پایان زیرسازی خطوط ایستگاه چادرملو
مدیرکل راه‌آهن یزد اعلام کرد:

پایان زیرسازی خطوط ایستگاه چادرملو

مدیرکل راه‌آهن یزد با بیان اینکه ایستگاه چادرملو یکی از پرترافیک‌ترین مبادی بارگیری در منطقه محسوب می شود، از پایان عملیات زیرسازی و آغاز عملیات روسازی خطوط ایستگاه راه‌آهن چادرملو خبر داد و گفت: این عملیات شامل نصب هشت دستگاه سوزن و هشت هزار متر مکعب خاکریزی است که برای این عملیات سه میلیارد تومان اعتبار منظور شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، راه‌آهن استان یزد به دلیل و قرار گرفتن در مرکز جغرافیایی، معدنی و مسیر ترانزیتی اصلی کشور، نقش استراتژیک مهمی در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران دارد و بخش عمده بار این منطقه سنگ آهن استخراجی از معادن چادرملو و چغارت، زغال‌سنگ و محموله‌های عبوری شامل نفت کوره، کنستانتره، سنگ آهن، گندله و محموله‌های ترانزیتی است.
اهمیت اقتصادی راه‌آهن یزد در شبکه ریلی به دلیل حمل مواد اولیه کارخانه ذوب‌آهن اصفهان، فولاد مبارکه  و گندله‌سازی که قسمتی اعظم سنگ آهن آن از معادن چادرملو و چغارت تامین می‌شود، حجم حمل بار در این محدوده را به شکل چشمگیری افزایش داده است.

محورهای راه‌آهن استان یزد مسیرهای مهمی مانند میبد _ اردکان _ بادرود، اردکان ـ چادرملو، میبد ـ یزد، یزد _ بافق، بافق ـ جندق و اردکان ـ ارژنگ ـ میبد را شامل می‌شود که دارای پنج ایستگاه تشکیلاتی یزد، میبد، بافق ، اردکان و چادرملو است.

از میان ایستگاه‌های راه‌آهن یزد، ایستگاه  چادرملو یکی از ایستگاه‌های تشکیلاتی استان و از مهم‌ترین ایستگاه‌های شبکه ریلی کشور است، این ایستگاه به دلیل واقع شدن در کنار معدن چادرملو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که در محور اردکان - مشهد در ۲۰۰ کیلومتری ایستگاه راه آهن اردکان قرار دارد.

سالانه بالغ  بر ۹ میلیون تن مواد معدنی و کنسانتره از ایستگاه راه‌آهن چادرملو به کارخانجات ذوب‌آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد اهواز، گندله‌سازی و بخشی نیز برای صادرات به مقصد بندرعباس بارگیری و ارسال می‌شود.

همچنین به منظور گسترش خطوط ریلی و روان شدن سیر قطارها، خطی به طول ۲۰۰ کیلومتر در سال ۱۳۷۷ از اردکان تا ایستگاه چادرملو احداث شد و به منظور رفع گلوگاه‌های ظرفیتی و کاهش شیب و فراز محور مذکور، تونلی به طول ۸۰۰ متر و واریانتی به طول ۱۵ کیلومتر در بلاک ریگ _ زرین ساخته شد که نقش قابل توجهی در افزایش راندمان کاری و استفاده از ظرفیت موجود داشته است.

پایان یافتن عملیات زیرسازی خطوط ایستگاه چادرملو

مدیرکل راه‌آهن یزد در گفت‌وگویی با اعلام پایان یافتن عملیات زیرسازی خطوط ایستگاه راه‌آهن چادرملو اظهار داشت: به منظور افزایش راندمان کاری، سیر روان قطارها و رفع موانع ترافیکی در محور شرق -یزد-اصفهان، عملیات زیرسازی خطوط  ایستگاه چادرملو به طول سه هزار متر و با هشت هزار مترمکعب خاکریزی طبق نقشه مصوب اداره کل خط و سازه‌های فنی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران پایان یافته است.

رحمت رحمت‌نژاد با بیان اینکه در این عملیات دو خط به طول سه کیلومتر ساخته خواهد شد، افزود: برای عملیات این خط در مجموع ۱.۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی از آغاز عملیات روسازی خطوط ایستگاه راه‌آهن چادرملو خبر داد و یادآور شد: این عملیات شامل نصب هشت دستگاه سوزن و هشت هزار متر مکعب خاکریزی است که برای این عملیات سه میلیارد تومان اعتبار  منظور شده است.

مدیرکل راه‌آهن یزد تصریح کرد: تغییر ایستگاه مبادله از جندق به چادرملو، حذف توقف قطارها در جندق، افزایش بهره‌وری، کاهش زمان فرآیند مبادله قطارها، ارتقای ایمنی و سیر روان قطارهای محور شرق _اصفهان و بالعکس از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

رحمت‌نژاد با بیان اینکه ایستگاه چادرملو یکی از پرترافیک‌ترین مبادی بارگیری در منطقه محسوب می شود، افزود: روزانه حدود ۴۵۰ واگن از این محور حدود ۴۰ هزار تن مواد معدنی و کنسانتره را از چادرملو به کارخانجات ذوب‌آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد اهواز، گندله‌سازی و بخشی نیز برای صادرات به بندرعباس حمل می کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایستگاه چادرملو هم اکنون دارای ۱۱ خط قبول و اعزام، دو دستگاه قیف بارگیری، دو خط بارگیری، دو خط دوار برای مانور، یک خط سوخت و تعمیرات است و  با احداث دو خط جدید به طول سه هزار متر با هفت دستگاه سوزن، تعداد خطوط این ایستگاه به ۱۳ خط می‌رسد که نقش قابل توجهی در افزایش سیر روان قطارها ایفا خواهد کرد. 

رشد 5 درصدی حمل بار در راه‌آهن یزد

مدیرکل راه‌آهن یزد گفت: در نیمه اول سال جاری سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون تن کیلومتر بار خالص حمل شده در این اداره کل به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد رشد داشته است.

رحمت‌نژاد تصریح کرد: در نیمه اول امسال، ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن مواد معدنی، کنستانتره و گندله از مبادی سنگ آهن مرکزی ایران، گندله‌سازی اردکان و معدن چادر ملو به مقاصد فولاد اصفهان، فولاد خوزستان و قسمتی نیز جهت صادرات به بندرعباس بارگیری شده است.

وی خاطرنشان کرد:  دو میلیون و ۲۵۰ هزار تن محموله از قبیل سنگ آهن، کنستانتره، گندم، رول فلزی و دیگر اقلام نیز تخلیه شده که امید می‌رود با طرح‌های پیاده شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، درماه‌های آتی روند رو به رشدی را شاهد باشیم.

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنگ آهن کشور است که از سال گذشته با بهره‌برداری از واحدهای فولادی توانست زنجیره تولید را از سنگ آهن تا محصولات نهایی تکمیل کند. 

راه‌آهن یزد با سهم حدود ۴۰ درصدی از حمل‌‌ونقل بار ایران در ۱۸ سال گذشته در جایگاه نخست حمل بار کشور قرار دارد و بیش از ۸۰ درصد مواد معدنی و افزون بر ۷۰ درصد بارهای ترانزیتی کشور از این استان حمل می‌شود.

حدود یک هزار کیلومتر خط‌ آهن شامل 7 درصد مجموع خطوط ریلی کشور در استان یزد قرار دارد و نزدیک به ۴۰ درصد عملیات معادل چهار برابر بازدهی و بهره‌وری نسبت به دیگر نواحی کشور مربوط به این منطقه است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، مجموع خطوط راه‌آهن یزد یک هزار و ۱۶۳ کیلومتر است که شامل ۹۵۳ کیلومتر خطوط اصلی و ۶۵ کیلومتر خطوط صنعتی تجاری و ۱۴۵ کیلومتر خطوط مانوری است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: