عملکرد موفقیت‌آمیز شرکت کالسیمین در سایه سنگین تحریم‌ها

عملکرد موفقیت‌آمیز شرکت کالسیمین در سایه سنگین تحریم‌ها

شرکت کالسیمین به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده شمش روی در خاورمیانه، با وجود سایه سنگین تحریم‌های مستقیم آمریکا، توانسته است در افزایش میزان تولید و حفظ و ایجاد اشتغال به نماد بارزی از حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و معنا کردن جهش تولید در صنعت روی کشور تبدیل شود.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، کالسیمین با سابقه بیش از ۵۰ سال فعالیت در صنعت سرب و روی، شرکت پیشرو در زمینه تولید کنسانتره و شمش روی است. گروه شرکت‌های کالسیمین شامل کارخانجات مجتمع سرب و روی انگوران، کارخانه روی زنجان، مجتمع ذوب و احیای روی قشم و تولید روی بندرعباس و تعدادی کارخانجات کوچک صنایع جانبی، بزرگ‌ترین مجموعه تولید کنسانتره و شمش روی در کشور را تشکیل می‌دهد.

محصول اصلی شرکت کالسیمین شمش روی و پس از آن کنسانتره سرب، کنسانتره روی خام و کنسانتره روی پخته است. 

شماری از اصحاب رسانه استان زنجان روز سه شنبه از مجتمع سرب و روی انگوران به عنوان مهم‌ترین واحد کالیسیمن بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و موفقیت‌های این شرکت در رونق تولید قرار گرفتند.

 مجتمع سرب و روی انگوران در بخش دندی شهرستان ماهنشان استان زنجان واقع است.

فرشاد صبری، مدیرعامل شرکت کالسیمین اظهار داشت: این مجموعه یک شرکت سهامی و بورسی است که صورت‌های مالی، گزارش عملکرد، تولید و خرید و فروش ماهیانه و صادرات آن بر روی سایت کدال انتشار یافته و برای عموم سهامداران قابل رویت است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون سه سال از واگذاری شرکت کالسیمین می گذرد، افزود: طی این سه سال (از ۹۷ تا امسال)، براساس اطلاعات و مستندات موجود، شرکت به بهترین وضعیت از نظر تولید و صورت‌های مالی رسیده است.

مدیرعامل شرکت کالسیمین بیان کرد: در زمان واگذاری این شرکت روزانه ۳۴ تن شمش روی تولید می‌کرد ولی پس از واگذاری با همت و پشتکار تمامی همکاران، مدیران و کارگران زحمتکش، میزان تولید شرکت کالسیمین روزانه به ۱۰۳ تا  ۱۰۴ تن شمش روی رسیده است.

صبری ادامه داد: وضعیت پرسنل و کارگران شرکت نیز در این سه سال با وجود مشکلات، با مشکلی مواجه نشده و علاوه بر حفظ اشتغال، وضعیت رو به رشدی را در این بخش داریم.

وی اضافه کرد: در زمان واگذاری شرکت کالسیمین دارای یک هزار و ۲۰۰ نفر پرسنل بود که هم اکنون پس از گذشت سه سال از واگذاری در این مدت تنها تعداد ۱۳ نفر از پرسنل شرکت آن هم به دلیل عدم رضایت سرپرستان و مدیران واحدها و مشکلاتی از قبیل بی‌نظمی، عدم رعایت دستورالعمل‌های صادره در محل کار، قرارداد نامبردگان تمدید نشد ولی در سال ۹۸، تعداد ۱۶ نفر و در سال جاری نیز ۳۷ نفر نیروی جدید در مجموعه جذب شده است.

مدیرعامل شرکت کالسیمین انتشار خبر تعدیل ۳۰۰ نیروی کار در شرکت کالسیمین را مصداق سیاه‌نمایی و غرض‌ورزی خواند و گفت: لیست حق بیمه پرسنل شرکت در تامین اجتماعی به عنوان سندی مستند برای حفظ و ایجاد اشتغال در مجموعه کالسیمین است.

مهدی محمدخانی، نایب رئیس هیئت‌مدیره شرکت توسعه‌ معادن‌ روی‌ ایران‌ و شرکت کالسیمین نیز به موفقیت‌های کالیسمین در زمینه صادرات اشاره کرد و توضیح داد: کالسیمین و شرکت‌های زیرمجموعه (تولید روی بندرعباس، ذوب و احیای روی قشم، اسیدسازان زنجان، کاتالیست پارسیان، اندیشه محوران) پس از واگذاری مورد تحریم مستقیم آمریکا و وزارت خزانه‌داری آن قرار گرفتند که به رغم تحریم‌های ظالمانه و مستقیم رئیس‌جمهوری آمریکا توانسته‌ایم نسبت به تولید و صادرات شمش اقدام و ضمن بازگشت ارز، تمامی تعهدات ارزی خود و شرکت‌های زیرمجموعه را در بانک مرکزی و بازچرخانی آن به انجام رسانیم.

وی تصریح کرد: این امر نشان از تعهد، تخصص و مسئولیت‌پذیری تیم مدیریتی جدید است که بدون کمترین سستی و سرخوردگی به تولید ادامه می‌دهـند و تسـلیم مـشکلات ناشی از کمبود مواد اولیه و تحریم های ظالمانه نمی‌شوند.

عماد آبخشک، مدیر مجتمع سرب و روی انگوران نیز در سخنانی با بیان اینکه در زمان حاضر تحت تاثیر شرایط ناشی از شیوع کرونا و بسته شدن مرزها بسیاری از واحدهای خصوصی صنعت روی با ظرفیت پایین‌تر از ظرفیت اسمی خود در کشور کار می‌کنند، عنوان کرد: شرکت کالسیمین با وجود شرایط دیگری همچون تحریم‌های مستقیم آمریکا و سهمیه کم از معدن انگوران، از ظرفیت تولید آن کاسته نشده و هم اکنون با ۹۵ درصد ظرفیت اسمی که تا سه برابر میزان قبل از واگذاری است، فعالیت می‌کند.

وی از بهره‌برداری از پروژه SO کالسیمین در اردیبشهت امسال خبر داد و اظهار داشت: این پروژه با هدف پرعیارسازی ذخایر سولفوره-کربنات و سولفوره و تامین بخشی از خوراک از معدن انگوران و دیگر معادن داخل ایران طراحی، اجرا و راه‌اندازی شد.

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران افزود: این پروژه با تکیه بر سخت‌افزار موجود و با حداقل هزینه سرمایه‌گذاری و همچنین با به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود شرکت کالسیمین انجام گرفت.

بر اساس گزارشی از ایرنا، آبخشک خاطرنشان کرد: با عملیاتی شدن این پروژه امکان پرعیارسازی، سولفوره کربنات و سولفور در مجتمع دندی کالسیمین امکان‌پذیر شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
ضرورت بازخوانی قوانین صنعت سرب با همکاری دولت و بخش خصوصی
سهم کمتر کنسانتره روی سولفیدی از تولید کنسانتره روی کشور
کالسیمین، پیش رو در تدوین یک سند بالادستی HSE در صنعت سرب و روی
عملکرد بسیار خوب کالسیمین در بورس
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: