«هرمز» دو هزار و 900 میلیارد تومان درآمد کسب کرد
در پنج ماه نخست امسال؛

«هرمز» دو هزار و 900 میلیارد تومان درآمد کسب کرد

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از تولیدکنندگان اسلب فولادی در کشور، طی پنج ماه نخست سال جاری توانست 29 هزار و 675 میلیارد ریال درآمد کسب کرد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل بیش از 29 درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد به دلیل انجام اصلاحات روی خط تولید خود و نیز اورهال کردن بخشی از خطوط تولید، کاهش تولید داشت اما این کاهش چندان محسوس نبوده و این شرکت پس از اصلاح خطوط تولید، روند افزایشی تولید را طی خواهد کرد.

تولید بالغ بر 600 هزار تن محصول در پنج ماه نخست سال

نمودار 1 نشان می‌دهد، شرکت فولاد هرمزگان در پنج ماه نخست سال جاری توانسته 549 هزار و 612 تن اسلب فولادی تولید کند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 7 درصد کاهش داشته است. «هرمز» در پنج ماه سال قبل 595 هزار و 460 تن اسلب فولادی تولید کرده بود. در عین حال «هرمز» توانست در پنج ماه سال ابتدایی جاری 88 هزار و 570 تن سایر محصولات تولید کند که تغییر چندانی نسبت به مدت مشابه در سال قبل نشان نمی‌دهد. در پنج ماه نخست سال قبل «هرمز» توانسته بود 88 هزار و 549 تن آهن اسفنجی تولید کند. جمع تولیدات فولاد هرمزگان در پنج ماه نخست سال جاری به 638 هزار و 182 تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 6 درصد کاهش داشته است. این شرکت در پنج ماه نخست سال گذشته 684 هزار و 9 تن محصول تولید کرده بود. گفتنی است این شرکت در حال انجام اصلاحاتی در کوره‌های ذوب خود است تا ظرفیت آن‌ها را به دو میلیون تن در سال برساند. ضمن اینکه افزایش تولید اسلب در مرداد ماه کاهش نسبی تولید نسبت به سال گذشته را بهبود بخشیده است.

کاهش 17 درصدی حجم فروش اسلب

نمودار 2 حاکی از آن است که شرکت فولاد هرمزگان در پنج ماه نخست سال جاری توانست 516 هزار و 931 تن اسلب فولادی را در بازار داخلی به فروش برساند که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 17 درصد کاهش را نشان می‌دهد. در حالی که «هرمز» در پنج ماه ابتدایی سال گذشته 624 هزار و 568 تن اسلب فولادی را در بازار داخلی به فروش رسانده بود. همچنین این شرکت در پنج ماه ابتدایی سال جاری موفق به فروش 20 هزار و 436 تن سایر محصولات فولادی شد که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال قبل 33 درصد رشد یافته است. «هرمز» در سال قبل موفق به فروش 15 هزار و 292 تن سایر محصولات در بازار شده بود. مجموع فروش فولاد هرمزگان (اسلب و سایر محصولات) در پنج ماه نخست سال جاری به 537 هزار و 367 تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 16 درصد کاهش دارد. فروش این شرکت در پنج ماه ابتدایی سال گذشته 639 هزار و 860 تن بود.

‌رشد 29 درصدی درآمد فولاد هرمزگان در سال جاری

در نمودار 3 مشاهده می‌شود شرکت فولاد هرمزگان از محل فروش اسلب فولادی خود در بازار داخلی طی پنج ماه نخست سال جاری، توانست 29 هزار و 231 میلیارد و 866 میلیون ریال درآمد کسب کند که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال قبل، 27 درصد رشد را نشان می‌دهد. «هرمز» توانسته بود طی پنج ماه ابتدایی سال قبل 22 هزار و 960 میلیارد و 503 میلیون ریال درآمد از محل فروش اسلب فولادی کسب کند. همچنین این شرکت توانست طی پنج ماه اول سال جاری 443 میلیارد و 921 میلیون ریال از فروش سایر محصولات درآمد کسب کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دو هزار و 719 درصد رشد را نشان می‌دهد. فولاد هرمزگان در سال قبل 15 میلیارد و 742 میلیون ریال درآمد از محل سایر محصولات داشت.

شرکت فولاد هرمزگان در پنج ماه نخست سال جاری توانست از محل فروش داخلی و صادراتی خود 29 هزار و 675 میلیارد و 787 میلیون ریال درآمد کسب کند که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 29 درصد رشد را نشان می‌دهد. این شرکت در پنج ماه ابتدایی سال گذشته توانسته بود 22 هزار و 976 میلیارد و 245 میلیون ریال درآمد داشته باشد.

نمودار 4 نشان می‌دهد نرخ فروش اسلب فولادی «هرمز» در فروردین ماه سال جاری 50 میلیون و 298 هزار ریال به ازای هر تن بود که با 39 درصد رشد طی پنج ماه، در مرداد ماه سال جاری به 70 میلیون و 91 هزار ریال به ازای هر تن رسید. همچنین میانگین نرخ فروش اسلب فولادی «هرمز» در پنج ماه نخست سال جاری 56 میلیون و 548 هزار ریال به ازای هر تن محاسبه شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: