بازدهی 339 درصدی سهام «فملی» از ابتدای سال 99
مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

بازدهی 339 درصدی سهام «فملی» از ابتدای سال 99

مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس با بیان این‌که عملکرد شرکت در سال‌های اخیر همواره در حال رشد و ثبت رکوردهای تاریخی بوده است، گفت: در حال حاضر بازدهی فملی از ابتدای سال جاری 339 درصد و ارزش بازار آن 313 هزار میلیارد تومان (معادل 3.130.218 میلیارد ریال) است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس‌پرس، عبدالرضا برهانی‌نژاد با اشاره به این‌که اگر نرخ تسعیر دلار را معادل 22 هزار تومان در نظر بگیریم، ارزش بازار شرکت ملی صنایع مس ایران در حال حاضر معادل 14 میلیارد دلار است، اظهار داشت: این شرکت در میان 50 شرکت فعال بورس رتبه سوم را دارد. در واقع ارزش بازار فملی در چهارم مرداد ماه جاری به رقم 379 هزار میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش بازار تاریخی این شرکت‌ بوده است.

وی تاکید کرد:‌ در حال حاضر سهام شرکت ملی صنایع مس ایران از دید بلندمدت یکی از بنیادی‌ترین سهام‌های موجود در بازار بورس اوراق بهادار است و به‌ عنوان یک سهم کم ‌ریسک می‌تواند پشتوانه خوبی برای پرتفوی اهالی بازار سرمایه باشد.

برهانی‌نژاد همچنین به برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مس در 31 تیرماه 1399 اشاره کرد و افزود: پیرو مذاکراتی که در این مجمع مطرح شد، شرکت مس درحال تهیه طرح توجیهی افزایش سرمایه از محل سود انباشته است که انشاالله به‌زودی جزئیات آن (طبق مقررات) برای سهامداران محترم و اهالی بازار سرمایه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

آینده فملی روشن است

مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس با اشاره به این‌که قیمت سهام هر شرکتی به عوامل متعددی بستگی دارد، تصریح کرد: ازجمله عواملی که شاید بتوان آن‌ها را عصاره عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت سهام به حساب آورد، عبارت از وضعیت تولید، فروش و توسعه هر شرکتی است؛ چراکه سایر عوامل نیز به نوعی در این عوامل سه‌گانه مستتر هستند.

برهانی‌نژاد ادامه داد: درمورد وضعیت فروش شرکت قابل ذکر است که در سال 1398 ارزش ریالی فروش با افزایش 122 درصدی به رقمی بیش از 22.400 میلیارد تومان رسید و این درحالی بود که در سال 1398 متوسط نرخ LME به 5.904 دلار بر تن ( 6.9 درصد کمتر از میانگین آن در سال 1397 ) رسید.

وی درمورد وضعیت تولید شرکت ملی صنایع مس ایران نیز گفت: در سال 1398 در سه حوزه تولید مس کاتدی، کنسانتره مس و کنسانتره مولیبدن به ترتیب به میزان 250.133 تن، 1.180.124 تن و 8.210 تن، رکورد تولید از زمان راه‌اندازی شرکت تا پایان سال 1398 شکسته است.

برهانی‌نژاد با بیان این‌که در حوزه توسعه، شرکت ملی صنایع مس ایران طی سال 1398 تعداد 11 پروژه به بهره‌برداری رسانده است، مطرح کرد: برخی از مهم‌ترین این پروژه‌ها احداث کارخانه اسید سولفوریک خاتونآباد با ظرفیت 600 هزار تن در سال، توسعه و افزایش ظرفیت کوره فلش ذوب خاتون‌آباد و احداث کارخانه اکسیژن ذوب مس خاتون‌آباد هستند. مجموعه عوامل مذکور و همچنین چشم‌انداز آن‌ها در بودجه سال 1399، روزهای خوشی را برای سهامداران شرکت ملی صنایع مس ایران نوید می‌دهد.

مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس با اشاره به نوسان‌های بازار سرمایه اذعان کرد: افت و خیز قیمت، ویژگی ذاتی هر سهمی است. سرمایه‌گذاری در سهام، جزو سرمایه‌گذاری‌های بدون ریسک نیست و کسانی که در بازار سرمایه فعالیت می‌کنند، از این مقوله به‌خوبی آگاه هستند. آن‌چه که مهم است و سهامداران به آن اهمیت می‌دهند، سودآور بودن عملیات جاری شرکت و همچنین سودآور بودن عملیات آن در چشم‌انداز آتی است‌؛ چیزی که در عملیات شرکت ملی صنایع مس ایران به روشنی وجود دارد و قابل پیش‌بینی است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: