احتمال جابجایی مدیرعامل ایرالکو
ایرالکو راه امیدبخشی را طی نمی‌کند

احتمال جابجایی مدیرعامل ایرالکو

نگاهی به وضعیت شرکت پر حاشیه شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) نشان می دهد که این واحد تولیدی چندان راه امید بخشی را طی نمی کند و مثل بقیه حوزه آلومینیوم نیاز به ساماندهی دارد.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از ایسنا، شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) به عنوان بزرگ‌ترین واحد معدنی کشور و از جمله واحدهای خصوصی شده صنایع معدنی است که از دیگر واحدهای خصوصی شده مستثنی نبوده و حواشی مختلفی را با خود دارد که از جمله آنها موضوع آلایندگی کارخانه در اراک و اخیرا تشکیل کمیته تحقیق و تفحص در مجلس از این واحد صنعتی است.

با وجود آنکه آلومینیوم یکی از صنایع با مزیت در حوزه صنایع انرژی‌بر است، فعالان این حوزه معتقد هستند که این صنعت متصدی دولتی مناسب و درستی ندارد و این امر باعث شده است احتمال این که صنعت آلومینیوم نتواند به اهداف مشخص شده خود در برنامه‌های بلند مدت، مانند اهداف چشم انداز سال ۱۴۰۴ برسد را قوت بخشیده است.

در همین راستا شرکت هایی مانند ایرالکو نقش مهمی به لحاظ تولیدی در این صنعت بازی می‌کند اما هم‌اکنون این شرکت نیز با مشکلاتی مواج است؛ به طوری که در ابتدای آبان ماه امسال با تصمیم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از آنجاکه گفته می شود در شورای رقابت حجم قابل توجهی از دادخواست های حوزه معدن مربوط به آلومینیوم و به طور خاص دو شرکت آلومینیوم المهدی و شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) بوده است، کمیته تحقیق و تفحص از این دو واحد صنایع معدنی در مجلس تشکیل شده و گفته می شود موارد شکایت از این دو واحد آلومینیومی مربوط ایجاد انحصار و تخلفات مربوط به قیمت عرضه محصول است.

در این میان یکی از چالش‌های مداوم ایرالکو این است که با واحدهای زیست محیطی در اراک داشته است و آن را یکی از عوامل اصلی آلودگی های آن منطقه می دانند؛ به طوری که چندی پیش سیدعلی آقازاده - استاندار مرکزی - ایرالکو را نسبت به وعده‌های زیست محیطی که داده بود، بد قول توصیف کرد و خواستار تعیین ضرب العجل از سوی سازمان حفاظت محیط زیست برای این شرکت شد.

این در حالی است که در کش و قوس این حواشی، اخبار به گوش رسیده از جلسه هیات مدیره ایرالکو حکایت از احتمال جابجایی مدیرعامل این شرکت دارد و گفته می‌شود که مهدی ثقفی به جای بهمن اخوان به عنوان مدیرعامل ایرالکو معرفی خواهد شد.

نگاهی به کارنامه ثقفی نشان می‌دهد که گرچه وی اکنون به عنوان عضو هیات عامل سازمان توسعه و نو سازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مشغول کار است، اما پیش از این مدیر عاملی شرکت آلومینیوم المهدی و سنگ آهن گل گهر را در کارنامه خود دارد که باید دید این تغییر مدیریت با توجه به سابقه وی، آیا می‌تواند بهره‌وری، تعامل بین بخشی و وضعیتی که باعث ایجاد حساسیت مجلس روی این واحد صنعتی شده است را تحت تاثیر مثبت قرار دهد.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ایرالکو در شرایط اضطراری قرار دارد
صنایع پایین‌دست آلومینیوم، نقدینگی برای خرید ندارند
مدیرعامل جدید شرکت ایرالکو منصوب شد
اخبار فضای مجازی درخصوص ایرالکو ناشی از اغراض شخصی و بازی‌های سیاسی است
تحقیق و تفحص از ایرالکو و عملکرد مدیران این شرکت را کلید بزنید
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 56 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

پنجاه و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 54 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: