ایمیدرو امروز تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه علم و صنعت امضا کرد

ایمیدرو امروز تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه علم و صنعت امضا کرد

رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو، در آیین امضا تفاهم‌نامه با دانشگاه علم و صنعت، از دانشگاه‌ها و مراکز‌ علمی خواست که پایان‌نامه‌هایی که در بخش معدن و صنایع معدنی خلاقانه و نوآورانه هستند را به ایمیدرو معرفی کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، خداداد غریب‌پور امروز پیش‌از امضا و تبادل تفاهم‌نامه همکاری ایمیدرو با دانشگاه علم و صنعت که با حضور مدیران‌عامل شرکت‌های فولاد و آلومینیوم برگزار شد، تصریح کرد: با چنین همکاری، این سازمان بودجه و محل اجرا را اختصاص می‌دهد تا فضایی برای عملیاتی‌شدن پایان‌نامه‌ها فراهم شود.

وی در عین حال تاکید کرد: شرکت‌های‌ معدنی و صنایع معدنی نیز از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانانی که در این مراکز فعالیت می‌کنند، استفاده کنند. غریب‌پور در ادامه اظهار داشت: مرکز نوآوری معدن و صنایع معدنی (IMINO) که به تازگی راه‌اندازی شده، خود به‌صورت مجزا نیز وارد همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی شود.

از واگرایی به همگرایی صنعت و دانشگاه
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه امروزه وضعیت واگرایانه علم و صنعت به همبستگی و همگرایی تبدیل شده، گفت: برطرف شدن نیازهای فناورانه توسط مراکز علمی و دانشگاهی، گامی به جلو برای برطرف شدن وابستگی کشور به دانش است.

رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو، یادآور شد: سازماندهی دو‌طرفه در‌حال انجام است و مشارکت‌جو (ایمیدرو و شرکت‌ها) و مشارکت‌پذیر (دانشگاه‌ها و مراکز علمی) در‌حال همکاری هستند.

غریب‌پور تاکید کرد: شرکت‌ها و مراکز علمی، مدل‌های متنوعی برای توسعه همکاری و استفاده روزافزون از ظرفیت‌های بخش معدن و صنایع معدنی برای تولید‌ دانش و تکنولوژی ارائه‌ دهند.
وی افزود: سال‌ها به سبب اینکه سیستم کشور واردات محور بوده، تنها به واردات ماشین‌آلات، تجهیزات و حتی تکنولوژی پرداخته‌شده و تولید آن مغفول مانده‌بود.

رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو ادامه داد: در صنعت فولاد، 30 هزار تجهیز برای بومی‌سازی شناسایی‌شده که امسال برنامه 5 هزار تجهیز در برنامه قرار دارد. غریب‌پور درباره صنعت مس نیز اظهار داشت: در این بخش نیز بیش از 20 هزار تجهیز شناسایی شده که بومی‌سازی شده‌ اند. وی در سخنانش خواهان تعیین‌تکلیف قراردادهای منعقد‌شده با دانشگاه‌ها و مراکز علمی شد.

رشد پروژه های تحقیقاتی تقاضامحور
جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت نیز در این مراسم، ضمن ابراز خرسندی از تداوم و توسعه همکاری‌های ایمیدرو با دانشگاه‌ها، اعلام کرد: این افزایش همکاری‌های دو‌طرف، امروزه سبب رشد پروژه‌های تحقیقاتی تقاضامحور شده است. وی ادامه داد: بخشی از فعالیت‌های دانشگاه علم و صنعت از سیستم آموزش محور به پژوهش محور تغییر مسیر داده است.
به گفته ذاکری، 40 درصد از رساله‌های دکترا این دانشگاه، به سمت پروژه‌های کاربردی هدایت شده که بخشی از آن‌ها نیز مربوط به حوزه معدن است.

جهاد دانشگاهی و ارایه ضمانت به شرکت ها
بر اساس گزارشی از ایمیدرو، در این ‌برنامه که حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی نیز حضور داشت، گفت: از شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی توقع همکاری‌های بزرگ داریم و در این مسیر جهاد دانشگاهی، ضمانت‌نامه‌های لازم را هم به طرف‌های همکاری ارائه خواهد داد.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر طراحی کارخانه نیز جزو فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است، یادآور شد: طی 40 سال فعالیت، جهاد دانشگاهی، صاحب دانش فنی پیشرفته در حوزه‌های مختلف شده است.

در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری بین ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت بین غریب‌پور و ذاکری به امضا رسید و مبادله شد. طبق این سند، موضوعات همکاری شامل مواردی ازجمله توسعه پروژه‌های کاربردی، استارت‌آپ‌ها، رساله دکترا و بهره‌گیری از مراکز علمی و همچنین آزمایشگاه‌های دو‌طرف است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
اجرای 10 طرح‌ زیست‌محیطی معادن در راستای توسعه پایدار
تحقق 9 اقدام پژوهشی و فناوری طی سال 98/ توسعه پژوهش‌های نوین و های‌تک در سال 99
شرکت‌های معدنی، تحقیق و توسعه را فراموش کرده‌اند
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: