مقررات‌زدایی، لازمه بهبود فضای کسب‌وکار
فیروزی مطرح کرد:

مقررات‌زدایی، لازمه بهبود فضای کسب‌وکار

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب‌و‌کار وزارت اقتصاد گفت: مقررات‌زدایی از مصوبات کارگروه رفع موانع جهش تولید است که در صورت اجرا، فضای کسب‌وکار را بهبود می‌بخشد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، علی فیروزی رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب‌و‌کار وزارت اقتصاد روز سه‌شنبه در شبکه خبر در خصوص مصوبات جدید کارگروه رفع موانع جهش تولید اظهار داشت: مبحث مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزها از مصوبات امروز کارگروه رفع موانع جهش تولید بود . مجوزها معضل بزرگ در بهبود محیط کسب‌وکار به شمار می‌روند. طبق مصوبات امروز بخش اعظمی از  صدور مجوزها  تسهیل می‌شود و هر دستگاه اجرایی تنها طی دو هفته باید پاسخ درخواست مجوز را به طور شفاف، مستدل و مبتنی بر قانون اعلام کند.

وی افزود: همچنین در خصوص مجوزهای مربوط به محیط زیست، امنیت و مسائل بهداشتی که باید در مراحل بیشتری بررسی شوند هم پاسخ دستگاه مربوطه باید شفاف، مستدل و  مبتنی بر قانون باشد.

رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب‌و‌کار وزارت اقتصاد بیان کرد: بحث دوم مصوبات امروز کارگروه، مربوط به  مبحث مقررات‌زایی می‌شود. در کل دنیا به ازای هر یک مقرره باید دو مقرره از قانون خارج شود. باید به سمتی برویم که قوانین زاید در کشور به وجود نیاید.

فیروزی تاکید کرد: ضمانت اجرای مصوبات کارگروه رفع موانع جهش تولید، تغییر ادبیات مجوزدهی است. باید ادبیات ما نسبت به مقررات‌دهی عوض شود و مقرره‌گذاری برای دستگاه‌های مختلف هزینه‌دار شود تا هر دستگاهی به راحتی نتواند ایجاد مقررات زائد کند.

مقررات‌زدایی در اجرا موفق نبوده است

سلاح ورزی نایب‌رئیس اتاق ایران در این خصوص تصریح کرد: درباره مقررات‌زدایی تصمیمات خوب و متعددی تاکنون در کارگروه‌های مختلف گرفته شده اما در مرحله اجرا با موفقیت مواجه نبوده است.

وی ادامه داد: این تصمیمات بیشتر  منجر به در نظر گرفتن تسهیلات برای بخش تولید شده است که در مرحله اجرا با مشکلات بانکی مواجه می‌شود.

نایب‌رئیس اتاق ایران عنوان کرد: در شرایط تحریم که کشور به صادرات و واردات نیاز دارد قوانین زاید مانع کار فعالان اقتصادی می‌شود.

سلاح ورزی توضیح داد: کارگروه رفع موانع جهش تولید با دستور مقام معظم  رهبری تشکیل شده است و نمایندگانی از دستگاه‌های دیگر هم در این کارگروه حضور دارند. این کارگروه در قدم اول به جای توجه به تامین مالی به معضل اصلی بخش تولید که  فضای کسب‌وکار است پرداخته که می‌توان به آن امیدوار بود.

وی اضافه کرد: ۱۴ تصمیم امروز این کارگروه اگر به تصویب نهایی برسد و اجرایی شود، می‌تواند به بهبود فضای کسب‌وکار و کاهش مقررات زاید کمک کند.

پیگیری اجرای مصوبات کارگروه رفع موانع جهش تولید با کمک قوه قضاییه

در ادامه برنامه زالی، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به انتقاد بخش خصوصی از روند صدور مجوزها و مقررات‌زدایی بیان کرد: باید اعتماد بخش خصوصی را در این زمینه جلب کنیم.  ۱۲ وزیر و روسای سازمان‌های دولتی عضو کارگروه رفع موانع جهش تولید هستند و اجرای مصوبات این کارگروه برای همه دستگاه‌ها الزامی است.

وی افزود: با کمکی که از دادستانی کل کشور و قوه قضاییه گرفتیم، اجرای درست مصوبات ستاد را پیگیری می‌کنیم اما در این حوزه ترک فعل‌هایی از سوی دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود و تلاش ما این است تا اجرای مصوبات را به طور کامل پیگیری کنیم.

بر اساس گزارشی از باشگاه خبرنگاران جوان، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در خصوص دلایل اجرای ناقص مصوبات خاطرنشان کرد: برخی دستگاه‌ها بخشی‌نگری دارند. خط قرمز ما تولید یک واحد تولیدی است و در سالی که جهش تولید نام گرفته است باید مصوبات تسهیل تولید اجرا شوند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
توانمندسازی صادراتی ۲۵۰۰ شرکت‌ دانش‌بنیان‌
رکود کسب‌وکار واحدهای اسقاط خودرو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: