امکان‌سنجی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در اسفراین و جاجرم
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان شمالی خبر داد:

امکان‌سنجی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در اسفراین و جاجرم

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان شمالی گفت: تیم سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و کارشناسان اقتصادی خراسان شمالی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی و صنعتی در اسفراین و جاجرم را امکان‌سنجی و بررسی می‌کنند. ۲۰۰ هکتار زمین برای ایجاد مناطق اقتصادی در نظر گرفته شده است که در این مناطق صنایعی ایجاد می‌شود تا زنجیره‌های تولید مواد معدنی خراسان شمالی را تکمیل کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، علی میرکریمی روز شنبه در نشستی با تیم کارشناسان ایمیدرو در بجنورد اظهار داشت: بررسی و امکان‌سنجی ایجاد این مناطق با نگاه به صنایع بزرگ مرتبط با فولاد و آلومینا و ایجاد صنایع پایین‌دستی انجام خواهد شد.

وی از تیم ایمیدرو خواست تا ظرفیت صنایعی مانند فولاد و آلومینا برای ایجاد صنایع پایین‌دستی مورد توجه قرار گیرد و افزود: خراسان شمالی علاوه بر مصوبات سفر ریاست‌جمهوری، که متولی اجرای آن سازمان ایمیدرو است، ۲۰ پیشنهاد دیگر را به این سازمان داده است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان شمالی بیان کرد: در سفر رئیس سازمان ایمیدرو به خراسان شمالی و پیرو مذاکرات انجام شده، بررسی مصوبات شورای معادن منوط به سفر تیم فنی این سازمان به خراسان شمالی شده است.

علی میرکریمی با بیان اینکه مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان در حوزه معادن و ایمیدرو به قوت خود باقی است، ابراز کرد: برخی از مصوبات که به علت تحریم‌ها در اجرا با مشکل مواجه شده‌اند تا برطرف شدن موانع اجرا نمی‌شوند و در کنار آن پیشنهادهای دیگری به این سازمان و هیئت کارشناسی داده شده تا بررسی شوند.

وی از انجام مکان‌یابی و اعتبارسنجی پروژه‌های مرتبط با معادن و صنایع معدنی خبر داد و تصریح کرد: ۲۰۰ هکتار زمین برای ایجاد مناطق اقتصادی در نظر گرفته شده است که در این مناطق صنایعی ایجاد می‌شود تا زنجیره‌های تولید مواد معدنی خراسان شمالی را تکمیل کند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان شمالی از هیئت کارشناسی ایمیدرو درخواست کرد: برای حفاظت، پی‌جویی و اکتشاف معادن آلبلاغ اسفراین نیز اقدام کند. مناقصه حفاظت از این معادن تجدید می‌شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه عنوان کرد: ایجاد مناطق ویژه اقتصادی با توجه به اینکه این شهرستان‌ها به راه ریلی و صنایع بالادستی مرتبط نیز دسترسی دارند، مطالعه و جانمایی شده است.

محمد بدری تاکید کرد: استان درخواست دارد تا متولی ایجاد این مناطق ایمیدرو باشد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد. همچنین از ۶۸ ماده معدنی موجود در کشور٬ ۲۸ ماده معدنی در خراسان شمالی وجود دارد. میزان ذخایر قطعی معادن خراسان شمالی یک میلیارد و ۵۸ میلیون تن و میزان استخراج اسمی از این معادن ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن است. مقدار سرمایه‌گذاری توسط معدن‌کاران خراسان شمالی یک هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال است و سالانه پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تن ماده معدنی در این استان استخراج می‌شود.

نگاهی به آمار و ارقام ثروت تولید شده از بخش معدن در سایر استان‌های کشور نشان می‌دهد خراسان شمالی در زمینه تولید ثروت از مواد معدنی سهمی ناچیز داشته است. در حال حاضر کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت‌های موجود معدنی استان کشف و استخراج می‌شود که در صورت تکمیل روند اکتشاف، بهره‌برداری فرآوری و حمایت‌های همه‌جانبه دولت، این رقم می‌تواند تا سه برابر میزان کنونی قابل افزایش باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: