«فملی» با رشد درآمد، تابستان را به پایان رساند

«فملی» با رشد درآمد، تابستان را به پایان رساند

بررسی آمار منتشر شده میزان تولید و فروش محصولات شرکت مس در دوره یک ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال جاری نشان می‌دهد که این شرکت نیمه نخست سال را با ثبت ارقام قابل قبولی به پایان رسانده است. «فملی» در آخرین ماه از فصل تابستان در تولید و فروش داخلی و خارجی کاتد به عنوان محصول اصلی این شرکت عملکرد مطلوبی را از خود به نمایش گذاشته و به طور کلی در میزان تولید انواع محصولات جانبی و مسی خوش درخشیده و با ثبت رشد 47.6 درصدی در میزان درآمد نسبت به مرداد ماه به استقبال پاییز رفته است.

در این گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، به تحلیل عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در دوره یک ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال 1399، پرداخته‌ است. شرکت مس در نیمه اول سال 1399 در واحدها و مجتمع‌های زیرمجموعه خود عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته است و در میزان تولید و فروش برخی محصولات همچون کاتد، کنسانتره مولیبدن و کنسانتره طلا و نقره آمار مطلوبی را به ثبت رسانده است و همچنین توانسته طی این 6 ماه به ارقام درخشانی در فروش داخلی و خارجی کاتد مس نیز دست یابد.

محصولات مسی

نمودار 1 میزان تولید و فروش محصولات مسی شرکت ملی صنایع مس ایران را نشان می‌دهد. بر اساس این نمودار، شرکت ملی مس در گروه محصولات مسی در شهریور ماه سال جاری، 106 هزار و 617 تن کنسانتره مس تولید کرده است. شرکت مس در مرداد ماه 89 هزار و 14 تن کنسانتره مس تولید کرده بود و در شهریور ماه رشد 19.8 درصدی را به ثبت رساند. «فملی» با این میزان تولید در شهریور ماه سال جاری یک درصد افت را نسبت به شهریور ماه 1398 داشته است. میزان تولید کنسانتره در شهریور 1398، 107 هزار و 643 تن بود. این شرکت در شهریور ماه سال جاری با تولید 24 هزار و 199 تن کاتد مس، رشد چشمگیر 81.3 درصدی را نسبت به ماه گذشته با میزان تولید 13 هزار و 350 تن به ثبت رسانده، همچنین شرکت مس با این میزان تولید کاتد در شهریور ماه سال 1399 نسبت به ماه مشابه سال 1398 رشد 9.8 درصدی داشته است. همچنین «فملی» بعد از سه ماه تولید متوالی مفتول در سال جاری، در شهریور ماه مفتول تولید نکرد. قابل ذکر است که میزان تولید مفتول در مرداد ماه امسال 32 تن بود و در شهریور ماه سال گذشته نیز این شرکت تولید مفتول نداشته است.

همچنین نمودار 1 نشان می‌دهد که شرکت ملی صنایع مس ایران در شهریور ماه سال جاری مانند سه ماه گذشته فروش کنسانتره داشته و یک هزار و 387 تن کنسانتره مس فروخته است که با این میزان فروش 64.2 درصد افت را نسبت به مرداد ماه سال جاری را نشان می‌دهد. گفتنی است که «فملی» در شهریور ماه سال 1398 نیز دو هزار و 821 تن کنسانتره فروخته بود و مقایسه میزان فروش محصول در شهریور ماه دو سال متوالی افت 50.8 درصدی را بازگو می‌کند.

این شرکت با فروش 27 هزار و 317 تن کاتد مس، 19.8 درصد رشد نسبت به مرداد ماه سال جاری و همچنین 27.2 درصد افزایش نسبت به شهریور ماه سال 1398 داشته است. از این میزان فروش کاتد «فملی» در شهریور ماه، 12 هزار و 391 تن صادر شده و 14 هزار و 926 تن نیز در بازار داخلی به فروش رسیده است. همچنین شرکت مس در شهریور ماه سال جاری همچون مرداد ماه فروش مفتول را در برنامه کاری خود نداشت. «فملی» در شهریور ماه سال گذشته 188 تن مفتول مس فروخته بود.

محصولات جانبی

نمودار 2 میزان تولید و فروش محصولات جانبی شرکت ملی صنایع مس که شامل کنسانتره طلا، نقره و مولیبدنیت می‌شود را روایت می‌کند. طبق این نمودار در شهریور ماه سال 1399 میزان تولید کنسانتره طلا و نقره 67 تن بود که با این میزان تولید «فملی» 6.3 درصد رشد را نسبت به مرداد ماه تجربه کرد و نسبت به شهریور ماه سال گذشته نیز رشد 19.6 درصدی را به ثبت رساند. در ماه گذشته «فملی» 585 تن کنسانتره مولیبدنیت تولید کرد که نسبت به مرداد ماه با میزان تولید 423 تن، رشد 38.3 درصدی را گزارش می‌کند. همچنین شاهد افت 17.1 درصدی تولید مولیبدنیت در شهریور ماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هستیم.

از این میزان تولید محصولات جانبی، 58 تن کنسانتره طلا و نقره و 542 تن کنسانتره مولیبدنیت به فروش رسیده است. شرکت مس در شهریور ماه به ترتیب در فروش کنسانتره طلا، نقره و مولیبدنیت رشد 16 درصدی و 32.5 درصدی را نسبت به مرداد ماه سال جاری تجربه کرد. همچنین میزان تغییر فروش این دو محصول جانبی در شهریور ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته مثبت و منفی بوده است؛ به طوری که میزان فروش کنسانتره طلا و نقره رشد 28.9 درصدی و کنسانتره مولیبدنیت افت 5.4 درصدی را به ثبت رسانده‌اند.

اسید ‌سولفوریک

نمودار 3 میزان تولید و فروش اسید ‌سولفوریک شرکت ملی صنایع مس ایران را برای ماه شهریور سال جاری نشان می‌دهد. براساس این نمودار میزان تولید اسید سولفوریک 30 هزار و 150 تن و میزان فروش این محصول 24 هزار و 333 تن بوده که نسبت به مرداد ماه سال 1399 به ترتیب در تولید و فروش رشد 14.9 درصدی و افت 19 درصدی داشته است و میزان تغییرات تولید و فروش این محصول نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب رشد 199 و 85.9 درصدی را گزارش می‌کند.

سنگ سولفور

شرکت ملی صنایع مس ایران در شهریور ماه برای چهارمین بار متوالی در سال جدید سنگ سولفور تولید کرد. «فملی» در شهریور ماه چهار میلیون و 642 هزار تن از این محصول را تولید کرد که نسبت به ماه مشابه سال 1398 و مرداد ماه سال جاری به ترتیب رشد 0.7 درصدی و 13.3 درصدی را به ثبت رساند و توانست از این میزان تولید، 13 هزار و 288 تن را معامله کند. شرکت مس با این میزان فروش، افت قابل ملاحظه 81.6 درصدی را نسبت به مرداد ماه تجربه کرد.

سایر محصولات

بررسی آمار وضعیت تولید و فروش سایر محصولات «فملی» در ماه گذشته نشان می‌دهد که این شرکت با تولید سه هزار و 665 تن سایر محصولات، افت 17.7 درصدی را نسبت به مرداد ماه سال 1399 به همراه داشته است. این شرکت در شهریور ماه توانست 13 هزار و 665 تن از سایر محصولات تولیدی خود را بفروشد.

طبق نمودار 4، نرخ فروش کنسانتره مولیبدن در ماه مورد بررسی نسبت به مرداد ماه سال 1399 با رشد 27.4 درصدی همراه بوده و همچنین نرخ فروش کاتد مسی نیز رشد 26.8 را تجربه کرده است. این محصولات، ازجمله پرطرف‌دارترین محصولات شرکت ملی صنایع مس ایران به‌ حساب می‌آیند.

شرکت ملی صنایع مس ایران در ماه مورد بررسی 12 هزار و 391 تن کاتد مس را صادر کرده است که توانست درآمدی بالغ بر دو هزار و 46 میلیارد و 392 میلیون تومان را به دست آورد.

در مجموع «فملی» در شهریور ماه سال جاری، چهار هزار و 286 میلیارد تومان درآمد کسب کرده که نسبت به مرداد ماه سال جاری 47.6 درصد رشد و همچنین 175.7 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال 1398 داشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: