حفظ شرایط کنونی، یک کار خارق‌العاده است!
مدیرعامل شرکت آلومینیوم آرین:

حفظ شرایط کنونی، یک کار خارق‌العاده است!

مدیرعامل شرکت آلومینیوم آرین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تولیدکنندگان محصولات آلومینیومی با چالش‌های گوناگونی نظیر کمبود و افزایش قیمت مواد اولیه و جهش نرخ ارز دست و پنجه نرم می‌کنند. در این شرایط نمی‌توان حتی برای یک روز کاری، برنامه‌ریزی دقیق داشت وحفظ شرایط کنونی تولید اولویت بالاتری نسبت به برنامه‌های توسعه‌ای دارد.

مهدی آرین‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت آلومینیوم آرین در زمینه تولید پروفیل و مقاطع آلومینیومی فعالیت می‌کند و دارای ظرفیت تولید ماهیانه 150 تن است. در حال حاضر، با توجه به شرایط نامطلوب بازار و تولید، تنها با 10 درصد از ظرفیت کارخانه محصول تولید می‌کنیم. میزان تقاضا در 6 ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به دوره مشابه در سال گذشته افت داشته است و این باعث شده تا کاهش 80 درصدی تولید را تجربه کنیم.

وی افزود: ما در کارخانه خود از دستگاه پرس دو هزار و 400 تنی استفاده می‌کنیم و تمام ماشین‌آلات مورد استفاده در مجموعه ساخت ایران است. مواد اولیه مورد استفاده در کارخانه، شمش و بیلت آلومینیومی و همچنین ضایعات هستند. در حال حاضر، به علت افزایش بیش از اندازه قیمت مواد اولیه، درآمد حاصل از فروش محصولات، برای خرید مجدد مواد اولیه در هر دوره کافی نیست. به ‌طوری که از ابتدای سال جاری قادر به کسب سود نبودیم و برای ادامه فعالیت از درآمد سال‌های گذشته خود استفاده کرده‌ایم.  

مدیرعامل آلومینیوم آرین درباره چالش‌های به وجود آمده از ابتدای سال جاری، بیان کرد: به علت شیوع کرونا، قیمت مواد اولیه دچار نوسانات لحظه‌ای شده است و علاوه ‌بر این موضوع، افزایش هزینه‌ آب، برق و گاز نیز مشکلات ما را دوچندان کرده است. در نیمه ابتدایی سال، پی در پی برق مجموعه از سوی اداره برق استان قطع شد و این قطعی‌های سه تا چهار ساعته باعث شد در فرآیند تولید کارخانه اخلال ایجاد شود و برخی از دستگاه‌ها آسیب ببینند.

آرین‌فر درخصوص مبادلات تجاری مجموعه، تصریح کرد: در یک بازه زمانی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت، واردات انجام می‌شد که پس از مدتی متوقف شد. در زمینه صادرات نیز چند مرتبه به کشورهای همسایه مانند عراق، محصولات خود را صادر کردیم.

وی در ارتباط میزان اثرگذاری تحریم‌ها بر فعالیت شرکت، تاکید کرد: با تشدید تحریم‌ها علیه کشور، صنعت دچار کمبود مواد اولیه و قطعات شده است. در این میان، قیمت‌ها به صورت نجومی صعود پیدا کرده است و کسانی که در انبارهای خود مواد اولیه و تجهیزات، دپو کرده‌اند به سودآوری و ایجاد حباب قیمتی در بازار مشغول شده‌اند. در حال حاضر، تمام تولیدکنندگان محصولات آلومینیومی ازجمله شرکت ما، سال جاری را با چالش آغاز کرده‌اند و در حال حاضر، با معضلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند.

مدیرعامل آلومینیوم آرین در پاسخ به سوال خبرنگار «فلزات آنلاین» مبنی بر اینکه آیا در این شرایط امکان برنامه‌ریزی برای توسعه واحد تولیدی خود دارید یا خیر، گفت: اگر بتوانیم وضعیت کنونی شرکت و فرآیند تولید محصول را حفظ کنیم و شرایط را تا حدودی پایدار نگه داریم، به ‌نوعی یک عملیات غیر ممکن را به سرانجام رسانده‌ایم! در حال حاضر با توجه به اوضاع اقتصاد سردرگم کشور، به سختی می‌توانیم برای حتی یک روز کاری برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم.

آرین‌فر درباره تاثیر کرونا بر اقتصاد کشور، این نکته را خاطرنشان کرد: از پایان سال 1398 تا دو ماه ابتدایی سال جاری، کشور دچار ترس، نگرانی و سردرگمی در خصوص شیوع ویروس کرونا بود و این موضوع بر فعالیت‌های صنعتی نیز تاثیر گذاشت و بسیاری از واحدهای تولیدی در این ایام فعالیت خود را متوقف کردند. بعد از آن با جهش نرخ ارز، کشور وارد بحران عظیم اقتصادی شد که تاکنون هیچ مسئولی نتوانسته است راه‌حلی برای رفع این مشکلات و به رونق انداختن چرخه تولید در صنایع مختلف کشور ارائه دهد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
نوسازی ۷۱۰۰ کیلومتر از شبکه برق پایتخت
رشد نرخ ارز، تامین مواد اولیه را با مشکل مواجه کرده است
بازار از دست رفته صادراتی صنایع پایین‌دست آلومینیوم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: