آغاز نخستین پروژه تولید کنسانتره مس در یزد/ نصب سنگ‌شکن و آسیاب پروژه «مهدی‌آباد»
قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد:

آغاز نخستین پروژه تولید کنسانتره مس در یزد/ نصب سنگ‌شکن و آسیاب پروژه «مهدی‌آباد»

قائم مقام ایمیدرو در جلسه پایش اقدامات معدنی استان گفت: شرکت ملی مس، آماده آغاز عملیات اجرایی نخستین پروژه تولید کنسانتره مس در استان یزد است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، عباس نعیمی در جلسه پایش اقدامات انجام شده در راستای تفاهم‌نامه توسعه بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد ضمن تشکر از مسئولان بابت پیگیری و اجرای مصوبات در این استان، اظهار داشت: مسئولان استان یزد تعهد دادند با تشکیل جلسه کار گروه اقدام تا 10 روز آینده، مجوز اجرای احداث کارخانه کنسانتره در این استان را صادر کنند.

وی افزود: شرکت ملی مس نیز به محض دریافت مجوز، عملیات اجرایی را آغاز می‌کند. اکنون تجهیزات و مدار خردایش کارخانه تولید کنسانتره مس با ظرفیت 72 هزار تن و به ارزش 51 میلیون یورو توسط شرکت مذکور خریداری شده است.

قائم مقام ایمیدرو بیان کرد: پروانه بهره‌برداری معدن مس «دره زرشک» با اعتبار 20 ساله (پس از تجهیز کارخانه) دریافت شده است. همچنین، زمین مورد نیاز (518 هکتار) در منطقه دره زرشک خریداری و قرارداد تامین برق مورد نیاز (34 مگاوات) با اداره برق استان منعقد شده است.

وی ادامه داد: برای تامین آب نیز دو حلقه چاه با دِبی 35 لیتر بر ثانیه خریداری و مجوز کاربری نیز دریافت شده است.

راه‌اندازی سرب و روی مهدی‌آباد در نیمه نخست شهریور آینده

نعیمی با اشاره به پیش‌بینی راه‌اندازی طرح سرب و روی مهدی‌آباد در نیمه نخست شهریور سال آینده تصریح کرد: این طرح اکنون 34 درصد پیشرفت دارد. دلیل تاخیر در اجرا، توقف فعالیت شرکت خارجی به دلیل شیوع کرونا بود.

وی اضافه کرد: اکنون کار با سرعت در حال اجرا است. همه تجهیزات، خریداری شده یا در حال ساخت است. بخش بیشتر تجهیزات سنگ‌شکن، آسیاب و مخارن سلول‌ها تا آخر پاییز نصب می‌شود. در زمینه تامین آب این طرح، 100 کیلومتر خط انتقال آب احداث شده و برای تامین برق، تجهیزات زیرساختی نظیر ترانس خریداری شده است.

14 محدوده اکتشافی در آستانه دریافت پروانه

قائم مقام ایمیدرو با اشاره به اجرای عملیات مطالعات پهنه‌های اکتشافی به وسعت بیش از 28 هزار کیلومتر مربع در استان یزد، ابراز کرد: مطالعات این محدوده اکتشافی در قالب دو پهنه ایران مرکزی و دره شیر انجام شده و به ترتیب 31 و 10 محدوده امیدبخش شناسایی شده است.

وی عنوان کرد: از میان محدوده‌های ایران مرکزی، 14 محدوده در آستانه دریافت پروانه اکتشاف و سایر مجوزها است.

اقدام کلینیکی برای 31 معدن

نعیمی درباره اقدامات صورت گرفته در استان یزد در راستای طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک توضیح داد: پایش استانی توسط مشاور طرح بر روی ۱۲۱ معدن شامل مزیت‌های استانی معادن سنگ‌آهن، سیلیس، مس، سرب و روی، خاک‌های صنعتی و معادن زغال‌سنگ در قالب ۱۹ بلوک معدنی انجام شده است.

وی اشاره کرد: در هدف‌گذاری این طرح در سال ۹۹، فعال‌سازی و توسعه ۴۲ معدن در دستور کار طرح قرار گرفته که تاکنون ۱۴ معدن با حمایت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، احیا و فعال‌سازی شده است.

قائم مقام ایمیدرو اذعان داشت: در راستای احیا و فعال‌سازی معادن سنگ‌آهن هماتیتی، با حمایت شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت فکور صنعت برای احداث کارخانه کنسانتره هماتیتی در دستور کار طرح مذکور قرار گرفته است.

بهره‌برداری از سه طرح زیربنایی طی امسال

نعیمی با اشاره به بهره‌برداری از سه طرح زیربنایی ایمیدرو در معادن استان یزد، اظهار داشت: پیشرفت پروژه رینگ شدن برق شهرستان خاتم از پست مروست تا ابرکوه با مشارکت ایمیدرو، برق منطقه‌ای و بخش خصوصی به 80 درصد رسیده و تا ماه دی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تشریح کرد: طرح احداث جاده یزد- ندوشن- ورزنه (با مشارکت مالی 50 میلیارد ریالی ایمیدرو)، 90 درصد پیشرفت دارد. طرح احداث جاده معدن قلعه خرگوشی، سورک- هفتهر، ندوشن توسط ایمیدرو با بخش خصوصی به 100 درصد رسیده و تعهدات مالی ایمیدرو (26 میلیارد ریال) در این طرح به پایان رسیده است.

در جلسه مذکور که به صورت ویدیوکنفرانسی برگزار شد، «محمدرضا صباغیان، نماینده مردم مهریز در مجلس»، «محمد آقاجانلو، معاون طرح‌های معدن و صنایع معدنی ایمیدرو»، «اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس»، «وجیه‌اله جعفری، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی»، «علی اصغرزاده، مدیر اکتشاف ایمیدرو»، «سعید پیرمرادی، مدیر صنایع معدنی ایمیدرو»، «داریوش دیودیده، مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی»، «ناصر تقی‌زاده، مدیرعامل شرکت چادرملو»، «محمدرضا علمدار یزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد»، «سید رضا عظیمی، مجری طرح و رئیس کارگروه طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس» و «محمد زاده‌رحمانی، مدیرکل اقتصادی استانداری یزد» حضور داشتند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: