تولید ورق گالوانیزه با پوشش TOC در شرکت فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری
مدیرعامل شرکت تاراز چهارمحال و بختیاری خبر داد:

تولید ورق گالوانیزه با پوشش TOC در شرکت فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری

مدیرعامل شرکت تاراز چهارمحال و بختیاری گفت: با برنامه‌ریزی و تلاش مدیریت و کارکنان سختکوش شرکت فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری، تولید محصول جدید Tin Organic Coating) TOC) با کیفیت مطلوب از سر گرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، سعید رشیدی ضمن تایید این خبر در خصوص ویژگی‌های این محصول اظهار داشت: پس از پوشش فلز روی بر سطح ورق‌های فول‌هارد نورد سرد، پوشش نازک ارگانیک برای محافظت و جلوگیری از شوره بر سطح ورق گالوانیزه اعمال می‌شود.

وی افزود: از زیبایی ظاهری به‌دلیل رنگ و براقیت خاص سطح ورق، مقاومت فوق‌العاده در برابر شوره که از معضلات ورق گالوانیزه است، قابلیت فرم‌پذیری مناسب بدون نیاز به استفاده از روانکار، مقاومت بالا در برابر نور خورشید و خوردگی و هزینه کمتر تولید نسبت به ورق رنگی به‌عنوان بارزترین ویژگی‌های ورق TOC یاد کرد.

وی با بیان اینکه این محصول در تولید پوشش سقف‌ها، ساندویچ‌پانل‌ها و برخی از بخش‌های لوازم‌خانگی کاربرد دارد، عنوان کرد: با توجه به مزایای یادشده، ورق‌های TOC می‌تواند جایگزین مناسبی برای ورق‌های رنگی باشد.

مدیرعامل شرکت تاراز از برنامه‌ریزی برای تولید این محصول در رنگ‌های مختلف خبر داد و تصریح کرد: شرکت فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری تنها تولیدکننده ورق‌های TOC در کشور است.

به گفته رشیدی با توجه به جدید بودن محصول و نیاز به معرفی به بازار، در حال حاضر برنامه تولید سه هزار تن در ماه پیش‌بینی‌شده که این مقدار در آینده بر اساس تقاضای بازار تا بیش از پنج هزار تن قابل افزایش است.

وی با اشاره به اینکه محصول جدید نیازمند اتخاذ شیوه‌های بازاریابی طبق اصول مرتبط و سپس معرفی و نفوذ در بازار و در نهایت تثبیت و توسعه آن است، ادامه داد: این محصول در چند سال گذشته نیز در شرکت فولاد تاراز تولید و مقداری هم به بازار عرضه شد، ولی به‌علت عدم تداوم عرضه، معرفی مناسبی انجام نشد. برنامه این شرکت استفاده از قابلیت‌های منحصربه‌فرد تکنولوژی خط تولید برای تولید و عرضه محصولات با ارزش‌افزوده بیشتر است که ورق گالوانیزه TOC نیز یکی از آن‌هاست.

مدیرعامل شرکت تاراز با تاکید بر اینکه برای تولید محصول TOC نیاز به ورق سرد فول‌هارد با ضخامت 0.5 و 0.6 میلی‌متر است ادامه داد: در این زمینه باید از همکاری شرکت فولاد مبارکه در تامین کلاف سرد فول‌هارد قدردانی کنیم. ضمن اینکه باید در نظر داشته باشیم این همکاری می‌تواند موجب رشد و توسعه تولیدات شرکت فولاد تاراز شود.

رشیدی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های داخلی و خارجی عرضه این محصول خاطرنشان کرد: در صورت تامین مواد اولیه (ورق فول‌هارد) و افزایش تولید، امکان صادرات ورق TOC به بازارهای جهانی به‌خصوص کشورهای منطقه فراهم است و می‌تواند برای مجموعه فولاد مبارکه ارزش‌افزوده اقتصادی و برای کشور ارزآوری ایجاد کند.
گفتنی است شرکت تاراز چهارمحال و بختیاری با ظرفیت تولید 260 هزار تن از سال 1395 در شهرک صنعتی شهرکرد به بهره‌برداری رسید. این شرکت در صورت تامین مواد اولیه از قبیل ورق فول‌هارد سرد قابلیت تولید انواع محصولات گالوانیزه را دارد. محصولات تولیدشده در این شرکت در صنایع ساختمان، صنایع فلزی سبک، ساخت برخی قطعات خودرو و صنعت لوازم‌خانگی کاربرد دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
خروج تقاضاهای کاذب از بازار فولاد برای نجات تولید
پیش‌بینی تولید ۱۸۰ هزار تن ورق گالوانیزه در سال جاری
با تدبیر و باورپذیری، می‌توان رکوردهای تولید را جابه‌جا کرد
تثبیت قوانین صنعت فولاد، یک ضرورت است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: