نشست رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با مدیرعامل ایرالکو

نشست رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با مدیرعامل ایرالکو

نشست تابش، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با مجیدی مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در این شرکت برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایرالکو، در ابتدای این نشست که با حضور آقایان فرخی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی و جعفری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی برگزار شد، مجیدی ضمن خیر مقدم به دکتر تابش و هیئت همراه، به ارائه گزارش مفصلی در خصوص تاسیس و چگونگی روند فعالیت شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) پرداخت و اظهار داشت: اگر می‌خواهیم به تولید ادامه دهیم و ایرالکو را به عنوان یک شرکت مادرصنعتی  همچنان سرپا نگه‌داریم، می‌بایست سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، به ‌طور جدی از این صنعت استراتژیک حمایت کند. وی سپس به بیان مشکلات عدیده‌ ایرالکو در تامین مواد اولیه پرداخت و موانع و دشواری‌های این بخش را تشریح نمود.
در ادامه‌ این نشست، تابش از مدیریت و تمامی کارکنان شرکت آلومینیوم ایران که در این برهه حساس به امر خطیر تولید با کیفیت می‌پردازند، تقدیر و تشکر کرد و گفت: اگر تولید باکیفیت به وفور در جامعه موجود باشد، بهترین گزینه برای رعایت حقوق مصرف کننده است. وی همچنین به مقوله‌ انحصار در تولید اشاره کرد و افزود: انحصاری بودن اشکال ندارد، بلکه انحصارگر بودن است که باعث بروز مشکلات می‌شود و فرصت حضور در بازار را از سایر رقبا سلب می‌‌کند.

 معاون وزیر صمت در ادامه به تبیین و تشریح مشکلات بخش تولید پرداخت و اذعان کرد: بزرگترین مشکل تولید آشنایی با زنجیره تامین و تولید است و با موانع زیادی که امروزه بر سر راه تولید وجود دارد، این امر بسیار مشکل شده‌است و این موضوع موجب شده تا مصرف‌کننده در مضیقه قرار گیرد.

 مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با برشمردن مشکلات فراوان واردات مواد اولیه، تامین ارز و سایر معضلات تولید و نیز اهمیت حفظ اشتغال موجود در شرکت آلومینیوم ایران تاکید کرد: ما تمام قد در کنار شرکت ایرالکو خواهیم بود و از آن در امر خطیر تولید، حمایت می‌کنیم.

همچنین دکتر تابش در مصاحبه با صدا و سیمای استان مرکزی  در خصوص هدف و ارزیابی خود و هیئت همراه در بازدید از ایرالکو اظهار کرد: در سفر به استان مرکزی، اولین بازدید را از شرکت آلومینیوم ایران داشتیم و خبر خوشحال کننده‌ای که پس از این بازدید باید عنوان کنم این است که تولید ایرالکو با فعالیت شبانه‌روزی واحدهای تولیدی این شرکت، بالاتر از ظرفیت اسمی آن می‌باشد که حقیقتا  تجلی بخش منویات رهبر معظم انقلاب در سال جهش تولید است.

در بخش دیگر این نشست، فرخی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی به موقعیت حساس فعلی اشاره کرد و گفت: امروز کل کشور و به ویژه صنایع، در موقعیتی خاص قرار دارند و باید قوانین و مقررات دست و پا گیر را اصلاح نماییم؛ باید نهضت مقررات زدایی داشته باشیم تا کارها سریعتر انجام پذیرند و شاهد تسهیل در امور باشیم.

  وی در ادامه رویکرد جهانی را بر مبنای حمایت از تولید کننده خواند و افزود: رویکرد جهانی، حمایت از تولیدکننده است، چراکه تا تولیدی نباشد، مصرف‌کننده‌ای در کار نیست.

   معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی صنعت آلومینیوم در ایران را در بین سایر صنایع، دارای بیشترین وابستگی به مواد اولیه برشمرد و خاطرنشان کرد: این موضوع همیشه از چالش‌های مهم این صنعت مادر بوده و پرواضح است که ایرالکو نیز در این خصوص همواره با مشکلاتی دست به گریبان بوده است که بحمدالله تاکنون به خوبی از پس آن‌ها برآمده است.

جعفری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست، در خصوص مبحث قیمت‌گذاری خاطر نشان کرد: نکته‌ای بسیار حساس و قابل تامل در مبحث قیمت‌گذاری وجود دارد که نمی‌توان برای همه شرکت‌ها، نسخه‌ای واحد در این زمینه پیچید.

 وی نظارت مستمر دولت را در این خصوص راهگشا دانست و افزود: در بازرسی‌های به عمل آمده شاهد این واقعیت هستیم که با کمبود نیرو مواجه هستیم  و اگر می‌خواهیم نظارت دقیق‌تری وجود داشته باشد، باید نیروی مورد نیاز این بخش نیز تاأمین شود.

مهندس زاوشی عضو هیئت‌مدیره ایرالکو نیز در این نشست با تصریح بر خطرهای متعددی که بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی را تهدید می‌کنند، خواستگاه بیگانگان را از کارانداختن این بنگاه‌ها دانست و افزود: تولید و اشتغال؛ مکمل یکدیگرند و وجود این دو و تاثیری که بر چرخه‌ی زندگی مردم دارند، موجب رضایتمندی مردم می‌شود

وی همچنین یادآور شد: تغییر مداوم قیمت‌ها، تولیدکننده را فلج کرده و باعث افزایش بی‌رویه هزینه‌های تولید شده است.

در پایان مدعوین  از کارگاه احیاء ۲ بازدید به‌ عمل آوردند و علیرضا احمدی، معاون بهره‌برداری و برنامه‌ریزی، توسعه و تحقیقات و نقدی، مدیر کارگاه‌های احیاء توضیحاتی را در خصوص فرآیند و کیفیت محصولات تولیدی ارائه کردند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: