عملکرد مثبت شرکت‌های زیرمجموعه/ چشم‌انداز روشن نماد بورسی «وسدید»
در مجمع گروه صنعتی سدید عنوان شد؛

عملکرد مثبت شرکت‌های زیرمجموعه/ چشم‌انداز روشن نماد بورسی «وسدید»

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده گروه صنعتی سدید با حضور بالغ بر 70 درصد از سهامداران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده گروه صنعتی سدید با نماد وسدید در دوشنبه صبح، مورخ ۲۴ شهریور سال جاری، به منظور بررسی عملکرد سال مالی 98 و آخرین تحولات رخ داده در این مجموعه صنعتی، با حضور بالغ بر ۷۰ درصد سهامداران، تشکیل جلسه داد و با حداکثر آرا، صورت‌های مالی منتهی به سال مالی 29 اسفند سال 1398 تصویب و با پاسخ به کلیه پرسش‌های سهامداران؛ خاتمه یافت.

در آغاز این جلسه، گزارش فعالیت گروه صنعتی سدید، قرائت و پس از ارائه تاریخچه فعالیت چند دهه شرکت، وضعیت عمومی شرکت‌های تابعه این هلدینگ صنعتی نیز به سهامداران ارائه شد.

در این راستا پورتفوی «وسدید» با در اختیار داشتن کسب و کارهایی همچون تولید لوله های قطور فولادی خطوط انتقال نفت و‌گاز ترش و شیرین و آب، پیمانکاری در صنایع بالادستی نفت و گاز و پتروشیمی، ساخت کارخانجات شکر و فولاد، ساخت سکوهای دریایی، اجرای خطوط لوله زیردریایی، نصب و راه اندازی گوی‌های شناور، طراحی و تولید پمپهای صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و آب و توربین‌های آبی، طراحی و تولید توربین‌های بادی، توسعه مزارع بادی، پیمانکاری توسعه و احداث نیروگاه های تولید برق، سرمایه‌گذاری در بازار بورس و... مورد بررسی قرار گرفت.

مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این مجمع که مورد سوال بسیاری از سهامداران نیز بود پرونده بالغ بر 25 ساله خرید سهام و سرمایه‌گذاری گروه صنعتی سدید در شرکت فراب بود که با توجه به اظهارات نماینده «وسدید» در این مجمع و شفاف‌سازی اخیر شرکت، مالکیت «وسدید» متعاقب قطعیت آرای صادره، اجرائیه صادر و خاتمه عملیات اجرای به تایید مرجع قضایی شعبه ۲۷ نیز رسیده است.

ایمانی، مدیر حقوقی گروه صنعتی سدید در این خصوص اظهار داشت: طرح موضوع این پرونده 25 سال قبل و در زمان ریاست مرحوم آیت ا... شاهرودی بر قوه قضاییه شروع و تاکنون تمام آراء مبنی بر تثبیت و تحکیم مالکیت گروه صنعتی سدید بر 33 درصد سهام فراب در مرحله بدوی و تجدید نظر و سه دوره اعمال ماده ۱۸ تحقق یافته است.

وی ادامه داد: چیزی که قانون به عنوان اجرای حکم بیان داشته، گروه صنعتی سدید برای تثبیت مالکیت خود در فراب عملیاتی نموده است.

امیرحسین کاوه، مدیرعامل گروه صنعتی سدید نیز در خصوص ورود «وسدید» به فراب بیان کرد: در حال حاضر، گروه صنعتی سدید جزو شرکت‌هایی است که پروژه‌های عظیم ملی را اجرایی نموده است و با توجه به مالکیت درصدی بالای قرارگاه سازندگی خاتم در شرکت فراب و در آینده نزدیک حضور رسمی سدید در این شرکت، مجموعه‌ای با پتانسیل‌هایی بسیار فراتر از شرایط فعلی ایجاد خواهد شد که قادر به اجرای پروژه‌های بسیار بزرگ توسعه‌ای کشور خواهد بود.

از دیگر موضوعاتی که در این مجمع مورد سوال سهامداران قرار گرفت، موضوع تعیین تکلیف پرونده «فسدید»، یکی از شرکت‌های زیر مجموعه گروه صنعتی سدید بود که در این خصوص نیز مطرح شد: بر اساس روند قانونی که تاکنون طی شده است به نتایج مثبتی دست پیدا کرده‌ایم و پرونده «فسدید» در حال طی مراحل قانونی خود است و قطعا مرحله به مرحله که پرونده پیش می‌رود، شفاف‌سازی‌ها روی سامانه کدال قرار خواهد گرفت. رای بدوی حکم در مرحله نهایی تجدید نظر بوده که امید است با پیگیری‌های صورت گرفته، به زودی نتیجه آن به اطلاع سهامداران محترم رسانده شود.

موضوع دیگری که در مجمع «وسدید» مطرح شد، بحث پروژه‌های لوله‌سازی ماهشهر، تسدید و پتکو از شرکت‌های تابعه گروه صنعتی سدید بود.

مدیرعامل گروه صنعتی سدید درباره وضعیت عملیاتی لوله‌سازی ماهشهر اظهار کرد: در حال حاضر، این شرکت حجم قابل توجهی سفارشات تولید را دریافت نموده و در دو شیفت کاری بلند در حال تولید است. ضمن آنکه یکی از گلوگاه‌های تولید در این مجموعه، تامین مواد اولیه بود که خوشبختانه این مشکل نیز با توجه به تولید داخلی ورق‌های مورد نیاز، تا حد زیادی مرتفع شده است.

کاوه در ادامه اذعان کرد: در حال حاضر، وضعیت عملیاتی زیرمجموعه‌های سدید، در شرایط مطلوبی است؛ به نحوی که شرکت تسدید سفارش‌های اجرایی خوبی در دست دارد و در چند صد میلیارد تومان مناقصه نیز شرکت کرده است. شرکت پتکو نیز در حال حاضر برنامه تولید صدها پمپ را در دستور کار دارد و مناقصات بزرگی را شرکت نموده است. 

وی گفت: یکی از مشکلاتی که در خصوص قراردادها وجود داشت و شرکت‌های زیرمجموعه سدید را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کرد، ریالی بودن قراردادها بود که خوشبختانه موفق شدیم بخش قابل توجهی از قراردادها را ارزی نماییم تا تاثیر کمتری از ریسک نوسانات ارز را داشته باشیم.
در این مجمع، خانعلی، مدیر مالی گروه صنعتی سدید در پاسخ به سوالی مبنی بر عرضه شرکت‌های تابعه در بورس، بیان کرد: بر اساس برنامه‌های در دست اجرای سدید، در صدد هستیم تا در گام نخست شرکت پتکو را در بازار سهام عرضه کنیم و مقدمات اولیه را نیز اجرایی کرده‌‌ایم و همچنین طبق برنامه‌های موجود و با اقداماتی که عملیاتی شده است، شرایط لازم برای ورود به بازار بالاتر را نیز احراز کنیم.

وی ادامه داد: در حال پیشبرد برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت هستیم و انتظار داریم در هفته‌های پیش رو کارشناسی‌ها به اتمام برسد و پس از آن با سرعت اقدام به اخذ نظر بازرس و بورس کنیم.

در ادامه حمدالله محمدنژاد، رئیس هیئت‌‌مدیره و رئیس مجمع در پاسخ به سوال یکی از سهامداران در خصوص افزایش سرمایه، اذعان کرد: رقم این افزایش سرمایه هنوز مشخص نیست اما قطعا با توجه به ارزش روز دارایی‌های در دسترس، درصد بسیار قابل توجهی خواهد بود. 

مدیرعامل گروه صنعتی سدید در بخش پایانی پس از پاسخ به اکثر سوال‌های سهامداران حاضر در مجمع و نیز پرسش‌های دریافت شده از سهامداران به وسیله سیستم پخش آنلاین مراسم مجمع، اظهار کرد: زیرمجموعه‌های ما اکنون قراردادهای خوبی در دست اجرا دارند و با توجه به پیگیری‌های حقوقی در خصوص پرونده‌های موجود نیز نتایج بسیار خوبی اخذ شده که به نفع سهامداران گروه صنعتی سدید خواهد بود و امید است به زودی با الطاف الهی خبرهای خوشتری را به سهامداران محترم اعلام کنیم.
انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: