موفقیت در ساخت شیرآلات پروژه ملی نفت
مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب خبر داد:

موفقیت در ساخت شیرآلات پروژه ملی نفت

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب گفت: شیرآلات مورد نیاز پروژه استراتژیک ملی خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک توسط این شرکت ساخته می‌شود. زمان تولید شیرآلات مورد نیاز صنعت نفت بسیار پایین است و در مدت دو هفته می‌توان این شیرها را تولید کرد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، سیروس نورافکن شنبه در نشست خبری در محل شرکت بهسازان جنوب در شهرک صنعتی شماره سه اهواز اظهار داشت: ساخت این شیرآلات در این شرکت ۱۰میلیون یورو برای کشورو شرکت نفت صرفه‌جویی ارزی به همراه دارد.

وی با بیان اینکه همه در تلاش هستند که پروژه خط لوله نفت گوره به جاسک با سرعت هرچه تمام‌تر انجام شود ادامه داد: این پروژه شیرآلات زیادی احتیاج دارد که پارسال برنامه‌ریزی شد شیرآلات از خارج کشور خریداری شود اما شرکت نفت تصمیم گرفت این شیرآلات را در کشور تولید کند.

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب عنوان کرد: مهندسان شرکت نفت در بازدیدهایی که از شرکت‌های مختلف داشتند در نهایت این شرکت را برای طراحی و تولید این شیرآلات انتخاب کردند.

نورافکن تصریح کرد: قردادی بین شرکت نفت واین شرکت برای تولید تمامی شیرآلات مورد نیاز خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک بسته شد و این شرکت در بخش مهندسی شروع به مطالعات در خصوص تولید این شیرآلات کرد.

وی افزود: برای تولید این شیرآلات نیاز به ورق‌هایی با ضخامت بالا است و این شرکت برای اینکه تولید این کالا را به طور کامل داخلی انجام دهد با شرکت فولاد اکسین نشست‌هایی برگزار کرد.

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب ابراز کرد: این شرکت با همکاری مهندسان داخلی شرکت بهسازان و فولاد اکسین موفق به تولید ورق‌های آزمایشی این پروژه شد.

نورافکن با اشاره به اینکه تمامی بخش‌های تولید این شیرآلات در استان در حال تولید است ادامه داد: امروز ورق‌های مورد نیاز ساخت این شیرآلات توسط شرکت فولاد اکسین تولید شده است و تا سه ماه آینده شیرآلات مورد نیاز شرکت نفت نیز تولید خواهد شد.

وی اضافه کرد: با این کار نه تنها تولید این شیرآلات با سایز بالا بومی می‌شود بلکه یک محصول به شرکت فولاد اکسین اضافه خواهد شد، این محصولات در گذشته در کره جنوبی تولید و وارد می‌شد.

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب اذعان کرد: برای تولید شیرآلات مورد نیاز صنعت نفت شرکت بهسازان جنوب  حدود ۴۰ نفر نیروی جدید را به کار گرفت ضمن اینکه این شرکت تبدیل به قطب شیرآلات با قطر بالا خواهد شد.

نورافکن بیان کرد: در شهر اهواز بیشتر کارگاه‌ها قطعه‌ساز هستند اما تولید این محصول باعث می‌شود تا تکنولوژی در تولید قطعات در اهواز وارد شود.

وی توضیح داد: این شرکت این توانایی را دارد که در آینده این محصول را به کشورهای مختلف صادر کند.

مدیرعامل شرکت بهسازان جنوب ادامه داد: زمان تولید شیرآلات مورد نیاز صنعت نفت بسیار پایین است و در مدت دو هفته می‌توان این شیرها را تولید کرد.

 نورافکن در ادامه به موانع تولید اشاره کرد و افزود: یکی از موانع کار تولید بیمه است شرکت‌های بیمه‌ها در این شرایط سخت اقتصادی به شرکت‌های خصوصی هجوم آورده است.

وی مطرح کرد: طبق مصوبه مجلس شرکت‌های تولیدی در زمان انعقاد قرار داد از پرداخت بیمه معاف هستند این در حالی است که بیمه‌ها بابت هر قرارداد تقاضای دریافت پول دارند و همین مورد باعث ضربه زدن به واحدهای تولیدی می‌شود.

خط لوله گوره به جاسک برای انتقال نفت خام سبک و سنگین کشور و با هدف تنوع بخشی به راه‌های صادرات نفت طراحی شده است.

اقدامات طرح ساخت خط لوله گوره- جاسک شامل مطالعات طراحی بنیادی و امکان‌سنجی آن در اواخرسال ۹۴ و نیز اقدامات عملی طراحی بنیادی آن در ابتدای سال ۹۵ شروع شد و این اقدامات در سال ۹۶ به پایان رسید.

 پس از انجام مطالعه جامع و جانمایی طرح، هم‌اکنون مسیر این خط لوله به طول یک هزار کیلومتر خط ۴۲ اینچ با ایستگاه‌های بین راهی آن نهایی شده است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، شرکت بهسازان جنوب در شهرک صنعتی شماره سه اهواز کار ساخت شیرآلات این پروژه ملی را عهده‌دار شده است و برای نخستین بار در کشور موفق به تولید داخلی شیرآلات مورد نیاز این طرح عظیم انتقال نفت شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: