فروش 21 هزار و 800 میلیارد تومانی فولاد مبارکه
در پنج ماه نخست امسال حاصل شد؛

فروش 21 هزار و 800 میلیارد تومانی فولاد مبارکه

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در پنج ماه نخست سال 1399 توانست 21 هزار و 800 میلیارد ریال درآمد کسب کند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد 26 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فولاد مبارکه سال به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد و محصولات فولادی در کشور با توجه به شرایط خاص کشور در تولید ورق، تمامی توجه خود را معطوف به تامین نیازهای بازار داخلی، بهره‌برداری از پروژه‌ها و افزایش کیفیت محصولات خود کرده است.

نمودار 1 نشان می‌دهد شرکت فولاد مبارکه در پنج ماه نخست سال جاری یک میلیون و 980 هزار تن محصولات گرم، 615 هزار تن محصولات سرد، 120 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 602 هزار تن سایر محصولات را تولید کرد. بنابراین فولاد مبارکه در پنج ماه نخست سال 1399 موفق به تولید سه میلیون و 317 هزار تن محصول شد. این در حالی است که مبارکه در پنج ماه ابتدایی سال 1398 توانست بود دو میلیون و 67 هزار تن محصولات گرم، 629 هزار تن محصولات سرد، 120 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 579 هزار تن سایر محصولات تولید کند. جمع تولیدات مبارکه در پنج ماه ابتدایی سال گذشته به سه میلیون و 395 هزار تن رسید. به این ترتیب مبارکه نسبت به پنج ماه نخست سال گذشته در تولید محصولات گرم 4 درصد کاهش، محصولات سرد 2 درصد کاهش و سایر محصولات 3 درصد رشد داشته است. میزان تولید محصولات پوشش داده شده در این پنج ماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تغییری نداشت اما مجموع میزان تولید فولاد مبارکه 2 درصد کاهش داشت.

رشد یک درصدی میزان فروش محصولات «فولاد»

نمودار 2 حاکی از آن است که فولاد مبارکه در پنج ماه نخست سال 1399 توانست یک میلیون و 946 هزار تن محصولات گرم، 626 هزار تن محصولات سرد، 129 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 523 هزار تن سایر محصولات را در بازارهای داخلی و صادراتی به فروش برساند. به این ترتیب جمع فروش داخلی فولاد مبارکه در پنج ماه ابتدایی سال جاری به سه میلیون و 224 هزار تن رسید البته در سال گذشته این شرکت توانسته بود دو میلیون و 17 هزار تن محصولات گرم، 615 هزار تن محصولات سرد، 112 هزار تن محصولات پوشش داده شده و 436 هزار تن سایر محصولات را به فروش رساند. در پنج ماه نخست سال قبل مجموع فروش فولاد مبارکه سه میلیون و 180 هزار تن بود. در نتیجه این شرکت در فروش محصولات گرم 3 درصد کاهش، محصولات سرد یک درصد افزایش، محصولات پوشش داده شده 15 درصد رشد و سایر محصولات 19 درصد رشد را تجربه کرد. جمع فروش محصولات فولاد مبارکه در پنج ماه ابتدایی سال 1399 در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل یک درصد رشد را نشان می‌دهد.

رشد 26 درصدی درآمد فولاد مبارکه

در نمودار 3 مشاهده می‌شود شرکت فولاد مبارکه فولاد مبارکه موفق شد در پنج ماه نخست سال 1399 از محل فروش محصولات گرم 120 هزار و 131 میلیارد و 121 میلیون ریال، محصولات سرد 51 هزار و 655 میلیارد و 504 میلیون ریال، محصولات پوشش داده شده 14 هزار و 965 میلیارد و 489 میلیون ریال و سایر محصولات 31 هزار و 680 میلیارد و 995 ریال درآمد کسب کند. جمع درآمد فولاد مبارکه در پنج ماه ابتدایی سال جاری به 218 هزار و 443 میلیارد و 109 میلیون ریال رسید. این در حالی است که مبارکه در پنج ماه ابتدایی سال گذشته موفق شده بود در محصولات گرم 101 هزار و 21 میلیارد و 226 میلیون ریال، محصولات سرد 33 هزار و 500 میلیارد و 450 میلیون ریال، محصولات پوشش داده 11 هزار و 636 میلیارد 208 میلیون ریال و سایر محصولات 17 هزار و 731 میلیارد 648 میلیون ریال فروش داشته باشد. بنابراین فروش کلی شرکت فولاد مبارکه در پنج ماه ابتدایی سال گذشته 163 هزار و 889 میلیارد و 532 میلیون ریال بود. به این ترتیب، فولاد مبارکه در مقایسه پنج ماه نخست سال جاری با مدت مشابه سال قبل توانست در محصولات گرم با 18 درصد، محصولات سرد 54 درصد، محصولات پوشش داده شده 28 درصد و سایر محصولات 78 درصد رشد فروش داشته باشد. جمع درآمد شرکت مبارکه نیز طی پنج ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال قبل رشد 26 درصدی دارد.

فولاد مبارکه علاوه بر پروژه‌های بزرگی مانند نورد گرم شماره 2، فولاد سنگان و فولاد هرمزگان که به انجام رسانده است، بهبود مداوم در تولید محصولات نورد گرم، سرد و ورق‌های پوشش داده شده را به صورت دائمی در دستور کار قرار داده است تا علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و تولید محصولات کیفی، بتواند پاسخ‌گوی نیاز مشتریان و مصرف‌کنندگان به ورق باشد. ازجمله این پروژه‌ها تولید ورق گرم نازک‌تر از 1.5 میلی‌متر و نیز تولید ورق‌های رنگی خاص و ورق‌های خودرویی است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
افزایش استفاده از محصولات فولادی پوشش‌دار
افزایش 250 درصدی تولید محصولات ویژه در واحد باکس آنیلینگ شماره 2
چشم‌انداز روشن تولید
طراحی و تولید ورق‌های فولادی گرم به ضخامت‌های 12 و 14 میلی‌متر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: