نسبت به دوره مشابه در سال 1398، 108.5 درصد رشد داشته است.

قابل ذکر است که شرکت ایرالکو چهار هزار و 83 میلیارد و 286 میلیون ریال از فروش داخلی و سه هزار و 90 میلیارد و 584 میلیون ریال از طریق صادرات درآمد کسب کرده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: