امضای قرارداد سرمایه‌گذاری برای پترولیوم کک و سدیم سیانید

امضای قرارداد سرمایه‌گذاری برای پترولیوم کک و سدیم سیانید

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد: نیمه نخست امسال قرارداد سرمایه‌گذاری برای احداث کارخانه تولید پترولیوم کک و نیز احداث کارخانه تولید سدیم سیانید با سرمایه‌گذار بخش خصوصی امضا شد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، قرارداد انجام سرمایه‌گذاری به منظور احداث کارخانه تولید پترولیوم کک با ظرفیت تولید سالانه ۴۰ هزار تن در منطقه آزاد اروند با هزینه‌ای بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد ریال بین ایمپاسکو با بخش خصوصی به امضا رسید.

قرارداد احداث کارخانه تولید سدیم سیانید با تضمین خرید سالیانه یک هزار و ۵۰۰ تن سدیم سیانید قرصی با خلوص حداقل ۹۸ درصد با میزان هزینه سرمایه‌گذاری یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با سرمایه‌گذار بخش خصوصی بسته شد.

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ( وابسته به سازمان ایمیدرو) در سال ۱۳۹۳ اقدام به تدوین و پیادهسازی راهبردها و سیاست‌های اجرایی جدید کرد و با هدف تهیه و تولید انواع مواد معدنی مورد نیاز کشور و توسعه پایدار بخش معدن در مناطق کمتر توسعه یافته و جهت استفاده از توان بخش خصوصی، برون سپاری مدیریت و راهبری مجتمع‌های تابعه خود را به فعالان و سرمایه‌گذاران بخش، هدف‌گذاری کرد.

همچنین مجتمع‌های فروکروم جغتای (خراسان رضوی)، نفلین سینیت کلیبر (آذربایجان شرقی)، سرب نخلک (اصفهان)، فسفات اسفوردی (یزد)، سنگ آهن جلال آباد (کرمان)، سنگ آهن گل‌گهر (کرمان)، کک‌سازی زرند (کرمان)، پتاس خور و بیابانک (اصفهان) و سنگ آهن سیرجان (کرمان) در قالب قراردادهای بلند مدت به فعالان و سرمایه‌گذاران واگذار کرد.

کارخانه سرب نخلک به زودی در مدار تولید 

امسال در پنج ماه نخست، عملیات احداث کارخانه جدید فرآوری یک هزار و ۸۰۰ تنی سرب نخلک (اصفهان) با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصدی نصب تجهیزات و ماشین‌آلات به زودی افتتاح و راه‌اندازی می‌شود و این کارخانه اشتغال مستقیم حداقل ۱۵ نفر نیروی کار را فراهم می‌کند.

در زمان واگذاری راهبری مجتمع سرب نخلک به بخش خصوص تعداد نفرات شاغل در مجتمع در حدود ۱۶۰ نفر بوده، حال آنکه با گذشت حدود ۴۰ ماه از شروع قرارداد تعداد نفرات شاغل با افزایش بیش از ۲۴۴ درصدی به تعداد بیش از ۴۰۰  نفر رسیده که این نفرات بیشتر افراد بومی منطقه نخلک محسوب می‌شوند.

در پنج ماه نخست امسال مکان‌یابی، طراحی و پایش سد باطله ناشی از پساب کارخانه فرآوری معدن سرب نخلک انجام شده و مجتمع معدنی نخلک در حال انعقاد قرار داد با دانشگاه تهران است، همچنین ارزیابی پایداری و تحلیل دینامیکی تونل زیرزمینی (اسپیرال) معدن سرب نخلک به روش تحلیلی و عددی صورت گرفته و این مجتمع در حال انعقاد قرارداد با دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

 میزان فروش کنسانتره مجتمع سرب نخلک درمدت این گزارش چهار هزار و ۲۰۰ تن ثبت شده در صورتی که این رقم در مدت مشابه سال ۹۸ برابر با سه هزار تن بود.

 مجتمع معدنی نخلک به عنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و از قدیمی‌ترین معادن زیرزمینی دارای کانی‌های فلزی است که در چارچوب سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیری در سال ۱۳۹۵ امور راهبری آن به مدت ۲۵ سال به شرکت سرب و روی کیمیا گوهران واگذار شد.

راه‌اندازی ۴۲ معدن در پنج ماه امسال 

در مدت پنج ماه ابتدایی امسال در قالب طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس، تعداد ۴۲ معدن در سراسر کشور راه‌اندازی مجدد و فعال شد.

تاکنون تعداد ۵۱۰ معدن در سراسر کشور و در قالب برنامه طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس شناسایی و اولویت‌بندی شده است.

برگزاری بیش از ۱۰ جلسه کمیته فنی مشترک با طرف‌های تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری و همچنین جلسات فعال‌سازی معادن مس کشور با کمک شرکت ملی صنایع مس ایران از دیگر اقدام‌های مرتبط در این زمینه است.

همچنین در مدت این گزارش تعداد ۵۰ گزارش اختصاصی پایش استانی و پتانسیل‌یابی و پایش ۲۰ معدن از ۱۴۶ معدن احیا شده در سال ۹۸ در دستور کار بوده و همچنین بررسی اولیه در زمینه آمار و اطلاعات محدوده‌های اکتشافی اعم از پروانه اکتشاف و گواهی کشف به عنوان پتانسیل‌های معدنی انجام شده است.

جلسات کمیته فنی مشترک با صندوق بیمه برای بررسی شرایط معادن متقاضی تسهیلات برای اعطای منابع مالی مورد نیاز برگزار شده است.

آماده‌سازی مقدمات ورود معادن کوچک‌مقیاس به بورس و پیشنهادات مرتبط به آن و همچنین اجرای طرح پروژه آسیب‌شناسی و بررسی جامع شرایط تولید واحدهای معدنی با محوریت طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس با مشارکت انجمن سنگ ایران و در قالب تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه تربیت مدرس در پنج ماه گذشته، در شمار اقدامات اجرایی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: