پشتیبانی از سهام شرکت‌های زیرمجموعه/ سهامداران اسیر هیجانات بازار نشوند
در نشست خبری مدیران گروه صنعتی و معدنی زرین مطرح شد؛

پشتیبانی از سهام شرکت‌های زیرمجموعه/ سهامداران اسیر هیجانات بازار نشوند

نشست خبری مدیران گروه صنعتی و معدنی زرین با حضور مدیرعامل این گروه و تعدادی از اعضای هیئت مدیره آن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در این نشست ابراهیم جمیلی مدیرعامل گروه صنعتی و معدنی زرین، حسین سلیمی رئیس هیئت مدیره شرکت زرین معدن آسیا از زیرمجموعه‌های گروه زرین و ایرج تاج‌الدین عضو هیئت مدیره شرکت کیمیای زنجان گستران از دیگر شرکت‌های زیرمجموعه گروه زرین در خصوص وضعیت شرکت‌های متبوع خود به ویژه در بورس اظهار نظر کردند.

افزایش سرمایه 55 میلیارد تومانی «فزرین»

حسین سلیمی اظهار داشت: در فضای عملیاتی شرکت زرین معدن آسیا به عنوان یکی از شرکت‌های پرسابقه در بازار سرمایه محسوب می‌شود. طی یک ماه اخیر در راستای اصلاح قیمت‌ها حرکت کرده است. به همین دلیل دو مجموعه زرین معدن آسیا و کیمیای زنجان گستران از زیرمجموعه‌های گروه زرین با اصلاح قیمت سهام مواجه شدند.

وی افزود: به طوری کلی قیمت‌های جهانی، روند تولید، طرح‌های توسعه‌ای، نرخ ارز، میزان صادرات و.. حکایت از بهبود صنعت سرب و روی دارد. این موضوع در مورد سایر صنایع فلزی همچون مس و فولاد نیز قابل مشاهده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت زرین معدن آسیا ادامه داد: در زرین معدن پروسه افزایش سرمایه در جریان است و هفته آینده گزارش توجیهی آن به بازرس قانونی شرکت ارائه خواهد شد. در این فرآیند، سرمایه زرین معدن از 65 میلیارد تومان از محل سود انباشته، مطالبات سهامداران و آورده نقدی سهامداران به 120 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. ضمن اینکه سهام شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان توسط زرین معدن به میزان 54 درصد پذیرش شده است که احتمالا حسب تعهد، باید 15 درصد سهام این شرکت را در بورس عرضه کنیم.

سلیمی خاطرنشان کرد: در راستای صیانت از دارایی‌های سهامداران، مجموعه زرین معدن اقدام به تاسیس صندوق بازارگردانی برای چهار شرکت زیرمجموعه حاضر در بورس کرده است. همچنین زرین معدن درخواست خرید اوراق خزانه را به سازمان بورس ارسال کرده است که پس از اخذ مجوز لازم خرید سهام زرین معدن در قالب اوراق خزانه در دستور کار هیئت مدیره شرکت قرار خواهد گرفت.

بهره‌برداری از کارخانه 150 هزار تنی فرآوری مهدی آباد

در ادامه تاج‌الدین عضو هیئت مدیره شرکت کیمیای زنجان گستران بیان کرد: در این شرکت وضعیت خوبی داریم و افزایش 200 درصدی سرمایه را تا اواخر پاییز از محل سود انباشته و آورده نقدی سهامداران دنبال می‌کنیم. دلیل افزایش سرمایه نیز اصلاح ساختار مالی، توجه به حمل و نقل و خرید کامیون به جهت تامین مواد اولیه است تا کاهش هزینه تمام شده تولید اتفاق بیفتد. بخشی از افزایش سرمایه نیز در زیرمجموعه‌ها انجام خواهد شد.

وی افزود: سیاست اصلی گروه زرین تامین مواد اولیه کل زیرمجموعه‌ها به عنوان گلوگاه اصلی صنایع معدنی است و در این راستا در حال تاسیس شرکت‌های استانی هستیم. شرکت‌های استانی نیز خود را با تصاحب معادن در هر استان با هدف تامین مواد اولیه توسعه خواهند داد.

عضو هیئت مدیره شرکت کیمیای زنجان گستران ادامه داد: در زنجان شرکت سیمین معدن حضور دارد که 22 درصد سهام آن برای کیمیا است و دو معدن فعال و دو معدن در حال اکتشاف دارد که یکی از آن‌ها تا پایان سال پس از اخذ پروانه بهره‌برداری و آغاز تولید، فعال می‌شود.

تاج‌الدین با اشاره به فعالیت معادن گروه، اذعان کرد: یکی از معادن فعال، معدن قزلجا است که ذخیره 100 هزار تنی دارد اما با کار اکتشافی انجام شده این ذخیره افزایش خواهد یافت، به طوری که چهار جبهه کاری در آن فعال کرده‌ایم و این معدن بخشی از تامین مواد اولیه گروه را برعهده خواهد داشت.

وی در خصوص تکمیل زنجیره معدن و احداث واحدهای فرآوری عنوان کرد: فاز نخست کارخانه فرآوری شرکت توسعه معادن مهدی آباد با ظرفیت 50 هزار تن کنسانتره به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم نیز با ظرفیت 100 هزار تن راه‌اندازی شده است و منتظر اعلام حضور مسئولان برای افتتاح این فاز هستیم. ضمن اینکه فاز سوم را نیز در دست اقدام داریم که این فاز نیز با ظرفیت 150 هزار تن در نظر گرفته شده و ظرفیت مجموعه مهدی آباد نهایتا به 300 هزار تن خواهد رسید.

عضو هیئت مدیره شرکت کیمیای زنجان گستران خاطرنشان کرد: اکتشاف در استان‌های مختلف را با 60 هزار کیلومتر مربع انجام می‌دهیم و در این رابطه پتانسیل‌های بسیار خوبی را شناسایی کرده‌ایم.

تاج‌الدین در خصوص سهام شرکت کیمیای زنجان گستران تصریح کرد: درخواست خرید اوراق خزانه را نیز برای کیمیا به بورس ارائه دادیم و منتظر تایید آن هستیم.

وی با اشاره به وضعیت شرکت کیمیای زنجان گستران، ابراز کرد: پیش‌بینی می‌کنیم فروش شرکت در پایان سال 1399 نسبت به سال 1398 حدود 26 درصد و سود خالص نیز حود 23 درصد رشد داشته باشد. همچنین سود خالص شرکت در پایان سه ماهه نخست سال 99 نسبت به سه ماهه سال 98 حدود 24 درصد رشد دارد. بنابراین شرکت کیمیای زنجان گستران وضعیت خوبی دارد و قیمت خرید سهام آن بسیار جذاب است.

نوسانات بورس طبیعی است

پس از آن جمیلی، مدیرعامل گروه صنعتی و معدنی زرین گفت: همواره در بورس شاهد رشد و ریزش بوده‌ایم و ریزش کنونی بورس نیز طبیعی و کارنامه شرکت زرین در بورس مشخص است. در دوره کرونا شاهد ریزش بورس‌های بین‌المللی بودیم، در حالی که بورس ایران رشد داشت؛ اکنون شاهد رشد بورس‌های دنیا و ریزش بورس ایران هستیم. پیش‌بینی می‌شد که مانند نفت، فلزات نیز دچار ریزش شدید قیمت شوند اما این اتفاق نیفتاد و اکنون همه فلزات اساسی رشد قیمت دارند.

وی افزود: سرمایه شرکت‌های زیرمجموعه افزایش خواهد یافت و سودآوری شرکت‌های زیرمجموعه ما نسبت به سال‌های گذشته افزایش خواهند یافت. ضمن اینکه دو شرکت وارد بورس خواهد شد که قیمت سهم اولیه آن برای خریداران جذاب خواهد بود.

مدیرعامل گروه صنعتی و معدنی زرین اضافه کرد: برنامه‌های گروه و شرکت‌های زیرمجموعه به تدریج عملیاتی خواهند شد. به طوری که کارخانه‌های فرآوری مهدی آباد سودآوری مجموعه را افزایش خواهد داد. ضمن اینکه عملیات بهره‌برداری از معدن زغال‌سنگ را نیز تا پایان سال جاری آغاز خواهیم کرد که این امر نیز می‌تواند بر سودآوری مجموعه موثر باشد.

جمیلی خاطرنشان کرد: روش‌های نوینی را برای در اکتشاف و فرآوری دنبال می‌کنیم و به اکتشافات عمیق توجه خواهیم داشت تا تامین مواد اولیه گروه و حتی سایر صنایع کشور را انجام دهیم. همچنین در پژوهشکده دو اختراع ثبت کردیم که یکی از آن‌ها صنعتی شده است و دیگری را تا پایان سال صنعتی خواهیم کرد.

وی در پایان تاکید کرد: پشتیبان سهام خود هستیم و سهامداران اسیر هیجانات نشوند و به ارزش ذاتی شرکت‌ها نگاه کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: