قطعات مختلف در شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید داخلی‌سازی شده‌اند
مدیر مهندسی شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید:

قطعات مختلف در شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید داخلی‌سازی شده‌اند

مدیر مهندسی شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید گفت: در صورت ساخت قطرهای مختلف لوله، نیازمند تعویض ابزار هستیم و در همین راستا، اکنون همه قطعات مکانیکی و همچنین بیش از 70 درصد قطعات الکتریکال مورد نیاز شرکت نیز داخلی‌سازی شده است.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مهدی مصلح آبادی اظهار داشت: شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه هلدینگ گروه صنعتی سدید، بر اساس برنامه‌های راهبردی تدوین شده، نگاه ویژه‌ای به تحقیق و توسعه و نوآوری های فنی و مهندسی بر اساس پتانسیل‌های داخلی داشته است به گونه‌ای که حوزه فنی و مهندسی شرکت ماهشهر سدید طی سال‌های اخیر با تجهیز سخت‌افزار و نرم‌افزارهای مختلف در این حوزه و بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص، آموزش دیده و باتجربه، از پتانسیل بالایی برای ارائه خدمات فنی و مهندسی در شرکت برخوردار شده است که گواه آن صرفه‌جویی‌های ارزی مختلف به واسطه داخلی‌سازی قطعات و تجهیزات متنوع، در طی سال‌های اخیر است.

وی در ادامه به داخلی‌سازی اکسپندر (یکی از دستگاه‌های صنعت لوله‌سازی) در این مجموعه اشاره کرد و افزود:‌ این دستگاه که از تکنولوژی بالا (HighTech)‌ برخوردار است، پیش از این در سایز 56 اینچ از آلمان وارد می‌شد اما با تلاش مهندسان واحد R&D مجموعه، اکنون در سایزهای 36 تا 46 اینچ در شرکت ساخته شده و در تولید محصولات شرکت؛ به کار گرفته شده است.

مدیر مهندسی شرکت لوله‌سازی ماهشهر یادآوری کرد:‌ داخلی‌سازی دستگاه اکسپندر، کاهش ارزبری چند میلیون دلاری برای شرکت به همراه داشته است که در سال ۹۴ انجام پذیرفت.

مصلح آبادی ادامه داد: ‌سال 89 و با آغاز دور نخست تحریم‌ها و عدم فروش دستگاه یادشده از سوی آلمان‌ها، داخلی‌سازی نیازمندی‌های شرکت کلید خورد و در حدود 12 سال گذشته چندین میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در این مجموعه اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد:‌ در صورت ساخت قطرهای مختلف لوله، نیازمند تعویض ابزار هستیم و در همین راستا، همه قطعات مکانیکی مورد نیاز شرکت اکنون داخلی‌سازی شده است.

مدیر مهندسی شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید عنوان کرد: بیش از 70 درصد قطعات الکتریکال مورد نیاز شرکت نیز داخلی‌سازی شده است.

مصلح آبادی در انتها خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد ذکر شده، هم اکنون با حدود 50 شرکت کوچک و متوسط دیگر در زمینه تامین مواد اولیه و ساخت قطعات و تجهیزات از جمله تامین سیم، روغن‌های صنعتی، فیلم‌های رادیوگرافی، پیمانکاران ساخت و غیره از استان‌های تهران، یزد، خوزستان و اصفهان همکاری داریم.

بر اساس گزارشی از معدن 24، هلدینگ گروه صنعتی سدید در راستای توسعه خطوط تولید لوله های قطور فولادی و دستیابی به تکنولوژی پیشرفته تولید در این بخش، که تناسب بیشتری با نیازهای خطوط انتقال نفت و گاز ترش و شیرین داشته باشد و با توجه به روند افزایش تقاضا برای این قبیل لوله‌ها، در سال ۱۳۸۱ اقدام به سرمایه‌گذاری و احداث کارخانه لوله‌سازی ماهشهر سدیدجهت تولید لوله‌های قطور فولادی با روش درزجوش مستقیم برای خطوط انتقال نفت و گاز ترش و شیرین نمود که تکنولوژی تولید آن نیز از پیشرفته‌ترین روش‌های موجود در دنیا در زمینه‌ تولید این نوع از لوله‌ها است. ضمن آنکه شرکت لوله‌سازی ماهشهر در طی سال‌های فعالیت خود موفق به تولید چند هزار کیلومتر لوله در پروژه‌های مختلف عمرانی و ملی کشور شده و همچنین صادرات به کشورهای همسایه را نیز انجام داده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
تولید روزانه 160 شاخه لوله 42 اینچ به وزن تقریبی 1000 تن
صبانیرو، اولین تولیدکننده توربین‌های بادی در کشور و منطقه خاورمیانه
تولید 350 هزار تن لوله در سال / کیفیتی همپای کشورهای بزرگ دنیا
رونق صنعت لوله‌سازی در تسهیل صادرات است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: